Cała prawda o medycynie estetycznej – obalamy mity!

Korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej wciąż jest tematem tabu. Mimo ogromnego postępu, jaki miał miejsce w medycynie estetycznej w ciągu ostatnich lat i ewolucji w kierunku naturalności zarówno pod względem efektów, jakie Pacjenci chcą uzyskać, jak również stosowanych metod, medycyna estetyczna wzbudza wciąż dużo emocji i komentarzy. Świadomość tego, że medycyna estetyczna staje się w dużej mierze medycyną przeciwstarzeniową i holistyczną jest wciąż bardzo niska. Żywe są powielane od lat mity, które są absolutnie nieprawdziwe. Postaramy się obalić kilka z nich.

MIT 1 – Zabiegi medycyny estetycznej są dla osób starszych

Nie jest to prawda. Zabiegi medycyny estetycznej to bardzo szerokie spektrum zabiegów, które nie tylko odmładzają, ale działają prewencyjnie i są profilaktyką opóźniającą procesy starzenia. To również zabiegi nastawione na rozwiązanie konkretnych problemów, takich jak blizny potrądzikowe, wypadanie włosów, rumień, nadmiar tkanki tłuszczowej, czy problem z tłustą skórą i powiększonymi porami.

Zabiegi medycyny estetycznej powinny być odpowiednio dobrane, tak aby rozwiązały konkretny problem skórny czy estetyczny, nawet w młodym wieku. W młodym wieku, po 20stym roku życia częstym problemem jest tłusta skóra, rozszerzone pory jak również skłonności do zmian trądzikowych. Dla tego typu problemów dobrze przygotowany plan zabiegowy w klinice medycyny estetycznej pomoże prawidłowo oczyszczać, nawilżać i ustabilizować skórę. W klinice Absolu dla młodych Pacjentów z problemem tłustej skóry i rozszerzonych porów zalecamy głębokie oczyszczanie Hydrafacial oraz resurfacing laserowy, który przebudowuje skórę i obkurcza pory. Zmniejsza wydzielanie sebum i sprawia, że skóra staje się gładsza, i bardziej matowa. Kolejnym przykładem mogą być blizny zanikowe po trądziku, które są dużym problemem nie tylko nastolatków, ale też osób po 20 czy 30 roku życia, które miały problemy z trądzikiem. Zabiegi medycyny estetycznej, takie jak odpowiednio dobrana laseroterapia czy radiofrekwencja mikroigłowa pozwalają przebudować skórę, wyrównać jej teksturę, usunąć i wygładzić blizny. Efekty są naprawdę spektakularne i pozwalają młodym ludziom odzyskać piękną zdrową skórę i pewność siebie. Wciąż gorącym tematem jest toksyna botulinowa, i w jakim wieku powinno się wykonać pierwszy zabieg. Prawda jest taka, że zmarszczki mimiczne, na które stosuje się toksynę botulinową, nie zależą od wieku. Często już po 30 roku życia zalecamy Pacjentom z silną mimiką twarzy zabiegi toksyną botulinową, aby uspokoić i zrelaksować mięśnie, pozwoli to uniknąć powstania głębokich zmarszczek.

MIT 2- Nie można zbyt wcześnie rozpoczynać zabiegów medycyny estetycznej

Nie jest to prawda. Medycyna estetyczna ewoluuje w kierunku medycyny przeciwstarzeniowej i regeneracyjnej. To oznacza, że wiele zabiegów ma przede wszystkim działanie nastawione na stymulowanie naturalnych procesów regeneracji skóry, czyli działanie opóźniające procesy starzenia. Nasza skóra zaczyna się starzeć już po 25 roku życia. Rozpoczyna się powolny, stopniowy ubytek kolagenu i elastyny w skórze, pojawiają się pierwsze zmarszczki.

Dlatego warto już po 30 roku życia rozpocząć działania prewencyjne i opóźniające starzenie się skóry. Do każdego wieku i etapu powinny być dobrane odpowiednie zabiegi. Prawdą jest, że pewnych zabiegów nie ma sensu rozpoczynać zbyt wcześnie, jeśli nie ma przesłanek do wykonania zabiegu. Dlatego bardzo ważne jest wybranie odpowiedniej kliniki medycyny estetycznej, gdzie zostanie przygotowany indywidualny plan terapii Pacjenta, nastawiony na działania adekwatne do skóry i jej kondycji. W klinice Absolu, klinice medycyny estetycznej w Warszawie, zespół doświadczonych kosmetologów i lekarzy przygotowuje plan terapii dostosowany do potrzeb skóry. Dla młodej skóry po 30 roku życia najczęściej stawiamy na głębokie nawilżanie, mikronakłuwanie, stymulowanie skóry z pomocą stymulatorów tkankowych. Po 40 roku życia, kiedy procesy starzenia się skóry są bardziej zaawansowane, dobierane są bardziej intensywne terapie, takie jak laseroterapia, fala radiowa, czy HIFU , uzupełnione o odpowiednie stymulatory. Większe zmiany czy ubytki objętości można uzupełnić wypełnieniem kwasem hialuronowym.

MIT 3 – Zabiegi medycyny estetycznej są tylko dla kobiet.

Nie jest to prawda. Zabiegi medycyny estetycznej są również dedykowane dla mężczyzn. Mężczyźni chcą dbać o siebie, dobrze wyglądać, opóźnić procesy starzenia czy pozbyć się pewnych mankamentów, które im przeszkadzają. Jakie zabiegi są najbardziej popularne wśród mężczyzn? Zabieg Hydrafacial, który głęboko oczyszcza, nawilża i regeneruje skórę. Doskonały dla mężczyzn, którzy mają grubszą skórę, ale z tendencją do przetłuszczania i powiększonych porów. Oczyszczanie Hydrafacial pozwala utrzymać ją w dobrej kondycji, zdrową i nawilżoną. Zabiegi laserowe na blizny po trądziku, czy redukcję zmarszczek również zyskują popularność wśród panów. Również depilacja laserowa cieszy się powodzeniem, bo pozwala pozbyć się niechcianego owłosienia na plecach, brzuchu czy ramionach, co podnosi komfort, ale też pozwala zachować większą higienę. Panowie zaczynają odkrywać również zabiegi na ciało, takie jak modelowanie ciała Emsculpt, który jest #1 zabiegiem na ciało dla mężczyzn. Rzeźbi i buduje mięśnie przy jednoczesnym spalaniu tkanki tłuszczowej, komfortowo. Dlatego rzeźba brzucha zyskuje na popularności, szczególnie wiosną i latem.

MIT 4 – Zabiegi medycyny estetycznej są bolesne

Nie jest to prawda. Medycyna estetyczna to bardzo szerokie spektrum zabiegów, bardzo szeroka gama technologii, dlatego każdy może wybrać odpowiedni dla siebie zabieg, również pod kątem odczuwalności. Ponadto, dla podniesienia komfortu pacjentów wiele zabiegów wykonuje się ze znieczuleniem, tak aby doznania nie były bolesne. To skąd bierze się percepcja o bolesności zabiegów medycyny estetycznej? Jeszcze 10 lat temu dostępność technologii była ograniczona, laseroterapia opierała się głównie na wykorzystaniu laserów CO2, które faktycznie były i są bolesne. Natomiast w wielu klinikach, między innymi w Absolu, Klinice medycyny estetycznej w Warszawie, dostępne są najnowszej generacji urządzenia, lasery, których parametry pozwalają na wykonanie odczuwalnych, ale nie bolesnych zabiegów. W klinice Absolu Pacjenci, którzy obawiali się bólu podczas zabiegu laserowego są zaskoczeni jego komfortem. W związku z tym, że pacjenci oczekują skutecznych zabiegów, ale jak najmniej odczuwalnych i bez długiego okresu rekonwalescencji, nowoczesne urządzenia wychodzą tym oczekiwaniom naprzeciw.

W klinice medycyny estetycznej Absolu bardzo skuteczne zabiegi laserowe, radiofrekwencji mikroigłowej czy HIFU są komfortowe i praktycznie nie wymagają rekonwalescencji, nie ograniczają aktywności pacjenta po zabiegu.

MIT 5 – Zabiegi medycyny estetycznej zniekształcają rysy

Nie jest to prawda. Wiele osób ma złe skojarzenia z medycyną estetyczną, bo jeszcze kilka lat temu częstym widokiem były nadmiernie wypełnione, nienaturalne usta, czy policzki. W ostatnich latach trendy zmieniły się, coraz więcej pacjentów oczekuje naturalnych, delikatnych efektów zabiegów, nie chce w żaden sposób zmieniać, czy zniekształcać rysów twarzy. Chce działać prewencyjne, ale w sposób naturalny, tak aby zachować swój naturalny wygląd. Wiele zabiegów, szczególnie zabiegi laserowe, HIFU, czy radiofrekwencja mikroigłowa działa tylko i wyłącznie na zasadzie naturalnej przebudowy i regeneracji skóry i tkanek i w żaden sposób nie ma możliwości wpłynąć na rysy twarzy. Dzięki tym zabiegom proces odmładzania jest całkowicie
naturalny. Obecne spektrum zabiegów medycyny estetycznej jest tak duże, że każdy może dobrać zabiegi odpowiednio do swoich potrzeb. Natomiast w sytuacji, kiedy jesteśmy niezadowoleni z kształtu ust, nosa, policzków dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego czy nici PDO można dokonać korekty i zniwelować problem estetyczny. W Absolu, klinice medycyny estetycznej w Warszawie, lekarze, którzy wykonują zabiegi kwasem hialuronowym, czy nićmi PDO stawiają na naturalny efekt. Korygując mankamenty , uzupełniając ubytki tkanki dążą do tego, aby efekt końcowy był jak najbardziej naturalny. Rolą dobrego lekarza medycyny estetycznej jest zniwelować problem tak, aby wciąż uzyskany efekt był naturalny. Podsumowując, oferta zabiegów medycyny estetycznej jest tak szeroka i różnorodna, że każdy może dobrać odpowiednią terapię dla siebie, stawiając na naturalność.

MIT 6 – Zabiegi medycyny estetycznej są bardzo drogie

Nie jest to do końca prawda. Na rynku warszawskim jest dużo klinik i gabinetów oferujących zabiegi medycyny estetycznej w bardzo zróżnicowanych cenach, dlatego przed podjęciem decyzji warto sprawdzić i porównać ceny. Na cenę zabiegu wpływ ma przede wszystkim standard kliniki , jakość urządzeń oraz używane preparaty, bo to są elementy, które mają największy wpływ na cenę. Ryzykiem jest wybieranie zabiegów najtańszych, bo istnieje duże ryzyko, że urządzenia nie będą oryginalne, albo preparaty nie będą od sprawdzonych producentów, którzy dysponują atestami bezpieczeństwa i badaniami. W klinice medycyny estetyczne Absolu nasza filozofia to oferowanie korzystnych cen, tzw ‘value for money’ za najwyższą jakość i standard zabiegów. Korzystamy na najbardziej nowoczesnych technologii premium, wykorzystujemy tylko najwyższej klasy preparaty o potwierdzonym działaniu. Chcemy, aby nasi Pacjenci mogli pozwolić sobie na światowej klasy zabiegi medycyny estetycznej.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (11 głosów, średnia: 4,36 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Tara  2 czerwca 2023 08:05

    MIT6, to nie mit – zabiegi są bardzo drogie niestety…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany