Za co cenisz swój ulubiony portal muzyczny?

W dzisiejszych cyfrowych czasach trudno wyobrazić sobie rozwijanie jakiegokolwiek hobby bez dostępu do internetu. Wszystkie nowinki, artykuły eksperckie czy informacje o ważnych wydarzeniach można znaleźć właśnie w sieci. Jeśli zaś Twoim hobby jest muzyka – elektroniczna, popularna czy poważna – ten internetowy aspekt okazuje się jeszcze ważniejszy. Wszystko dzieje się w necie! Za co więc cenimy ulubione portale muzyczne i jakie powinny być, by spełniać nasze oczekiwania?

Za co cenisz swój ulubiony portal muzyczny?

Portal muzyczny – zawsze na czasie

Wydaje się, że – jak w przypadku każdego tematu – portal muzyczny powinien przede wszystkim spełniać funkcję informacyjną. Uważamy go wszak za podstawowe źródło nowości z zakresu interesującej nas dyscypliny. Dlatego też powinien być stale aktualizowany i „żywy”. Jeśli wydarzy się coś ważnego, jak np. długo oczekiwana premiera nowego singla jednej z gwiazd czy ogłoszenie dat trasy koncertowej, idealny portal muzyczny powinien donieść o tym jak najszybciej.

By docierać do odbiorcy jeszcze skuteczniej, portal muzyczny na miarę naszych czasów powinien być skorelowany z odpowiednimi kontami w portalach społecznościowych. Nie oszukujmy się – dla większości z nas są one pierwszym źródłem informacji. Zajawki i zapowiedzi wszystkich ważnych treści zamieszczanych na portalu powinny więc natychmiast pojawić się też na jego fanpage’u na Facebooku oraz kontach na Instagramie czy Twitterze.

 

Portal muzyczny – pełen… muzyki

To zagadnienie wiąże się wprost z poruszonym przed momentem tematem social media. By portal muzyczny był atrakcyjny dla odbiorcy, musi stanowić bogate źródło muzycznych inspiracji. Jeśli jednak ma działać płynnie i bezproblemowo, jego biblioteka powinna znajdować się w innym kanale niż własny serwer. Wiele portali korzysta z najpopularniejszych rozwiązań, jakimi wydają się dzisiaj YouTube i Vimeo. Doskonałym przykładem wydaje się portal muzyczny Electronic Beats – jego kanał na YT zawiera liczne tematyczne playlisty, nagrania koncertowe, setlisty najlepszych didżejów i najświeższe teledyski ze sceny electronic dance music. Dzięki temu czytelnik może szybko i sprawnie odnaleźć wszystkie interesujące go materiały.

 

Muzyka jako styl życia

Ostatnia kwestia, która wydaje nam się niezwykle istotna i bardzo ceniona wśród odbiorców portali muzycznych, to różnorodność dostępnych w danym portalu treści. Oczywiście, w centrum uwagi bezsprzecznie powinna znajdować się muzyka. Twórcy portalu muzycznego powinni jednak pamiętać i o innych tematach, które interesują melomanów. Badania wskazują, że pokrewnymi „branżami”, które okazują się ważne dla fanów muzyki, są zazwyczaj technologiczne nowinki (przede wszystkim sprzęt muzyczny i smartfony, ale nie tylko), podróże i turystyka oraz szeroko pojęte tematy lifestyle’owe. Jeśli więc portal muzyczny ma odnieść sukces, powinien od czasu do czasu dostarczyć swoim odbiorcom dobry tekst np. o podróżnych głośnikach.

 

A Ty? Za co przede wszystkim cenisz swój ulubiony portal muzyczny?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (189 głosów, średnia: 4,02 z 5)
zapisuję głos...