Blizny- jak się ich pozbyć ?

Spis treści:

Każdy chce mieć gładką skórę. Obecnie istnieje wiele preparatów, których działanie ma na celu zmniejszenie i ograniczenie do minimum powstawania blizn. Najłatwiej pozbyć się blizn z ciała, gdy są one jeszcze świeże. Nawet jeśli nie znikną całkowicie, istnieją sposoby na ich zmniejszenie lub ukrycie. Czy można pozbyć się blizn, czy znikną one na zawsze?

Blizny- jak się ich pozbyć

 

Wstrzyknięcie wypełniacza

Zastrzyki z kolagenu stosowane są w celu podniesienia blizn zanikowych do poziomu otaczającej ich tkanki. Niektórzy pacjenci mówią o czasowej poprawie.

Peeling chemiczny

Substancje chemiczne niszczą naskórek w kontrolowany sposób. Gdy naskórek zostanie zniszczony, górna warstwa jest złuszczana i usuwana, co spowoduje zmiękczenie „nowej” skóry. Może to pomóc w przypadku niezbyt głębokich blizn. Sprawdza się w leczeniu wszystkich blizn powierzchownych, nie tylko potrądzikowych. Z czasem ślad po bliźnie zmniejsza się i zlewa z otaczającą zdrową tkanką. Przed zastosowaniem peelingu należy się upewnić, że rana zagoiła się całkowicie.

W warunkach domowych, jako środek mikrościerny, eksperci polecają stosowanie roztworu sody oczyszczonej i wody w postaci pasty. Aplikować po przebudzeniu i przed snem. W usunięciu starych blizn może pomóc krem nawilżający w połączeniu z wyżej wymienionymi naturalnymi środkami zmiękczajacymi.

Zabiegi laserowe

Nieablacyjny remodeling laserowy blizn przerosłych i keloidów. Zabieg wygładza skórę, rozgrzewając i przegrupowując kolagen. Dzięki stałemu chłodzeniu naskórek nie ulega uszkodzeniu. Zabieg stanowi połączenie postępu w rozumieniu oddziaływania lasera na tkankę, nowych technologii optycznych i rozwiązań programistycznych. Medycyna oferuje metodę leczenia oddziałującą na głębokości do 1 mm, zapewniającą stałą kontrolę dawkowania i optymalizację głębokości zmiany chorobowej. Z reguły potrzeba kilku sesji, aby znacząco poprawić teksturę i plastyczność blizn.

Silikon

Plastry silikonowe powinny być stosowane konsekwentnie. Niektórzy pacjenci aplikują je na noc, dla innych wygodniej jest robić to w ciągu dnia. Są bezpieczne nawet dla dzieci. Stężenie silikonu różni się w zależności od producenta. Kuracja silikonowa z reguły stosowana jest w celu zapobiegania powstawaniu nowych blizn i poprawy wyglądu już istniejących.

Sterydy

Długoterminowa kuracja zastrzykami sterydowymi do blizn wykonywana jest pod kontrolą lekarza. Może pomóc w zmiękczeniu i wygładzeniu blizn. Skutki uboczne takiej kuracji są nieznaczne, ponieważ lek nie dostaje się do krwi.

Chirurgia

Istnieją różne rodzaje chirurgii plastycznej, z których jedne są bardziej skuteczne od innych. Niezależnie od budżetu przeznaczonego na zabieg, rozcinanie blizn powoduje nowe rany. Stosując silikony lub wkłady silikonowe, ranę można wyleczyć tak, aby nowa blizna była mniej widoczna.

W pozbyciu się blizn po oparzeniach pomocne są leki zawierające substancje przeciwhistaminowe lub kortykosteroidy. Plastry zawierające te środki dostępne są również w aptekach, dla różnych wielkości i stopnia nasilenia zmian.

Zdrowe odżywianie i spożywanie odpowiedniej ilości płynów jest bardzo ważne w wielu aspektach życia, nie tylko podczas usuwania blizn.

Jeśli zadbasz o zdrowie swojego ciała, efekty będzie można zauważyć także w wyglądzie skóry!

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (59 głosów, średnia: 4,61 z 5)
zapisuję głos...