Buty z mleka – ekologiczne rozwiązanie, które najprawdopodobniej nigdy nie przyszłoby ci do głowy!

Moda ekologiczna ma się całkiem dobrze! Na rynku pojawiło się kolejne rozwiązanie, tym razem w branży obuwniczej. Marka nat-2 stworzyła buty w duchu zero waste – z przeterminowanego mleka. Są nie tylko ekologiczne, ale też ciepłe, miękkie i wygodne.

To prawdziwy ekologiczny hit! Okazuje się, że w związku z współczesnym wskaźnikiem rozwoju, który w każdej właściwie dziedzinie stoi na bardzo wysokim poziomie – możemy produkować wszystko ze wszystkiego. I te możliwości można, a nawet powinno się wykorzystywać przede wszystkim w służbie ekologii. Jak wiadomo sami doprowadziliśmy do katastrofalnego stanu naszego środowiska, dlatego czas na ratunek – wszelkimi możliwymi sposobami. Dziś w tym kontekście przyjrzymy się branży obuwniczej. Pisaliśmy już o butach z ananasa, a teraz przyszła kolej na… buty z mleka. Czy ekologiczna moda, stworzona m.in. w duchu zero waste to przyszłość?

źródło: www.pixabay.com

Buty z mleka – ekologiczne rozwiązanie, które najprawdopodobniej nigdy nie przyszłoby ci do głowy!

Buty z mleka wcale nie były najłatwiejszym zadaniem, bo wymagały szeregu konsultacji projektanta marki z bioinżynierem. Ten pierwszy to Sebastian Thies, a stroną chemiczną zajął się natomiast Anke Domaske. I tak, wspólnymi siłami powstał mleczny filc. To właśnie z niego stworzona została cholewka sneakersów marki nat-2. Ekologiczny materiał to nic innego jak połączone mleczne włókna, z przeterminowanych produktów pozyskanych z mleczarni. Nietrudno takie zdobyć, bowiem w masowych mlecznych fabrykach mamy do czynienia z nadprodukcją, a co za tym idzie – mleko się psuje. Zamiast jednak trafiać na śmietnik, jak się okazuje – można uszyć z niego buty.

https://www.instagram.com/p/Bx9j4DoIHMz/

 

Właściwości mlecznych butów

Producent tego nowatorskiego projektu zapewnia, że buty są niezwykle miękkie, a przez co wygodne. Materiał jest również trwały, dobrze przepuszcza powietrze, a nawet… chroni nasze stopy przed bakteriami. Trzeba też przyznać, że design również przyciąga. I jak to zwykle bywa, za takie luksusy trzeba sporo zapłacić, bo aż 299 euro za sneakersy. Nieco tańsze są wykonane z mlecznego filcu kapcie – 120 euro. Miejmy jednak nadzieję, że materiał się spopularyzuje, przez co tego typu buty będą bardziej przystępne. W końcu wszystko w służbie środowisku! Mleczne obuwie to nie pierwszy obuwniczy eko projekt marki nat-2. Firma wyprodukowała już m.in. buty z kawy, kukurydzy czy grzybów.

 

Tak prezentują się ekologiczne sneakersy wykonane z mleka:

https://www.instagram.com/p/ByCgXa5I3oR/ https://www.instagram.com/p/ByClNmNIuOZ/ https://www.instagram.com/p/ByClEXJIrrb/ https://www.instagram.com/p/Bxy8eVTI0uY/ https://www.instagram.com/p/Bxy8sm4IYqQ/

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (122 głosów, średnia: 4,32 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. macierzanka  3 czerwca 2019 16:31

    Co to ludzie nie wymyślą.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany