Buciki współczesnego Kopciuszka – buty Christiana Louboutina

Christian Louboutin to najsłynniejszy rzemieślnik na całym globie, którego projekty obuwnicze zdobyły miliony fanów na całej kuli ziemskiej. Przeczytaj o fenomenie projektanta!

Większości kobiet na całym praktycznie świecie (nie biorąc pod uwagę oczywiście regionów, gdzie społeczeństwa są biedne, a rynek artykułów luksusowych niemalże nie istnieje) zna tego szewca. Christian Louboutin to bowiem najsłynniejszy rzemieślnik na całym globie, którego projekty obuwnicze zdobyły miliony fanów na całej kuli ziemskiej. Kobiety marzą, żeby móc zakupić sobie buty jego projektu, a otwarcie kolejnych butików to zawsze wielkie medialne wydarzenie (w Polsce na razie działa jeden taki sklep na ulicy Moliera 2 w Warszawie).

Buty Christian Louboutin

Co się kryje za fenomenem Louboutina i popularnością jego dzieł obuwniczych? Czy jest o charakterystyczna czerwona podeszwa, bardzo często własnoręcznie podpisywana w paryskiej siedzibie Mistrza? Czy zgrabna linia butów i otwartość na najnowsze trendy w szyciu obuwia? Brak jest jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, lecz projekty Christiana Louboutina podbijają dziś cały świat mody!

Christian Louboutin Pigalle

Lekkie kroki na czerwonej podeszwie

Christian Louboutin wcześnie rozpoczął życie na własny rachunek. Już w wieku 12 lat opuścił szkołę, ponieważ uznał, że tylko poza szkołą może nauczyć się życia. Początek jego kariery szewskiej dedykujemy na 1991 rok, kiedy to we Francji uruchomił produkcję pierwszej swojej linii obuwia damskiego. Od 1992 jego buty posiadają czerwoną podeszwę, która stała się właściwie znakiem rozpoznawczym szewca. Filozofia Louboutina zamyka się właściwie od początku w idei uczynienia kobiet istotami pełnymi seksapilu i mocy, ponieważ dzięki temu mogą one zadbać i zawalczyć o swoją pozycję w świecie. Powstanie takiej filozofii zapoczątkowane zostało przez pewne wydarzenie z młodości Christiana, kiedy w muzeum zobaczył on tabliczkę zakazującą kobietom wchodzenia na teren placówki na wysokich obcasach, ponieważ mogłoby to zniszczyć drewnianą podłogę. Młody szewc poczuł się na tyle zirytowany takim zakazem, że postanowił oddać kobiecie jej siłę i urodę – zdecydowana większość jego projektów to buty na bardzo wysokim obcasie (Christian Louboutin to pierwszy projektant, który do swojej oferty wprowadził dwunastocentymetrowe szpilki).

Christian Louboutin Un Bout Pumps

Christian-Louboutin-Banana Peep Toes

Christian Louboutin Daffodile Brodee

Christian Louboutin Arnold Python Patent

Szalona popularność skromnego krawca

Wielka popularność Christiana Louboutina i jego projektów leży głównie w ich oryginalności. Projektant nie boi się eksperymentować, a jego buty są zawsze o jeden krok do przodu przed konkurencją (tak stało się na przykład z botkami open-toe, których wierzchnia część została wykonana z koronki – model: BRIDGET oraz ze szpilkami, których cała powierzchnia ozdobiona była odstającego ćwiekami – model: PIAGALLE). Również otwarty stosunek do klientki charakteryzuje twórczość projektanta, który zawsze stara się podchodzić do swoich zleceniodawczyń indywidualnie – a one odwdzięczają mu się uwielbieniem! Tym, których dziś nie stać na buty z czerwoną podeszwą, przyjdzie trochę poczekać, zanim będą mogły poczuć smak luksusu na swoich stopach.

Christian Louboutin

Christian Louboutin Bridget

Christian Louboutin Bengali Black Sahara

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (187 głosów, średnia: 4,35 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  3 lutego 2014 13:46

  Te obcasy to kamikadze! Ortopeda powinien się wypowiedzieć na ich temat.

  Odpowiedz
 2. bbo  3 lutego 2014 20:21

  Jestem Kopciuszkiem i czekam, że dobra wróżka wyczaruje kiedyś dla mnie takie pantofelki…

  Odpowiedz
 3. Joanna007  5 marca 2016 09:43

  Ach, przepiękne… Dzieła sztuki po prostu<3

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany