Bruksela na weekend – pomysł na krótki wyjazd we dwoje

Bruksela to stolica Belgii, położona w centralnej części kraju. To idealne miejsce na weekend we dwoje. W mieście znajduje się wiele urokliwych i ciekawych miejsc, które warto zobaczyć razem z drugą połówką.

Bruksela

 

Wiele linii lotniczych oferuje swoim klientom przeloty w bardzo atrakcyjnych cenach, np. tanie loty z Krakowa do Brukseli kosztują już od 80 złotych. Samolot to szybki i bardzo komfortowy środek transportu. Bezpośredni lot z Krakowa do stolicy Belgii trwa zaledwie 2 godziny, dlatego to świetny pomysł na spontaniczny wyjazd we dwoje. W mieście znajduje się wiele ciekawych miejsc, przepięknych zabytków i atrakcji.

Jarmarki bożonarodzeniowe w Europie

Jarmarki bożonarodzeniowe w Europie

Świąteczne dekoracje, sznury gwiazdkowych światełek, aromat smakołyków i zapach grzanego wina – brzmi zachęcająco, prawda?

Wzgórze katedralne Treurenberg

Treurenberg to miejsce, gdzie kiedyś krzyżowały się najważniejsze drogi handlowe. W mentalności ówczesnych mieszkańców miasta uchodziło ono za niebezpieczne, dlatego wzniesiono tam kaplice i umieszczono liczne krzyże. Z powstałych budowli do dziś zachowały się wyjątkowe posągi apostołów usytuowane na olbrzymich kolumnach, a turyści mogą zwiedzać przepiękną katedrę św. Michała i św. Guduli.

 

Mont des Arts, czyli Wzgórze Sztuki

Weekend w Brukseli to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć malownicze Wzgórze Sztuki, czyli brukselskie Mont des Arts. To wyjątkowa dzielnica artystyczna z przepięknymi budowlami, w których obecnie znajdują się przeróżne kulturalne instytucje. Na obszarze Mont des Arts znajduje się także specjalna ścieżka obsadzona bujną roślinnością, jak również Królewska Biblioteka, w której można zwiedzić Librarium, czyli kolekcję dzieł sztuki, która prezentuje historię książki.

 

Manneken Pis

Manneken Pis to jeden z najbardziej charakterystycznych miejsc w Brukseli, uznany za symbol miasta. Jest to figurka z brązu, która jest jednocześnie fontanną przedstawiającą nagiego, sikającego chłopca. Istnieje legenda głosząca, że dotknięcie prawego ramienia malca przynosi szczęście. Figurka posiada blisko 800 przeróżnych strojów, w które jest ubierana w zależności od okazji, np. podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej kamiennemu chłopcu dodano piłkę.

 

Parc de Bruxelles

Na romantyczny spacer we dwoje rewelacyjnie sprawdzi się Parc de Bruxelles, który nazywa się również Warandepark. To idealne miejsce, aby wyciszyć się i nieco odpocząć od zgiełku miasta. Na terenie obiektu zachował się zabytkowy Teatr Królewski oraz liczne rzeźby przedstawiające głównie mitologiczne motywy. Niedaleko parku znajduje się Pałacu Narodu, czyli siedziba izb parlamentu belgijskiego.

 

Grand Platz

Grand Platz to obowiązkowe miejsce na mapie każdego turysty odwiedzającego Brukselę. Okazały i majestatyczny Wielki Plac położony jest u wylotu siedmiu ulic, który został wpisany na listę dziedzictwa światowego UNESCO w 1998 roku. To ścisłe centrum miasta uznawane za jeden z najładniejszych rynków w całej Europie. To ulubione miejsce spotkań zarówno rodowitych mieszkańców, jak i turystów. Na placu znajduje się przepiękny ratusz w gotyckim stylu, otoczony bogato zdobionymi domami.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (143 głosów, średnia: 3,97 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. janka1312  4 lutego 2020 18:18

    super pomysł

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany