Bo nasze dzieci też mają problemy

Nasze również są narażone na różnego rodzaju problemy, z którymi na pewno często ciężko im się uporać. Jak zauważyć, że dziecko ma problem i jak mu pomóc?

Swego czasu popularna była kampania „Cała Polska czyta dzieciom”. Nie bez powodu akcja została tak nagłośniona.

Książka potrafi złagodzić negatywne emocje w dziecku, bo tłumaczy trudne sytuacje (np. otoczeniowe, czy też nawet rodzinne).

Jak poznać, że dziecko ma problem?

Dzieci, które boją się same zasypiać, nie chcą chodzić do przedszkola lub przeżywają stresujące chwile związane z nowym otoczeniem, chorobą czy rozstaniem – To one najczęściej mają problemy, które być może teraz wydają się być błachostką, ale czasami mogą mieć skutki w przyszłym życiu naszych pociech.

 

Niedawno powstał serwis www.trudnetematy.pl. Książki w tej ‚księgarni’ poustawiane są dość nietypowo. Nie wg. tytuły czy też wieku, ale problemu.

Trudne tematy zostały podzielone na 4 grupy, tak aby łatwo było znaleźć książkę poruszającą dany problem: „W dziecięcym świecie”, „Trudne sprawy”, „Zaburzenia” i „Zdrowie”. Można tu znaleźć np. bajki, które zachęcają maluchy do korzystania z nocniczka, zapobiegają agresji lub zaburzeniom żywienia, pomagają w przezwyciężaniu lęków, tłumaczą pojawienie się nowego członka rodziny i wiele innych.

więcej: www.trudnetematy.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (142 głosów, średnia: 4,68 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany