Błyszczący look – jesień będzie wielkim powrotem makijażu w stylu disco i barokowego przepychu na uginających się od kolorowych kryształków powiekach

Barokowo-dyskotekowy makijaż zainspiruje nas wraz z nadchodzącą jesienią. Projektanci chętnie ozdabiali nim twarze modelek w pokazach zapowiadających najnowszy sezon, a to może oznaczać tylko jedno – niebawem znów zabłyśniemy, i bynajmniej nie kreacją!

Projektanci dali nam jasno do zrozumienia, że jesienią powróci połysk, i bynajmniej nie chodzi o najnowsze kolekcje ubrań – a o makijaże, które na pokazach zaprezentowały modelki. Jak widać era disco jest wiecznie żywa i ciągle wyznacza trendy – od tych mikro, aż po takie, które zdominują ulice. Połysk łączymy z pełnym złota, srebra i przepychu stylem barokowym i oto mamy – make up iście królewski, przesadzony, a na pewno wyrazisty – od brwi, przez powieki i kości policzkowe, aż po usta. Brokatem możecie posypywać całą twarz, tylko kąciki oczu, a nawet układać go warstwowo na powiekach, na przemian z kryształkami. Oto wielkie makijażowe odrodzenie błysku, blasku i połysku, czyli jesienny błyszczący look.

błyszczący look

źródło: www.pixabay.com

Błyszczący look – jesień będzie wielkim powrotem makijażu w stylu disco i barokowego przepychu na uginających się od kolorowych kryształków powiekach

W ubiegłym sezonie wiele było brokatu na garderobie. Teraz od tego trendu wyraźnie się odsunęliśmy na rzecz intensywnych kolorów, konkretnych fasonów, pomysłowych mozaik, a jeżeli już coś ma szeleścić, to ekologiczna skóra, kresz i latex pod barwnymi postaciami. Takiemu lookowi świetnie jednak towarzyszyć będzie połyskujący makijaż, który jednak jest o stopień wyżej od make-upu w stylu glow, bo mieni się jeszcze bardziej! Jak widzą to dokładnie makijażyści? Doskonale ich wizję przedstawiły modelki z pokazów Rodarte, u których wyrazisty brokat, cekiny i połyski wylądowały nie tylko w okolicach oczu, ale też na ustach. I to w maxi warstwie!

Inspiracji pokazem, a także błyszczącym do granic trendem możemy szukać oczywiście na Instagramie. Tam zobaczycie makijaże zarówno w wersji soft, jak i total! Na szczęście jesień jest czasem kiedy wielkie wyjścia ratują nas przed chandrą spowodowaną spowitą szarościami atmosferą za oknem. Szykujemy się też do zimowych okazji. Błyszczący makijażowy look sprosta takim wyzwaniom. A na co dzień wybierz wersję łagodniejszą, choć – wszystko zależy od ciebie!

 

Brokaty i kamienie szlachetne w makijażu na Instagramie:

Pojedyncze kropki brokatu i cekinów na powiece

Połysk w kącikach oczu

Brokat na powiece

Kolorowe, mieniące się kryształki

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (217 głosów, średnia: 4,01 z 5)
zapisuję głos...