Boskie ciało w błyskawicznym tempie

Spis treści:

 Drakońskie diety, mordercze godziny na siłowni, radykalne wyrzeczenia – czy to na pewno dobra i skuteczna droga do idealnej sylwetki? Chyba nie… istnieją o wiele skuteczniejsze i na pewno przyjemniejsze metody ekspresowego zrzucenia zbędnych kilogramów i centymetrów  w obwodach.

Boskie ciało w błyskawicznym tempie

 

Pozytywne nastawienie!

Aktywność fizyczna jest ważna zwłaszcza jesienno-zimową porą. Na dobry początek jogging – jedna z najbardziej uniwersalnych i prostych form ćwiczeń. Uprawiany regularnie wyszczupli sylwetkę i wzmocni odporność, zapewniając nam ochronę przed chorobami. Równie przystępnym sposobem na zrzucenie kilku kilogramów jest jazda na rowerze oraz chodzenie po górach. Co jednak, jeśli nie jesteśmy zwolennikami sportu, albo cierpimy na chroniczny brak czasu? Z pomocą przychodzą: medycyna estetyczna i nowe technologie.

 

Ruch dla opornych

Na potrzeby osób, dla których aktywność fizyczna jest ostatecznością, odpowiada szereg zabiegów dermatologicznych, wyszczuplających ciało bez wysiłku. Jednym z najbardziej skutecznych jest endermologia, czyli podciśnieniowy masaż ciała, podczas którego z organizmu usuwany jest nadmiar wody. Zabieg nie powoduje utraty wagi, jednak dzięki modelowaniu sylwetka staje się smuklejsza i bardziej zgrabna. Efektem terapii jest lepsze ukrwienie skóry, w konsekwencji lepsze odżywienie, napięcie, szybsze spalanie tłuszczu i odprowadzanie nagromadzonej wody ( np. cellulit, obrzęki ). Jeśli natomiast chcemy poprawić rzeźbę konkretnej części ciała (np. brzuch, uda), sięgnijmy po zabiegi miejscowe, np. VIP, który ma działanie bezwysiłkowej siłowni. W trakcie zabiegu dochodzi do izometrycznego skurczu mięśni. – objaśnia fizjoterapeutka Marta Konieczniak z Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserowej Derma Puls. Skurcze są regularne, przy zwiększeniu ich dawki dochodzi więc do spalania tkanki tłuszczowej – takiego, jak podczas ćwiczeń fizycznych. Najlepsze efekty daje można uzyskać przy równoczesnym stosowaniu zabiegów o różnym działaniu. Endermologia zrelaksuje całe ciało, odciągnie wodę i rozszerzy pory skórne, natomiast zabiegi VIP wyszczuplą poszczególne części ciała.

 

Medycyna  w trosce o zgrabne ciało

Z odsieczą przychodzą nowoczesne zabiegi estetyczne wykonywane w klinikach medycyny estetycznej i gabinetach dermatologicznych. Spośród bogatej oferty zabiegów redukujących tkankę tłuszczową prawdziwym fenomenem jest tzw. ThermaLipo. Technologia ta oparta na selektywnej termoindukcji, wytwarzającej fale radiowe oddziałujące bezpośrednio na tkankę tłuszczową, która w efekcie ulega rozpadowi, nie niszcząc przy tym otaczających komórek nerwowych, ani naczyń krwionośnych. – tłumaczy dr Ewa Kaniowska z Centrum Derma Puls. Innym urządzeniem, które również skuteczne wymodeluje sylwetkę jest I-lipo. Umożliwia ono usunięcie uporczywego nadmiaru tkanki tłuszczowej z najbardziej newralgicznych i trudnych do wyszczuplenia miejsc (można wybrać dowolną partię ciała: brzuch, ramiona, uda, boczki). I lipo działa na te komórki tłuszczowe, które znajdują się tuż pod powierzchnią skóry. Redukcja ich zawartości w sposób tradycyjny przy pomocy diety jest praktycznie niemożliwa. Nawet w trakcie ćwiczeń fizycznych, kiedy organizm zwiększa swoje zapotrzebowanie na energię, nie pobiera jej z komórek tłuszczowych, na które działa I lipo, tylko z tych głębiej położonych. Dlatego również te osoby, które regularnie ćwiczą, mają problem z redukcją tłuszczyku zlokalizowanego tuż pod skórą. Jakie są efekty? Podczas jednego zabiegu można stracić nawet 1 cm w obwodach ud czy pasa. Połączenie zabiegów ze zdrowym trybem życia i aktywnością fizyczną poprawia wyniki zabiegów o 150% .

 

Cellulit precz!

– Tzw. „skórka pomarańczowa” powstaje wskutek odkładania się toksyn w tkance tłuszczowej. Jest to problem, który dotyka wiele kobiet. Niestety, walka z nim jest żmudna i wymaga cierpliwości – wyjaśnia dr Ewa Kaniowska z Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserowej Derma Puls. Aby zniszczyć cellulit, warto sięgnąć po różnorodną broń: dietę, ćwiczenia, masaże i profesjonalne zabiegi. Można zacząć od rezygnacji z gorących kąpieli na rzecz pryszniców z naprzemiennym strumieniem ciepłej i zimnej wody – to pobudzi krążenie. Dobrym domowym sposobem jest peeling kawowy: zaparzoną kawę ostudź do temperatury ciała, odcedź i stosuj jak każdy scrub. Codziennie masuj ciało od kostek ku górze, wspomagając się kremem o działaniu antycellulitowym. Zabiegi, takie jak endermologie, mezoterapia bezigłowa i ostrzykiwanie homeopatyczne dają doskonałe rezultaty. Szczególnie popularne w tym sezonie stało się właśnie ostrzykiwanie homeopatyczne. Zabieg ten polega na miejscowym, igłowym (za pomocą strzykawki) wprowadzeniu specjalnie przygotowanego koktajlu leczniczego. Mieszanka powstaje na bazie aktywnych wyciągów homeopatycznych, otrzymywanych z wielu surowców organicznych i nieorganicznych. Proporcje składników i ilość koktajlu dobiera lekarz, uwzględniając indywidualne potrzeby pacjenta i stopień zaawansowania dolegliwości. Ponadto samo ostrzykiwanie, czyli nakłuwanie skóry, pobudza i przyspiesza procesy regeneracyjne. Wprowadzona tą metodą substancja stopniowo rozprzestrzenia się w tkance skórnej zwalczając uporczywy cellulit. Trzeba jednak pamiętać, że cellulitu nie da się pozbyć na stałe. Niezbędne jest podtrzymywanie uzyskanego efektu terapii poprzez dietę i pielęgnację ciała.

 

Zgrabne ciało w ekspresowym tempie

Ten, kto próbował się odchudzać wie doskonale, że nie ma diety cud i złotego środka, który sprawi, że w ciągu tygodnia stracimy 10 kg. Wiadomo jednak, że dzięki nowoczesnej technologii i zabiegom  oferowanym w centrach medycyny estetycznej możemy zintensyfikować proces wyszczuplenia i wysmuklenia sylwetki. Pamiętajmy jednak, by wcześniej skonsultować się ze specjalistą, który doradzi nam odpowiednie i najbardziej optymalne w naszym przypadku zabiegi. Szczególnie w niedalekiej perspektywie plażowania i wakacyjnego relaksu w promieniach słońca.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (140 głosów, średnia: 4,18 z 5)
zapisuję głos...