Brafitting – jak dobrać biustonosz? To może zdziałać cuda z Twoim biustem!

Dobrze dobrany biustonosz może zdziałać cuda. Poniesie piersi, wysmukli sylwetkę a także może spowodować ustanie bólu kręgosłupa w części piersiowej. Opisujemy krok po kroku jak wybrać zmierzyć i wybrać najlepszy dla siebie biustonosz.

Spis treści:

Usługi brafittersie robią furorę. Pytanie: jak dobrać biustonosz? – staje się równie ważne jak wybór dobranej sukienki czy wygodnych  butów.  W czasach, w których większość z nas zaopatruje się w garderobę w sklepach sieciowych dużych, międzynarodowych marek zaczęliśmy zapominać o tym, że rozmiarówka biustonosza nie kończy się na miseczce C, czy D. Podstawą dobrze dobranego biustonosza jest jego idealne dopasowanie w obwodzie i dobranie odpowiednio dużej miseczki. Dobór biustonosza w zależności od kształtu piersi także gra bardzo ważną rolę.

Brafitting - jak dobrać biustonosz?

Często kobiety są w szoku, gdy brafitterka podaje im biustonosz z miseczką o kilka rozmiarów większą  (z D na G, czy z C na F!) niż do tej pory nosiły. Brafitting i dobry jakościowo biustonosz, który nie rozciąga się i nie zmienia kształtu po kilku godzinach, czy praniach  może zapewnić nam poprę postawy, czy  samopoczucia! Zazwyczaj takie biustonosze są nieco droższe niż te znajdujące się w sieciówkach, jednak postawianie na jakość może skutkować tym, że  biustonosz będzie służył nam nawet kilka lat nie zmieniając kształtu, koloru, bez uszkodzeń.

 

 Przedstawiamy jak dobrać biustonosz by bez skalpela osiągnąć wymarzone efekty. Zobacz także jak wybierać różne rodzaje staników:

Jak dobrać biustonosz – poprawne dokonanie pomiaru

Najważniejszy element odpowiedniego doboru biustonosza to pomiar.

KROK 1: Zmierz ciasno obwód pod biustem. Nie zaokrąglaj liczb.

KROK 2; Odejmij od pomiaru 3-4 centymetry – bowiem centymetr jest sztywny a biustonosz rozciągliwy. Jeśli twoje plecy mają trochę tłuszczyku – odejmij  około 5-6 centymetrów.

KROK 3: Zmierz luźno obwód w piersiach. Jeśli Twoje piersi są obwisłe i trudno je zmierzyć gdy stoisz – spróbuj zmierzyć je w miękkim cienkim staniku lub w tzw. zwisie, czyli pochylając się do przodu.

Pamiętajmy o poprawnym dokonaniu pomiaru.  Odpowiednio dobrany biustonosz podniesie piersi do góry, odsłaniając przy tym talię. Dzięki temu nasza sylwetka będzie  smuklejsza i optycznie szczuplejsza. W przypadku obfitych piersi źle dobrany biustonosz może spowodować problemy z kręgosłupem.

jak dobrać biustonosz

Jak dobrać biustonosz – poprawne określenie rozmiaru

Jak wyliczamy poprawnie rozmiar biustonosza? Jest to różnica między obwodem pod biustem i w biuście. W zależności od różnicy mamy następujące wymiary miseczek:

MISECZKA A: różnica ok. 10 cm

MISECZKA B: różnica ok. 12-14 cm

MISECZKA C: różnica ok. 14-16 cm

MISECZKA D: różnica ok. 16,5 – 19

O tym jak dobrać biustonosz sportowy do sylwetki przeczytasz w  artykule:

Jak dobrać biustonosz push-up

Jeśli chcesz optycznie powiększyć piersi – wybierz model push-up. To ratunek dla wielu z nas. Ten rodzaj biustonosza rządzi się swoimi prawami. Nie można dopuścić by piersi w tym staniku wyglądały zbyt sztywno i nienaturalnie. O tym, jak dobrać push-up przeczytasz w tych artkułach:

Jak dobrać biustonosz – najczęściej popełniane błędy

Najbardziej popularnym błędem jest noszenie biustonoszy, które mają zbyt szeroki obwód a za małą miseczkę. Noszenie źle dobranego biustonosza powoduje, że część ciała „ucieka” z miseczek i rozchodzi się na boki.

Pamiętajmy także o poprawnym zakładaniu biustonosza. Zakładamy go zaczynając od zapięcia obwodu, a biust, który „uciekł” nam pod pachy wygarniamy z powrotem do miseczek. Takie działania sprawią, że w kilka miesięcy nasz biust urośnie. Miseczka odpowiedniej wielkości i obwód właściwie podtrzymujący biust potrafią zdziałać cuda.

Źle dobrany biustonosz sprawia, że piersi opadają w dół, albo wystają poza miseczki, tworząc tzw. „bułeczki” szczególnie widoczne pod dopasowaną bluzką. W takiej sytuacji nasze poczucie komfortu spada. Wyprostowana postawa i wypięta do przodu pierś są oznaką pewności siebie. Biustonosz, który podniesie Twój biust i utrzyma w ryzach odciążając Twój kręgosłup pomoże Ci ją uzyskać.

Należy jednak pamiętać, aby typ biustonosza dopasować do kształtu piersi – oto doskonała ściągawka:

Na deser – pomysł DIY na piękny koronkowy biustonosz lekko widoczny spod bluzki :). Nie mogłyśmy się powstrzymać, aby go nie pokazać

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (176 głosów, średnia: 4,47 z 5)
zapisuję głos...