Botoks nie tylko na zmarszczki !

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej, są jednymi z najczęściej wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Najczęściej wykorzystuje się je przy usuwaniu oznak starzenia skóry, jednak posiadają również inne zastosowanie. Wspólnie z dr Joanną Suseł z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm zapraszamy do artykułu Botoks nie tylko na zmarszczki .


botoks

Zobacz też: Przegląd: Lekkie podkłady do twarzy na wiosnę

Botoks nie tylko na zmarszczki – Nadpotliwość

Nieustannie mokre ręce, ciągłe plamy na koszulach, bluzkach, kropelki potu na czole, górnej wardze? Osoby z nadpotliwością mogą wydzielać nawet do 10 razy więcej potu, niż tego potrzebuje organizm. – Chorobę trudno ukryć, bo wszelkiego rodzaju preparaty po prostu nie pomagają, ani te z drogerii, ani te specjalistyczne z aptecznej półki. To jest dla osób z hiperhydrozą bardzo stresujące – mówi ekspert i dodaje, że tej przykrej przypadłości można się szybko pozbyć, wystarczy kilka iniekcji botoksem. Ostrzynięcie obszaru nadmiernej potliwości toksyną botulinową, sprawia, że gruczoły potowe przestają otrzymywać sygnał prowokujący je do wzmożonego działania. Zabieg trwa zaledwie kwadrans, a jego efekt utrzymuje się około 4-12 miesięcy. – Najważniejsza informacja dla osób z hiperhydrozą jest taka, że po dwu, trzykrotnym zabiegu problem jest na tyle zniwelowany, że do ochrony wystarczy zwykły dezodorant – podkreśla dr Suseł.

Botoks nie tylko na zmarszczki – Bruksizm 

Choć to dolegliwość stomatologiczna, możemy się jej pozbyć na fotelu… u lekarza medycyny estetycznej. Bruksizm polega na bezwiednym zaciskaniu szczęk i mimowolnym zgrzytaniu zębami. – Przypadłość najczęściej ujawnia się w nocy, właśnie dlatego wiele osób może nie zdawać sobie sprawy, że ten problem ich w ogóle dotyczy – alarmuje dr Suseł. Co może zaniepokoić? Częste bóle głowy, oczu a nawet pleców. Nie lekceważ tych objawów! Bruksizm niesie za sobą poważne konsekwencje: nadwrażliwość zębów, próchnica, zwyrodnienia stawów żuchwowo-skroniowych. Jeśli więc partner czy mąż skarży się na nocne zgrzytanie, warto sprawę wyjaśnić u swojego dentysty. Jeśli to bruksizm, skutecznym rozwiązaniem może okazać się Botox. – Niewielka dawka toksyny botulinowej może znacząco zmniejszyć problem, a przy okazji wyszczuplić twarz i złagodzić rysy twarzy, które u osób z bruksizmem bywają ostre – mówi ekspert z WellDerm.

Polecamy również: Felicea – naturalne kosmetyki do makijażu z Polski!

Botoks nie tylko na zmarszczki – Niedoskonałości 

Gummy smile czyli dziąsłowy uśmiech. Gdy się uśmiechasz zamiast bieli zębów widać dziąsła. To dość krępujące, szczególnie gdy zostanie uwiecznione na zdjęciach… O gummy smile mówimy wtedy, gdy przy uśmiechu widać więcej niż 3-4 mm dziąsła. Przypadłość wcale nie jest rzadka, uśmiecha się w ten sposób aż 12 % społeczeństwa – na szczęście można się jej szybko pozbyć i to bez pomocy skalpela. – Uśmiech dziąsłowy wynika z nadmiernego działania mięśni dźwigających usta. Delikatne ich rozluźnienie, poprzez podanie niewielkiej dawki toksyny botulinowej w punkt Yonsei’a, niweluje niedoskonałość – mówi dr Suseł i dodaje, że osoby, które mają uśmiech dziąsłowy bardzo często mają także wąskie usta, dlatego oprócz zabiegu z użyciem botoksu, sugeruje się im delikatne ich powiększenie, to dodaje harmonii twarzy.

Jakie inne niedoskonałości urody można skorygować za pomocą botoksu? – Umiejętnie podana, niewielka dawka toksyny botulinowej może wyprostować haczykowaty nos, unieść kąciki ust i opadające powieki. To także sposób na ładną brodę. Dzięki botoksowi można złagodzić tak zwaną brodę czarownicy, nadającą twarzy naburmuszonego wyrazu twarzy, lub zniwelować na niej kocie łby, przez które wygląda się tak, jakby było się blisko łez – wymienia możliwości botoksu ekspert.

Słyszałyście wcześnie o leczeniu bólów migrenowych botoksem? Spodziewałyście się, że ma aż tak szerokie zastosowanie? 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (139 głosów, średnia: 4,41 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Zanett  1 maja 2015 08:15

  Jeśli tego typu zabiegi mają na celu poprawę zdrowia, estetyki, a przy tym samopoczucia osoby (w granicach rozsądku) – to jestem za 🙂

  Odpowiedz
 2. Wusia  1 maja 2015 09:34

  Już czytałam o tych zastosowaniach botoksu,a szczególnie zainteresowaly -mnie migrenowca- możliwości złagodzenia tej dokuczliwej dolegliwości.Nie wykluczone,że pomimo małych obaw poddam się botoksowi.

  Odpowiedz
 3. martucha180  1 maja 2015 10:40

  Jestem zaskoczona zdrowotnymi właściwościami botoksu, zwłaszcza jego działaniem na bruksizm.

  Odpowiedz
 4. macierzanka  1 maja 2015 12:38

  Ciekawe informacje. Nie wiedziałam ,że z nadpotliwością można walczyć stosując botoks.

  Odpowiedz
 5. Patriszia  1 maja 2015 15:13

  Nie przypuszczałam że botoks ma tak szerokie zastosowanie.. W takich przypadkach jestem za jego używaniem 🙂

  Odpowiedz
 6. Kmakolagwa  1 maja 2015 16:31

  Botoks kojarzy się jedynie ze zmarszczkami, fajnie że ma jeszcze wiele zastosowań przełamujących ten stereotyp.

  Odpowiedz
 7. basiaj  1 maja 2015 18:08

  Artykuł jest interesujący – do tej pory nie wiedziałam tyle o botoksie.

  Odpowiedz
 8. Elżbieta Wawer  1 maja 2015 18:12

  Nie spodziewałam sie że ma aż tyle zastosowań i to leczniczych

  Odpowiedz
 9. bbo  2 maja 2015 20:09

  Migrena + botoks? No nie wiem…

  Odpowiedz
 10. Anita  6 maja 2015 12:13

  Pierwsze słyszę! wiedziałam tylko o zmarszczkach..

  Odpowiedz
 11. gosia141088  15 maja 2015 10:25

  Proszę ile zastosowań ma botoks :))) a do tej pory tylko smeszył mnie ten temat, bo miałam przed oczami moją sąsiadkę ktora zamawia go na allegro i wstrzykuje samodzielnie sobie i męzowi bravo za odwagę 🙂 na razie wyglada ok 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany