Bubble Tea – zobacz, jak łatwo zrobisz ten modny napój w domu!

Spis treści:

Bubble tea to napój pochodzący z Tajwanu, który w bardzo szybkim czasie zdobył popularność nie tylko w Azji, ale i na całym świecie. Obecnie jest on prawdziwym hitem Instagrama, dlatego coraz więcej osób chciałoby go spróbować bez konieczności wychodzenia z domu. Jak można przyrządzić herbatę bąbelkową samodzielnie? Podpowiadamy.

Jak zrobić bubble tea?

Do stworzenia bubble tea, czyli herbaty z bąbelkami potrzebujemy herbaty, mleka, soku lub syropu, cukru oraz specjalnych kulek. Owocowe kuleczki można przygotować samodzielnie w domu lub postawić na gotowy produkt w postaci kawioru molekularnego. Z tego powodu stworzenie bubble tea w domu może okazać się niemożliwe, jeżeli wcześniej nie kupiliśmy tapioki lub kawioru molekularnego. Jeden z tych dwóch elementów będzie nam potrzebny do wykonania owocowych kulek stanowiących bazę tego popularnego napoju.

Jak przygotować bubble tea z tapioki?

Jeżeli chcemy przygotować od podstaw bubble tea w domu, wówczas niezbędne jest wykonanie specjalnych kulek. W tym celu będziemy potrzebować 4 łyżek tapioki. Produkt ten dostępny jest w wersji podstawowej, w kolorze białym. W niektórych miejscach można dostać również czarną tapiokę. W wersji standardowej pozwala ona uzyskać białe lub przezroczysta kuleczki, ciemna tapioka z kolei pomaga nam otrzymać czarne perełki. 

Żeby je jednak otrzymać, wcześniej należy wrzucić do gorącej, posłodzonej wody tapiokę i gotować przez około 15 minut, dopóki kulki nie wypłyną na powierzchnię. Następnie należy poczekać, aż wystygną i je odcedzić. Kiedy własnoręcznie wykonane kulki z tapioki są już gotowe, możemy przygotować napar z herbaty. W tym celu najlepiej użyć herbaty liściastej, chociaż świetnie sprawdza się tutaj również sproszkowana matcha.

Do osobnego naczynia, najlepiej szklanki, należy włożyć wcześniej odcedzone i wystudzone kulki z tapioki, a następnie zalać je herbatą i dodać mleko, miód, cukier syrop i inne wybrane przez siebie dodatki.

Kawior molekularny do bubble tea

Jeśli chcemy cieszyć się wyśmienitym smakiem bubble tea bez konieczności wcześniejszego przygotowywania kulek z tapioki, możemy kupić kawior molekularny, a więc malutkie kuleczki wypełnione sokiem owocowym pokryte niezauważalną, bardzo cienką błoną, która rozpływają się w ustach. 

Dostępne są w wielu smakach, dzięki czemu z pewnością każdy znajdzie produkt, który spełni jego oczekiwania. Wśród najpopularniejszych smaków kawioru molekularnego wymienia się wiśniowy, truskawkowy, bananowy, brzoskwiniowy, pomarańczowy, jabłkowy czy jagodowy. Dostępnych jest jednak znacznie więcej smaków kawioru molekularnego, który pozwala szybko przygotować przepyszną bubble tea.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (27 głosów, średnia: 4,78 z 5)
zapisuję głos...