Błyszczący look – jesień będzie wielkim powrotem makijażu w stylu disco i barokowego przepychu na uginających się od kolorowych kryształków powiekach

Barokowo-dyskotekowy makijaż zainspiruje nas wraz z nadchodzącą jesienią. Projektanci chętnie ozdabiali nim twarze modelek w pokazach zapowiadających najnowszy sezon, a to może oznaczać tylko jedno – niebawem znów zabłyśniemy, i bynajmniej nie kreacją!

Projektanci dali nam jasno do zrozumienia, że jesienią powróci połysk, i bynajmniej nie chodzi o najnowsze kolekcje ubrań – a o makijaże, które na pokazach zaprezentowały modelki. Jak widać era disco jest wiecznie żywa i ciągle wyznacza trendy – od tych mikro, aż po takie, które zdominują ulice. Połysk łączymy z pełnym złota, srebra i przepychu stylem barokowym i oto mamy – make up iście królewski, przesadzony, a na pewno wyrazisty – od brwi, przez powieki i kości policzkowe, aż po usta. Brokatem możecie posypywać całą twarz, tylko kąciki oczu, a nawet układać go warstwowo na powiekach, na przemian z kryształkami. Oto wielkie makijażowe odrodzenie błysku, blasku i połysku, czyli jesienny błyszczący look.

błyszczący look

źródło: www.pixabay.com

Błyszczący look – jesień będzie wielkim powrotem makijażu w stylu disco i barokowego przepychu na uginających się od kolorowych kryształków powiekach

W ubiegłym sezonie wiele było brokatu na garderobie. Teraz od tego trendu wyraźnie się odsunęliśmy na rzecz intensywnych kolorów, konkretnych fasonów, pomysłowych mozaik, a jeżeli już coś ma szeleścić, to ekologiczna skóra, kresz i latex pod barwnymi postaciami. Takiemu lookowi świetnie jednak towarzyszyć będzie połyskujący makijaż, który jednak jest o stopień wyżej od make-upu w stylu glow, bo mieni się jeszcze bardziej! Jak widzą to dokładnie makijażyści? Doskonale ich wizję przedstawiły modelki z pokazów Rodarte, u których wyrazisty brokat, cekiny i połyski wylądowały nie tylko w okolicach oczu, ale też na ustach. I to w maxi warstwie!

https://www.instagram.com/p/B1KrlcWJVgP/ https://www.instagram.com/p/B0YyaxwnFNv/

Inspiracji pokazem, a także błyszczącym do granic trendem możemy szukać oczywiście na Instagramie. Tam zobaczycie makijaże zarówno w wersji soft, jak i total! Na szczęście jesień jest czasem kiedy wielkie wyjścia ratują nas przed chandrą spowodowaną spowitą szarościami atmosferą za oknem. Szykujemy się też do zimowych okazji. Błyszczący makijażowy look sprosta takim wyzwaniom. A na co dzień wybierz wersję łagodniejszą, choć – wszystko zależy od ciebie!

 

Brokaty i kamienie szlachetne w makijażu na Instagramie:

Pojedyncze kropki brokatu i cekinów na powiece

https://www.instagram.com/p/B1aJvUBjBVg/ https://www.instagram.com/p/B1Z-gdQJC-c/

Połysk w kącikach oczu

https://www.instagram.com/p/B1PzHh9hrLh/ https://www.instagram.com/p/B1RxARchutH/

Brokat na powiece

https://www.instagram.com/p/B1a5cPunHUy/ https://www.instagram.com/p/B1a5ihip4X_/

Kolorowe, mieniące się kryształki

https://www.instagram.com/p/B1a09EsnRBr/ https://www.instagram.com/p/B1a1fEpoz26/

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (212 głosów, średnia: 4,00 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Neon  22 sierpnia 2019 13:30

  Jest kilka ciekawych propozycji, ale sama bym się raczej nie odważyła 🙂

  Odpowiedz
 2. Jaworka  23 sierpnia 2019 09:37

  Kilka makijaży podoba mi się najbardziej te ciemne i ze złotem

  Odpowiedz
 3. Kobietabyc  19 września 2019 12:32

  A ja polecam tutaj kierować się tym co nam pasuje. Skoro poszaleliśmy z czerwoną sukienką, to raczej nie powinniśmy malować powiek na żółto. Będzie to zbyt krzykliwe ( i tak szczerze to mało komu pasują takie mocne cienie, sama mam taką paletę ale z niej często nie korzystam bo jestem zdania, ze po prostu mi w niej nie jest ładnie). Chyba że wybieramy się na pokaz mody. A w związku z tym, że nasze stylizacji różnią się latem, zimą, czy jesienią, to dobrze jest dopasować make up do ubrania.

  Sama lubię oglądać tutoriale na youtubie. Mozna się tam dowiedzieć wielu dobrych rzeczy 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany