Infinium Mademoiselle L`Oréal Professionnel by Charlie Le Mindu

Wsalonach fryzjerskich jest już dostępna limitowana edycja lakieru Infinium Mademoiselle L`Oréal Professionnel, nad którego kreacją pracował Charlie Le Mindu – stylista i autor scenicznych stylizacji samej Lady Gagi współpracujący również z marką L`Oréal Professionnel.

Wizerunek kobiety tworzą przede wszystkim fryzura i buty. Pozostałe elementy nie mają aż takiego znaczenia.” – Charlie Le Mindu.

Urodzony we Francji, Charlie Le Mindu to cudowne dziecko fryzjerstwa. Już w wieku 13 lat, będąc uczniem Francuskiej Szkoły Fryzjerskiej, zachwycał swoimi stylizacjami i strzyżeniami. Doświadczenia pracy w Berlinie i Londynie, gdzie dziś mieszka na stałe, udoskonaliły jego technikę oraz styl. Rozmaitość jego kreacji zdumiewa: od klasycznych po ekstrawaganckie, od dostosowanych do codzienności klientek po absolutnie szalone. Po wielkim osiągnięciu, jakim było ukazanie się jego stylizacji w rosyjskim i francuskim Vogue’u i Elle oraz po uzyskaniu 22. miejsca na liście najmodniejszych osób według Observera, Charlie zdecydował się przejść ze stylizacją włosów na wyższy etap.

W lutym 2009, podczas londyńskiego tygodnia mody, zaprezentował swoją pierwszą kolekcję peruk mody, zaskakując modową scenę wielkimi i teatralnymi kreacjami. Wystawiane w Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie, a także otwierające targi sztuki Art Athena w Grecji, przekraczają granice mody.

Obecnie Charlie jest w trakcie przygotowywania swojej szóstej już kolekcji, a wśród jego wiernych klientek jest Lady Gaga, za której sceniczne stylizacje odpowiada

„Tworząc Infinium Mademoiselle musiałem ucieleśnić produkt. Wykorzystałem lakier do maksimum, aby stworzyć taki look, który uchwyci wszystkie możliwości Infinium.” – Charlie Le Mindu.

• Sprawdzona, profesjonalna formuła
• Optymalny połysk dzięki ekstraktowi z macicy perłowej
• Ochrona fryzury przed wilgocią
• Nowa nuta zapachowa
• Wyjątkowy design
• 2 stopnie utrwalenia: mocne (2) i bardzo mocne (3)

 

Spojrzenie artysty:

5 pytań do Charlie Le Mindu

Jesteś bardziej znany jako projektant mody, ale swoją karierę rozpoczynałeś jako fryzjer. Jak ważną rolę w twoich pokazach odgrywa właśnie stylizacja fryzur?

Fryzury są dla mnie bardzo ważne. To prawda, że swoją pracę rozpocząłem od zajmowania się włosami. Mogę z nimi zrobić wszystko to, co chcę – nadać im odpowiedni kształt czy kolor. Przypomina to trochę pracę z klasycznymi ubraniami. Fryzura stanowi cześć całości moich projektów. Nadaje im odrobinę zwierzęcą stronę.

 

Jaki rodzaj stylizacji włosów lubisz najbardziej?

Mam dwa ulubione style: fale oraz francuski kok, przypominający kształtem banana. Najważniejsze to umieć odpowiednio prowadzić rękę. To tradycyjne fryzury, jednak ich wykonanie wymaga znajomości odpowiedniej techniki. Dowodzi to temu, że tradycja i umiejętności mają bardo duże znaczenie dla Haute Coiffure.

 

Pracujesz na włosach naturalnych, z perukami czy pasemkami do przedłużania włosów. Jakie zalety powinien posiadać produkt, którego używasz za kulisami pokazu?

Stylizacja włosów na pokaz jest bardzo wymagająca, dlatego produkty, które stosuję, muszą pozwalać mi uzyskać najlepsze rezultaty dla każdego wizerunku. Dlatego pracujący w środowisku mody styliści fryzur stosują za kulisami pokazów produkty L’Oréal Professionnel, ponieważ wiedzą, jakich rezultatów mogą się spodziewać. Jeśli chcesz uzyskać efekt mokrej fryzury, stosujesz Wet Gloss, jeśli potrzebujesz mono utrwalającego lakieru do włosów, stosujesz Infinium. To łatwe w stosowaniu i działa.

 

Doskonale łączysz modę z fryzjerstwem. Jaka jest twoim zdaniem relacja między tymi dwiema dziedzinami?

Uważam, że moda i fryzjerstwo to dyscypliny, które się uzupełniają. Tak naprawdę fryzjerstwo jest częścią mody. Jeśli chcesz, aby wizerunek był kompletny, musisz zadbać o jedno i drugie. Według mnie wizerunek tworzą fryzura i buty. Pozostałe elementy nie mają aż takiego znaczenia. Kobieta może nic na sobie nie mieć, ale wspaniałe buty i wspaniała fryzura sprawią, że będzie wyglądać fantastycznie.

 

Jaka jest twoja wizja dzisiejszej mody?

Dla mnie moda musi być kreatywna i zabawna. Nie lubię nudnych ubrań, jak na przykład kostiumów. Zazwyczaj bardzo poważnie podchodzimy do życia, dlatego warto strojem pozwolić sobie na trochę swobody.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (146 głosów, średnia: 4,25 z 5)
zapisuję głos...