Cellulit – na co zwracać uwagę przy wyborze produktów wyszczuplających

Popularnie nazywany „pomarańczową skórką”– spędza sen z powiek wielu kobietom. Jak pozbyć się tego problemu? Natychmiastowe rezultaty możemy wprawdzie osiągnąć  za pomocą zabiegów, są one jednak kosztowne i stanowią większą ingerencję w skórę niż kuracje kosmetykami. Do wyboru mamy wiele produktów wyszczuplających- kremów, żeli, peelingów i masek. Na co przede wszystkim zwracać uwagę przy wyborze idealnego dla nas kosmetyku – przeczytacie poniżej.

cellulit jak wybrać krem

Chcąc osiągnąć wymarzony efekt, możemy sięgamy po profesjonalną kurację kosmetyczną. To niewątpliwie inwestycja we własne ciało, ale procentująca długotrwale utrzymującymi się rezultatami.  Na co  zwrócić uwagę przy zakupie kosmetyku walczącego z cellulitem, aby nie wydać niepotrzebnie pieniędzy? Zawsze sprawdzajmy składniki- kosmetyki te powinny zawierać aktywne substancje, które dostają się pod skórę głębiej niż kremy codziennego użytku. Składniki  powinny być wysoko skoncentrowane, o optymalnym natężeniu substancji, np. kwasem hialuronowym– zwraca uwagę ekspert marki Oxynergy Paris, Patryk Szczechowicz.Kosmeceutyki wyróżniają się zawartością i stężeniem substancji w nich zawartych, które aktywnie zwalczają złogi tłuszczu i eliminują cellulit- dodaje. Ile trwa kuracja z ich zastosowaniem? Regularnie stosowanie kremów daje efekt już w krótkim czasie, przy kuracji, np. kremem XS Contour z serii Oxynergy Paris, w kilka tygodni można osiągnąć wymarzony rozmiar – mówi ekspert.

Ten i podobne mu produkty stają się coraz bardziej popularne, ponieważ nie wszyscy decydują się na inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej, jak np. liposukcję. Kosmeceutyki zyskują coraz większe znaczenie w leczeniu problemów skóry, charakteryzują się wysokim stężeniem zawartych w nich składników, co wpływa na jej fizjologię. Aktywne składniki wnikają głęboko w skórę, dzięki czemu działają stymulująco i umożliwiają pozbycie się zbędnego tłuszczu. Nowoczesne formuły radzą sobie również w walce z cellulitem, a intensywne zabiegi z użyciem odpowiedniego kosmeceutyku dają naprawdę zadowalające efekty.

Pamiętajmy także, że sport i wszelki wysiłek fizyczny to klucz do sukcesu w walce o smukłą sylwetkę. Regularne ćwiczenia pomogą nam w poprawieniu formy i kondycji samej skóry. Bieganie, jazda na rowerze czy pływanie pomogą walczyć z tym problemem, a jednocześnie wzmocnią naszą kondycję fizyczną. Zabiegami wspomagającymi ćwiczenia mogą być także masaże wyszczuplające.

wysiłek fizyczny

Natychmiastowy efekt przyniosą zabiegi kosmetyczne. Dziedzina medycyny estetycznej ma tutaj wiele do zaoferowania . W zależności od potrzeb, możemy wybrać którąś z metod jak np. mezoterapię- efektywnie pomaga zwalczyć cellulit, dzięki aplikowaniu leczniczych substancji i ich składników o wysokim stężeniu, efekt iniekcji jest faktycznie długotrwały. Innymi popularnymi metodami w walce ze zbędnymi kilogramami są masaże specjalnymi aparatami, np. próżniowym lub też manualne masaże z zastosowaniem produktów o antycellulitowych właściwościach.

Przeczytaj także: F- XBC BODY ? Nowe rozwiązanie w walce z celullitem

F-XBC-BODY-Nowe-rozwiązanie-w-walce-z-celulitem

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (190 głosów, średnia: 4,17 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. ewalub  8 września 2016 12:32

    Jakie są te aktywne składniki, które powinny się znaleźć w kosmetyku antycellulitowym? Chciałabym dokładniejszej listy, czy np. wyciąg z …. no właśnie, z czego??

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany