Cellulit na brzuchu – jak się go pozbyć? Skuteczne sposoby na cellulit na brzuchu

Cellulit najczęściej kojarzymy z udami, pośladkami, wewnętrzną stroną nóg. Tymczasem bardzo wiele kobiet boryka się z nim w zupełnie innym miejscu. Cellulit na brzuchu wpędza wiele kobiet w kompleksy. Podobnie jak z cellulitem w innych miejscach, tak samo cellulit na brzuchu nie jest domeną jedynie osób z nadwagą. Wprost przeciwnie, często spotyka również szczupłe kobiety. Jest o tyle trudniejszy do zwalczenia, że brzuch jest delikatnym miejscem i nie wszystkie metody, które stosujemy na uda, będzie można wprowadzić w pielęgnacji antycellulitowej brzucha.

Spis treści:

Cellulit na brzuchu nie jest łatwy do zwalczenia. Jest powodem dyskomfortu psychicznego i kompleksów wielu kobiet. Tymczasem cellulit to coś, co ma niemal każda z nas. Oczywiście, warto ujędrniać ciało i zawalczyć o gładką skórę bez cellulitu, ale pamiętaj, jeśli się nie uda, to nie koniec świata!

cellulit na brzuchu jak się pozbyć

Cellulit na brzuchu – przyczyny

Cellulit na brzuchu pojawia się z wielu powodów. Najczęściej dotyka osób prowadzących siedzący tryb życia. Jeśli pracujesz przed komputerem, nie zapominaj o krótkich kilkuminutowych przerwach w ciągu dnia. Godziny pracy przy biurku sprawiają, że w brzuchu łatwiej odkłada się tłuszcz. Drugą, bardzo istotną i częstą przyczyną pojawienia się cellulitu na brzuchu są hormony. Zaburzona gospodarka hormonalna, stres, zaniedbywanie snu – to również przyczyny, które powodują pojawienie się cellulitu. Na jego występowanie narażone są bardziej osoby żyjące w przewlekłym stresie, pośpiechu, zaniedbujące sen i zdrowy tryb życia. Do widoczności cellulitu przyczynia się kortyzol i estrogeny. Cellulit pojawia się również u osób, które mają dietę bogatą w wysoko przetworzoną żywność, ubogą w owoce i warzywa. Dodatkowo powstawaniu cellulitu sprzyja brak aktywności fizycznej. Cellulit na brzuchu może pojawić się w każdym wieku, a jego obecność może mieć również podłoże genetyczne. Na jego obecność wpływ mają również używki – alkohol i papierosy, które spowalniają metabolizm.

Jak wygląda cellulit na brzuchu?

Cellulit na brzuchu wygląda tak samo jak na innych partiach ciała. Powstaje w wyniku zaburzonego procesu rozkładu komórek tłuszczowych pod skórą, pojawia się tzw. “pomarańczowa skórka”, czyli skóra w tym miejscu jest pomarszczona, grudkowa, włóknista. Grudki tłuszczu modelują między sobą puste przestrzenie, w których zbiera się woda oraz produkty przemiany materii. Cellulit może występować bez względu na wagę i kilogramy. Pierwszym etapem jest jego widoczność po ściśnięciu skóry w danym miejscu. Wtedy łatwiej o jego całkowite usunięcie. Kiedy jest już wyraźnie widoczny może być trudniej go zwalczyć.

cellulit na brzuchu jak wygląda PX

Jak szybko usunąć cellulit z brzucha?

Niestety, mamy złą wiadomość. Nie da się szybko usunąć cellulitu z żadnej partii ciała. Wprost przeciwnie, cellulit na brzuchu – zwłaszcza, gdy jest na zaawansowanym etapie – może być nawet niemożliwy do usunięcia. Warto jednak zadbać o swoje ciało i spróbować ujędrnić skórę. Większość sposobów na cellulit bazuje też na poprawie stylu życia, co wpłynie na jakość naszej diety i pomoże wprowadzić prawidłowe nawyki, takie jak picie dużej ilości wody, czy aktywny tryb życia. Nawet jeśli nie uda Ci się w 100% usunąć cellulitu, to i tak ujędrnisz skórę i wprowadzisz sporo pozytywnych zmian w życiu.

Skuteczne sposoby na cellulit na brzuchu

Cellulit na brzuchu, podobnie jak na innych partiach ciała można zwalczyć wprowadzając zmiany w diecie, eliminując produkty wysokoprzetworzone, stawiając na aktywność fizyczną i zdrowy styl życia. Dodatkowo, świetnie sprawdzą się odpowiednie kosmetyki oraz zabiegi. Cellulit na brzuchu – jak się go pozbyć? Oto skuteczne sposoby!

1. Zdrowa dieta

Naszą bazą w walce z cellulitem na brzuchu jest zdrowa dieta i prawidłowe odżywianie. W pierwszej kolejności stawiamy na dietę bogatą w błonnik i antyoksydanty. Zdecydowanie należy unikać fast foodów, chipsów, gotowych dań dostępnych na półkach sklepowych oraz cukrów prostych. Warto sięgać po produkty z mąki pełnoziarnistej, nasiona roślin strączkowych (groch, fasola) i wprowadzić do swojej diety dużo owoców i warzyw. Antyoksydanty znajdziemy w większości świeżych owoców. Dobrym składnikiem, który warto wprowadzić do swojej codziennej diety jest pietruszka. W walce z cellulitem pomoże Ci też uzupełnienie diety o składniki odżywcze takie jak magnez, potas, witamina C. Pamiętaj również o codziennym nawodnieniu – min. 1,5-2l wody.

2. Cellulit na brzuchu: masaż

W walce z cellulitem masaż stanowi ważny punkt. Brzuch jednak jest wrażliwą partią ciała niż uda, więc i nasze postępowanie powinno być ostrożniejsze. Na cellulit na brzuchu skuteczny okaże się masaż, ale delikatniejszy. Zaopatrz się w rękawicę do masażu (znajdziesz ją w większości drogerii) oraz kosmetyki przeznaczone do walki z cellulitem (np. olejek antycellulitowy). Wykonuj szybkie, okrężne ruchy. Możesz też wykorzystać peeling kawowy. Rękawica do masażu połączona z peelingiem kawowym i olejkiem antycellulitowym to prawdziwy pogromca “pomarańczowej skórki”. Jeśli jesteś zwolenniczką masażu, możesz także wziąć pod uwagę bańki chińskie na cellulit na brzuchu.

3. Ćwiczenia na cellulit na brzuchu

Cellulit na brzuchu pojawia się najczęściej u osób prowadzących niezdrowy lub siedzący tryb życia. Jeśli walczysz z cellulitem, koniecznie wprowadź w swoją codzienność więcej ruchu. Brak aktywności fizycznej wpływa także negatywnie na nasze zdrowie, kondycję i samopoczucie. Jeśli chcesz zlikwidować cellulit na brzuchu, to przede wszystkim rób brzuszki, biegaj. Doskonale sprawdzi się też trening ze skakanką oraz hula-hop.

cellulit na brzuchu jak się pozbyć

Fot. bruce mars on Unsplash

4. Kosmetyki na cellulit na brzuchu

Walkę z cellulitem na brzuchu wspomogą odpowiednie kosmetyki. Najlepiej redukcję cellulitu prowadzić kilkustronnie – połączyć dietę, masaże, peeling, ćwiczenia i wspomóc te działania kosmetykami. Świetnie sprawdzą się balsamy antycellulitowe wygładzające i ujędrniające skórę. Możesz postawić też na bandaże antycellulitowe na ciało lub inne zabiegi rozgrzewające, ale pamiętaj o przeprowadzeniu wcześniejszej próby uczuleniowej na innej partii ciała.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (50 głosów, średnia: 4,84 z 5)
loading... zapisuję głos...