Chanel wypuszcza nowe perfumy. Poznaj Chance Eau Tendre!

Słodkie, kwiatowe, energetyczne i przywodzące na myśl wakacyjną beztroskę – takie podobno są nowe perfumy od Chanel – Chance Eau Tendre! Nieprzypadkowo ich premiera ma miejsce właśnie teraz, na samym początku roku. Zapach promuje się przecież hasłem „Sięgnij po nową szansę!” Jakie nuty znajdziemy w najnowszej kompozycji i do czego nawiązuje jej nazwa? Przekonajcie się!

Chanel wypuszcza nowe perfumy. Poznaj Chance Eau Tendre!

Najnowsza kompozycja na rynku jest tak naprawdę świeżą odsłoną – dobrze już znanych miłośniczkom pięknych zapachów – perfum Chance. Bardziej intensywna od pierwowzoru, zachwyca nutami białego piżma, jaśminu, róży, grejpfruta oraz pigwy. Za uwodzicielską kompozycją stoi oczywiście jeden z najsłynniejszych nosów, Olivier Polge!

Warto zauważyć, że Chance Eau Tendre nie jest pierwszą odświeżoną edycją kultowego zapachu. Wcześniej Chanel wydała także Chance Eau Fraîche (cytrusowo-jaśminowo-drzewną kompozycję) oraz Chance Eau Vive (perfumy z nutami grejpfruta, pomarańczy, cedru, jaśminu i irysa). Wszystkie trzy posiadają bliźniacze, okrągłe flakony w różnych odcieniach – od delikatnej żółci (dla klasycznego Chance), przez zieleń, pomarańcz i róż (dla najnowszej edycji). Buteleczki mają prostą formę, nawiązującą do minimalizmu, który jest już wizytówką kosmetycznych wyrobów kultowego domu mody. Perfumy promuje reklama przedstawiająca żonglującą flakonem modelkę otuloną jedynie subtelnymi łańcuchami z płatków kwiatów, co sugeruje chyba, że aura tego zapachu wystarcza za cały strój.

Co więcej, za nowymi perfumami stoi ciekawa idea. Mianowicie towarzysząca im lekkość i elegancja jest odnoszona przez twórców do postaci baletnicy, która z odwagą sięga wysoko, wierząc w swoją szansę. By zaprezentować tę wizję odbiorcom, marka nakręciła promocyjne wideo, utrzymane w konwencji castingu dla tancerek. Jego autorem jest Jean Paul Goude, współpracujący z Chanel od 1990 roku. Zobaczcie ten pomysłowy klip!

Czy jesteście ciekawe nowej kompozycji Chanel? Lubicie inne perfumy tej marki? A może stawiacie na zupełnie inne kompozycje zapachowe? Podzielcie się z nami swoimi ulubionymi nutami!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (169 głosów, średnia: 4,22 z 5)
zapisuję głos...