Cera a klimatyzowane biuro: jak dbać o skórę?

Cera a klimatyzowane biuro? Klimatyzacja pozwala przetrwać upały, ale powoduje też, że nasza skóra jest podrażniona, szorstka i przesuszona. Dlatego też, jeśli spędzasz w biurze dużo czasu, powinnaś szczególnie zwrócić uwagę na pielęgnację cery. Przedstawiamy kilka przydatnych wskazówek.

cera a klimatyzacja

pixabay.com

Zobacz także: Jak praca w biurze wpływa na urodę i jak temu zaradzić?

Klimatyzacja przydaje się w upały, zapewnia cyrkulację powietrza, ale wysusza skórę i błony śluzowe. Pod wpływem ostrego powietrza uszkadza się płaszcz hydro-lipidowy naskórka. Woda też szybciej paruje ze skóry. Suche powietrze może powodować świąd, atopię, stany zapalne lub alergie. Dłuższe przebywanie w pomieszczeniach z klimatyzacją powoduje, że skóra może starzeć się szybciej i wcześniej pojawią się na niej zmarszczki. Zbyt suche powietrze to również problemy z oddychaniem, choroby dróg oddechowych i częste katary.

By zapobiegać podrażnieniom naskórka spowodowanym przez klimatyzację, zaleca się przede wszystkim nawilżanie od wewnątrz (wypijanie sporych ilości wody mineralnej), noszenie przewiewnej, lekkiej odzieży oraz stosowanie kosmetyków nawilżających. Przedstawiamy kilka wskazówek, które na pewno przydadzą się osobom, pracującym w biurach z suchym powietrzem.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (65 głosów, średnia: 4,86 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
  1. martucha180  8 lipca 2017 14:53

    Roślinka to strzał w dziesiątkę!

    Odpowiedz
  2. Jaworka  11 lipca 2017 18:26

    Nawilżanie przede wszystkim kremy mgielki i picie wody

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.