Chcesz czuć się fantastycznie w wieku 50 lat? Te rzeczy musisz zrobić już teraz!

1. Zacznij dbać o jakość jedzenia

jak przeżyć życie 1

Można wydać wszystkie swoje ciężko zarobione pieniądze na pizzę i hot dogi, gdy masz lat 20., ale kiedy jesteś starsza nie będziesz mogła kupić zdrowia. Omijaj więc nachos i inne przekąski a Twoje zdrowie w przyszłości Ci podziękuje.

2. Zacznij oszczędzać pieniądze (nawet niewiele)

jak przeżyć życie 2

Ok, wiemy, że brzmi to nudno, ale czy naprawdę trzeba wszystko kupić? Za te rzeczy, które kupiłaś i teraz walają się po kątach, mogłabyś spokojnie wykupić sobie wypasioną wycieczkę. To co? Zaczynamy od dzisiaj?

3. Dawaj coś z siebie innym

jak przeżyć życie 3

OK – kolejny truizm. Ale chociaż raz spróbuj zrobić jakąś miłą rzeczą dla kogoś, kto nigdy o tym się nie dowie. Poczujesz, jakie to niesamowite.

4. Utrzymuj dobre relacje pracy, oraz w życiu

jak przeżyć życie 4

Utraciłeś kontakt z rodzeństwem czy znajomymi? Dołóż starań, aby odnowić, naprawić i podtrzymywać relacje z ludźmi Ci bliskimi – teraz i dawniej. Przyjaźnie trzeba pielęgnować, inaczej więdną.

5. Zbieraj wspomnienia, a nie rzeczy

jak przeżyć życie 5

 

Nie obudź się pewnego dnia w przyszłości w swojej wartej setki tysięcy rezydencji – zwykle samotnie. Obudź się i wspomnij całą tę wspaniałą zabawę, którą miałeś w życiu (i są nadal masz). Przeżywaj historie. Opowiadaj wspomnienia.

6. Zacznij medytować

jak przeżyć życie 6

Mając trochę wolnego czasu w ciągu dnia, spróbuj medytacji, która poprawi Twój umysł, ciało i duszę w taki sposób, jakiego nigdy nie oczekiwałeś.

7. Dbaj o zęby

jak przeżyć życie 7

Wystarczy udać się do dentysty. Udać się. Z czasem będzie tylko gorzej (i będzie kosztować więcej), jeśli tego nie zrobisz. Idź już.

8. Być ciekawym

jak przeżyć życie 8

Idź na poszukiwanie przygody (gdy już wróciłeś od dentysty). Podejmuj ryzyko, zobacz nowe rzeczy, zadawaj pytania. Już teraz zacznij budować bazę do swych wspomnień.

9. Czytaj tyle książek, ile możesz

jak przeżyć życie 9

Znajdź dla siebie ciekawą książkę, odstaw smartphone i zacznij czytać książkę. Jeśli chcesz, aby Twój mózg był w dobrym stanie przez długi czas, umożliwiaj mu taki trening.

10. Używaj kremów przeciwsłonecznych

jak przeżyć życie 10

Oczywiście, że opalenizna wygląda świetnie, ale z wiekiem, Twoja brązowa skóra dostanie plam od słońca oraz zmarszczek wynikających z przesuszenia skóry. Niektórzy zalecają noszenie ochrony przeciwsłonecznej codziennie, ale postaraj się o tym pamiętać przynajmniej podczas intensywnego słońca.

11. Zacznij uprawiać sport

jak przeżyć życie 11

Zacznij swój aktywny styl życia już dziś i poczujesz się fantastyczne w późniejszych latach. Dobierz sobie kilku znajomych i ruszaj.

12. Kochaj siebie (lub, przynajmniej polub)

jak przeżyć życie 12

Zatrzymaj się. Nie myśl źle o sobie: Twoje szczęście zależy od Ciebie, a nie Twojego stanu konta bankowego, twojej pracy czy efektownego zdjęcia na Instagramie. Zaakceptuj siebie za to, kim jesteś; jesteś niesamowita, my to wiemy!

13. Staraj się wysypiać

jak przeżyć życie 13

Sen odmładza ciało i umysł, więc upewnij się, że masz go wystarczająco dużo. Zatrzymaj przewijanie Facebooka lub oglądania telewizji w łóżku – nadszedł czas, aby odpocząć.

14. Goń swoje największe marzenia

jak przeżyć życie 14

Cokolwiek to jest, czego pragniesz, przejdź do realizacji. Albo przynajmniej spróbuj. To proste, aby to ciągle odkładać realizację na potem, ale pewnego dnia, na jednego lub innego powodu, nie będziesz w stanie dogonić swoich marzeń. Naprawdę nie ma lepszego czasu, niż teraz, by to realizować.

15. Przestań palić

jak przeżyć życie 15

Czy naprawdę musimy tłumaczyć, dlaczego? Przestań.

16. Prowadź pamiętnik

jak przeżyć życie 16

Napisz codziennie coś, co będziesz w stanie odczytać później. Przypomnisz sobie o rzeczach, o których kompletnie zapomniałeś. Czy będzie to cyfrowa forma czy papierowa, wypełnij pamiętnik zdjęciami, zabawnymi wspomnieniami, ulubionymi utworami. W przyszłości to będzie jak twoja druga rodzina.

17. Wygłupiaj się ze swoimi przyjaciółmi

jak przeżyć życie 17

Znajdź ludzi, którzy sprawiają, że czujesz się super i spędzaj z nimi czas. Uczyń życie szczęśliwszym dla nich i dla ciebie.

18. Podróżuj

jak przeżyć życie 18

Czy jest to podróż dookoła świata czy wyjazd do nowego miasta, wyjdź i zobacz świat, ponieważ możesz się dużo nauczyć.

19. I przestań porównywanie siebie do innych

jak przeżyć życie 19

Pewnego dnia nikogo nie będzie obchodzić, co kto ma, więc przestań marnować całą tę energię na martwienie się innymi i zacznij robić coś niezwykłego.

źródło

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (142 głosów, średnia: 4,82 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. marrika  14 maja 2016 16:33

  Ta kobieta pod 4 punktem wygląda okropnie. Sorka, ale musiałam to napisać.
  Co do oszczędzania – łatwo powiedzieć. Jak się zarabia grosze, a wszystko jest takie drogie!

  Odpowiedz
 2. Wusia  14 maja 2016 20:25

  Fajny i dowcipny artykuł.Już niektóre z zaleceń wprowadziłam w życie niewiedząc że mogą mi pomóc dożyć w dobrej formie do późnej starości.Cyba najawżniejsze to kondycja fizyczna i intelektualna i optymiz życiowy.

  Odpowiedz
 3. kasia87g  16 maja 2016 10:05

  hahaha najlepsze z tego artykułu są obrazki/memy przypisane do każdego punktu 😀 idealnie trafione, uśmiałam się co niemiara, oby więcej takich artykułów 🙂

  Odpowiedz
 4. Aneta  16 maja 2016 14:10

  Uwielbiam te zestawienia z gifami! 🙂 Raczej wszystkie rady znam i od jakiegoś czasu staram się je wprowadzać w swoje życie 🙂 Nie próbowałam jedynie (i raczej nie spróbuję) medytacji, a i z pamiętnika chyba już wyrosłam 🙂

  Odpowiedz
 5. Patriszia  16 maja 2016 22:30

  Kilka z tych rad wcieliłam w swoje życie już jakiś czas temu, nad innymi pracuję. Genialnie dobrane gify do opisów, zawsze trafione w dziesiątkę 🙂

  Odpowiedz
 6. Redakcja  17 maja 2016 10:16

  Także lubimy gify!!!

  Odpowiedz
 7. Ewelina  23 maja 2016 23:26

  Duże znaczenie w tej kwestii mają również geny niestety, więc aż tak dużego wpływu na to nie mamy. Ale bardzo cenne życiowe wskazówki. I oczywiście genialne gify! 🙂

  Odpowiedz
 8. Jestesm Na plus  7 czerwca 2016 19:58

  😃

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany