Botoks – czy działa na nadmierną potliwość? 

Osoby, które nigdy nie doświadczyły nadmiernego pocenia się ciała – zwykle nie wiedzą nawet, jak ogromny może być to kompleks. Można to zrozumieć – nie mają one żadnego porównania i zwykle tylko powierzchownie są w stanie określić, że dla kogoś innego faktycznie jest to trudne. Wyobraźmy sobie po prostu, że jakaś część naszego ciała wiecznie jest mokra i może temu towarzyszyć także nieprzyjemny zapach – a do tego jeszcze każdy to widzi lub musimy nawet podać komuś dłoń i wtedy jest on w stanie wyczuć, że jest ona wilgotna. Niektórzy z tego właśnie powodu unikają jakichkolwiek sytuacji towarzyskich i po prostu zamykają się w sobie. 

To dla takich osób od lat tworzone są różne preparaty i kapsułki, które mają hamować wydzielanie się potu. Niektórzy ludzie korzystają z nich i faktycznie są zadowoleni z efektów – tutaj jednak mowa o delikatnej potliwości, którą można łatwo regulować. Nie zawsze jednak tak to wygląda – czasami dezodoranty okazują się za słabe i tylko podrażniają naszą skórę, która dalej się poci. W takiej sytuacji warto przynajmniej rozważyć wykonanie zabiegu przy pomocy botoksu. Jego wstrzyknięcie już od stosunkowo dawna wykorzystywane jest właśnie do leczenia nadmiernej potliwości – dla wielu osób to jedyna szansa na normalne życie.

botox 

Jak wygląda taki zabieg? 

Bardzo dużo zależy tutaj od obszaru oraz stopnia, w jakim faktycznie się pocimy. Specjalista może przeprowadzić test, który wykaże, jak bardzo poci się nasza skóra – na tej podstawie dopasuje on dawkę botoksu, która zostanie później wstrzyknięta przy pomocy igły. Na pewno nie jest to przyjemny zabieg, ale warto się poświęcić – efekty powinny nas zadowolić. Często wykorzystywane jest tutaj znieczulenie, dzięki któremu nie czujemy aż tak bardzo bólu – jest to potrzebne szczególnie na dłoniach czy pod pachami, gdzie ból bywa bardzo intensywny. Mimo wszystko sam moment przebijania skóry najpewniej w dalszym ciągu będzie dla nas niezbyt przyjemny. 

 

Zabieg nie trwa długo, ale to także zależy od wybranych partii – im są one większe, tym będzie nam potrzebna większa ilość wkłuć. Na pewno warto wziąć sobie wolne w dniu zabiegu – po jego wykonaniu musimy unikać wysiłku fizycznego i starać się utrzymać ten obszar w czystości.  

 

Jak długo działa botoks? 

Jedną z gorszych informacji jest na pewno to, że ten zabieg nie jest całkowicie trwały – w przypadku leczenia nadmiernej potliwości efekty utrzymują się około 6 miesięcy. W dalszym ciągu jest to jednak na pewno o wiele bardziej komfortowe niż w przypadku stosowania kremów lub dezodorantów – taki zabieg wykonujemy dwa razy w roku i przez resztę miesięcy mamy spokój.  

 

Aby efekt utrzymywał się, jak najdłużej warto zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej (botoksu) wykonywać w profesjonalnych klinikach medycyny estetycznej. W Warszawie polecamy Projekt Skóra. 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (37 głosów, średnia: 4,41 z 5)
zapisuję głos...