Catering dietetyczny – jak uniknąć nudy w diecie?

Zastanawiasz się nad zamówieniem diety pudełkowej, ale obawiasz się, że będzie zbyt monotonna lub że potrawy, które otrzymasz, nie będą Ci po prostu pasowały? Wcale tak nie musi być! Wiele zależy od tego, z jaką firmą podejmiesz współpracę. Dziś możesz oczekiwać, że dopasuje się ona do Twoich preferencji żywieniowych. Zobacz, jak działa catering z wyborem dań.

 

Catering dietetyczny to dobre rozwiązanie, ale…

Popularność cateringu dietetycznego w Polsce rośnie z roku na rok. Nie ma się czemu dziwić – w końcu jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, które ułatwia realizację celów żywieniowych. Zasada działania takiej usługi jest prosta: każdego dnia otrzymujesz gotowy zestaw posiłków, najczęściej na cały dzień. Mają z góry określoną łączną kaloryczność i są dobrze zbilansowane, a także dopasowane do Twoich celów żywieniowych. W końcu nieco inaczej będzie wyglądało menu, gdy chcesz się po prostu zdrowo odżywiać i utrzymać zdrową sylwetkę oraz dobre samopoczucie, a inaczej, kiedy intensywnie ćwiczysz lub walczysz z nadprogramowymi kilogramami.

Korzystając z tego rozwiązania – o ile w ciągu dnia nie podjadasz między otrzymanymi posiłkami – zyskujesz pewność, że Twoja dieta jest zdrowa i dobrze zrównoważona. Ma to ogromne przełożenie na Twoje zdrowie, samopoczucie oraz poziom energii w ciągu dnia. Przy okazji oszczędzasz też czas – nie musisz go spędzać w kuchni ani na wizytach w sklepach spożywczych.

Jest jednak małe „ale” – catering dietetyczny sprawdza się wyłącznie, jeśli współpracujesz z dobrą firmą. Taką, która zapewni Ci potrawy dopasowane do Twoich potrzeb i zadba, aby menu nie było monotonne. Nuda to największy wróg skutecznej diety! Na szczęście można z nią walczyć.

Catering z wyborem dań – sposób na przełamanie monotonii

Niemal każdy ma takie jedno czy dwa dania, które mógłby jeść niemal codziennie. A przynajmniej tak może się wydawać, ponieważ w praktyce bywa różnie. Jednak w bardziej ogólnym ujęciu można powiedzieć, że nuda i powtarzalność w menu nie przekładają się na przyjemność z jedzenia. Tymczasem każda dieta, czy to odchudzająca, czy też dla sportowca, powinna być ekscytująca i wolna od monotonii. Tylko dzięki temu można utrzymać motywację do jej prowadzenia.

Właśnie dlatego, jeśli chcesz zainwestować w dietę pudełkową, postaw na catering z wyborem dań. Jak to działa w praktyce? Wszystko zależy od oferty firmy, z którą podejmiesz współpracę.

 U nas każdy klient ma pełną swobodę wyboru. Odnosi się to zarówno do liczby dań, które otrzymuje w pakiecie, jak i poszczególnych potraw. Każdego dnia przygotowujemy do 35 różnych propozycji, w tym wegetariańskich, wegańskich czy wysokobiałkowych, a zmiany wystarczy dokonać dzień wcześniej, przy pomocy aplikacji na smartfona – mówi ekspert z Nice To Fit You.

Warto przy tym zwrócić również uwagę na to, czy:

  • posiłki są oparte na wysokiej jakości produktach i uwzględniają ich sezonowość,
  • w menu pojawiają się stale nowe propozycje, które zaskakują i sprawiają, że dieta każdego dnia jest ekscytująca,
  • jest możliwość przekazania feedbacku odnośnie do posiłków – np. ich ocena przez aplikację. Świadczy to o tym, że firma cateringowa wsłuchuje się w opinie swoich klientów.

Im więcej różnorodności, tym lepiej. Dlatego uważnie wybierz ofertę diety pudełkowej i postaw na catering z wyborem dań. Na pewno się nim nie znudzisz!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (10 głosów, średnia: 4,80 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany