Bransoletki na nogę znów są modne! Jakie modele zobaczymy na plażach tego lata?

Mniej więcej po 2000 roku bransoletki na kostkę stały się w Polsce prawdziwym hitem. Ozdoba, która wcześniej przywodziła na myśl nieco przerysowane stylizacje Cyganek, rządziła wówczas większością wakacyjnych stylizacji, szczególnie, że połyskliwe złote i srebrne łańcuszki pięknie kontrastowały z opalenizną. Po boho-szaleństwie z poprzedniego sezonu, w którym furorę robiły bogato zdobione łańcuszki na stopę, obserwujemy powrót do tradycyjnych bransoletek. Zobaczcie, jakie modele są najbardziej na topie!

Tego lata wszędzie daje się zauważyć powszechną fascynację old schoolową stylistyką. Masowo wracamy do oglądania starych seriali, wygrzebujemy z szafek gadżety w rodzaju pierwszego tamagotchi, stylizujemy paznokcie na kolorowe „galaretki” i nosimy torebki z koralików. To idealny moment, żeby urozmaicić także plażowe outfity, dodając do nich nutkę nostalgii za bezpowrotnie straconymi latami dzieciństwa, spędzonymi w rodzinnym domu. W tej roli świetnie sprawdzą się bransoletki na nogę, które zdążyły już zawojować Instagram!

bransoletki na nogę

źródło: www.pixabay.com

Bransoletki na nogę znów są modne! Jakie modele zobaczymy na plażach tego lata?

Bransoletki na nogę nigdy nie miały w pełni „dobrej prasy”. Niektóre grupy społeczne nie chciały się do nich przekonać i nie zamierzały traktować jako stojących na równi z tradycyjnymi bransoletkami na nadgarstek. Mimo to lata temu ten typ biżuterii cieszył się wielką popularnością wśród plażowiczek i miłośniczek mody ulicznej, a teraz powraca do nas z całą mocą. 

 

Bransoletki na kostkę z muszelkami

O ile jednak przed laty bransoletka na kostkę obowiązkowo musiała połyskiwać i składać się z łańcuszka z ewentualnym urozmaiceniem w postaci zawieszki, o tyle teraz mamy na tym polu dużą różnorodność. Z uwagi na silny trend skupiony wokół muszli, to właśnie ten motyw cieszy się największą popularnością. Czy to w postaci sznureczków naturalnych muszelek, czy też odlanych w złocie kształtów, te skarby morza są ozdobą wyjątkowo pożądaną.

Bransoletki celebrytki

Drugie miejsce spokojnie można przyznać tzw. celebrytkom. W wersji na kostkę prezentują się one tak samo elegancko jak na nadgarstku i powtarzają ten sam zbiór wybieranych kształtów, z kotwicami, serduszkami, gwiazdkami, hasłami i znakiem nieskończoności na czele. Nad morze najbardziej pasują oczywiście zaprojektowane w tym stylu muszelki, koniki morskie, meduzy i rybki.

 

Plecionki i koraliki rodem z dzieciństwa

Największym zaskoczeniem są w tym przypadku bransoletki z koralików i mulinowych plecionek. Tworzone tak, by do złudzenia przypominały kiczowate, ręcznie robione na przerwach w szkole ozdoby. Oplatają nogę jakby przypadkowo, w nieco chaotyczny sposób, przez co wyglądają trochę tak, jakbyśmy „przechowywały” je dla młodszej siostry, która nie chce zgubić ozdoby pośród fal. Mimo silnej tendencji, ten typ nie sprawdzi się raczej u starszych z nas. Fanki stylistyki „Stranger Things” powinny być za to zachwycone!

Co sądzicie o powrocie tego trendu? Czy będziecie nosić bransoletkę na nogę jeszcze tego lata? Jaki styl najbardziej do Was przemówił? Zapraszamy do dyskusji!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (180 głosów, średnia: 4,43 z 5)
zapisuję głos...