Blefaroplastyka powiek bez tajemnic – co warto wiedzieć przed i po jej wykonaniu?
Jednym ze środków medycyny estetycznej, który cieszy się rosnącą popularnością, jest blefaroplastyka. Cena zabiegu jest coraz bardziej przystępna ze względu na stosowanie nowoczesnych i mniej inwazyjnych metod, które wpływają także na krótszy czas gojenia. Ze względu na lepszą dostępność i mniejsze ryzyko powikłań pacjenci borykający się z problemem opadającej powieki coraz chętniej decydują się na ten zabieg medycyny estetycznej. Z naszego artykułu dowiesz się, co powinieneś wiedzieć o plastyce powiek!
Plastyka powiek – przygotowanie do zabiegu
W zależności od potrzeb plastyka może być przeprowadzona na powiece dolnej, górnej lub na obu powiekach równocześnie. Niezależnie od tego, czy wykonywana będzie blefaroplastyka powiek dolnych, czy górnych, zaleca się zadbać o ogólną kondycję organizmu, na przykład rezygnując z używek, takich jak alkohol i papierosy. Przed kwalifikacją do zabiegu lekarz zaleci podstawowe badania, obejmujące między innymi morfologię krwi i oznaczenie krzepliwości. W przypadku problemów ze wzrokiem wskazana bywa też konsultacja okulistyczna.
Blefaroplastykę przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, dlatego nie ma konieczności pozostawania na czczo. W dniu zabiegowym zaleca się spożycie lekkiego posiłku. Skóra twarzy powinna być czysta – unikamy nakładania kosmetyków pielęgnujących i kolorowych. Konieczne jest także usunięcie biżuterii i sztucznych rzęs. Procedura trwa około godziny, a po jej zakończeniu można wrócić do domu, najlepiej w towarzystwie innej osoby.
Jak przebiega rekonwalescencja po blefaroplastyce?
Podobnie jak każda interwencja chirurgiczna, określonego postępowania w okresie rekonwalescencji wymaga także plastyka powiek. Po zabiegu wystąpić mogą obrzęki i zasinienia wokół oczu, które zaczynają ustępować po kilku dniach, ale czasami utrzymują się nawet do 4 tygodni. W pierwszych dniach po plastyce powiek stosuje się zimne okłady, które złagodzą dyskomfort i opuchliznę.
Więcej informacji znajdziesz na stronie www.euroklinika.com.pl
Początkowo często pojawia się uczucie napięcia skóry i łzawienie oczu – są to naturalne reakcje, które zanikają samoistnie. Aby złagodzić te objawy, polecane jest noszenie okularów przeciwsłonecznych dla ochrony delikatnej i podrażnionej skóry przed działaniem promieni słonecznych. Zabronione jest także nakładanie kosmetyków na operowaną okolicę do czasu, aż zezwoli na to lekarz. Całkowity powrót do normalnego funkcjonowania trwa zwykle około 3-4 tygodni. Ostateczny efekt obserwuje się po kilku miesiącach, gdy skóra w pełni się zregeneruje.
Dla kogo sprawdzi się blefaroplastyka?
Jeśli zależy Ci na naturalnym efekcie, dobrym wyborem dla Ciebie jest plastyka powiek – blizny po wygojeniu stają się praktycznie niewidoczne. Metoda ta sprawdzi się dla Ciebie, jeśli nie chcesz, aby ingerencja chirurgiczna była widoczna dla osób postronnych. Rezultatem zabiegu jest poprawa wyglądu okolicy oczu, bez sztucznego wygładzenia i nadmiernego napięcia skóry. Rysy Twojej twarzy nie zmienią się, ale blefaroplastyka sprawi, że będziesz prezentować się bardziej młodzieńczo.
Plastyka powiek polecana jest wszystkim, którzy borykają się z problemem opadającej powieki, niezależnie od wieku. Przeprowadzenie blefaroplastyki wpływa nie tylko na kwestie estetyczne. Ze względu na szansę poprawy komfortu życia, skorzystanie z możliwości medycyny estetycznej powinni rozważyć pacjenci, u których defekt ten wpływa na ograniczenie pola widzenia i nadmierne napięcie mięśni czoła.
Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy blefaroplastyka powiek jest dla Ciebie, zalecamy konsultację ze specjalistą. W renomowanych klinikach medycyny estetycznej możesz skorzystać z zabiegu przeprowadzonego z wykorzystaniem nowoczesnych metod, aby cieszyć się wymarzonymi rezultatami przez długie lata!
Artykuł sponsorowany