Biżuteria ze starych zegarków kieszonkowych Gregory’ego Grozosa – magia, która zatrzymuje czas

Lubisz ideę recyklingu, a jej wdrażanie w różnych dziedzinach życia coraz bardziej Cię inspiruje? Poznaj artystę, który zamienia stare zegarki w olśniewające steampunkowe mikroświaty, tworząc ich historię zupełnie od nowa!

Jakie skojarzenia przychodzą Ci do głowy, gdy myślisz o zegarkach? Znaczenie godzin? Refleksja nad upływającym czasem? Uporczywe tykanie? Dźwięk budzika? Przesuwające się po niebie słońce, a może otwierające się i zamykające kielichy kwiatów? Gregory Grozosa ma w repertuarze znacznie szerszą gamę pomysłów! Jego biżuteria ze starych zegarków kieszonkowych zachwyca internautów z całego świata. Zajrzyjcie z nami w głąb instagramowej szkatułki ze skarbami artysty!

Biżuteria ze starych zegarków kieszonkowych Gregory’ego Grozosa – magia, która zatrzymuje czas

Gregory Grozos to grecki artysta sztuki rękodzielniczej. Swoje dzieła nazywa miniaturowymi światami i – jak sam tłumaczy – właśnie taki kształt stara się im nadać. Kierowany tą ideą zaopatruje poszczególne mini rzeczywistości w jak największą ilość detali. Każda ozdoba jaka wychodzi spod jego rąk jest unikatowa i opowiada inną historię. Grozos łączy mikroskopijne elementy pochodzące z różnych źródeł w spójną, harmonijną całość. Zamknięte w sekretnikach i ramach po zegarkach obrazki to opowieści z kręgu fantastyki, stemapunku oraz wariacje na temat tych dwóch gatunków. Zachwycą każdą urodzoną marzycielkę, szczególnie, że można je mieć zawsze przy sobie.

Artysta sprzedaje swoje dzieła na portalu Etsy. Ich koszt waha się od 39 do nawet tysiąca dolarów. Do tej pory recenzję zakupionych produktów napisało już 71 osób i wszystkie wyrażają swoje uznanie dla twórcy. Co ciekawe, w głowie Grozosa nieustannie rodzą się nowe wizje i cały czas udaje mu się pokonywać problem pomieszczenia różnych planów i niezliczonej ilości detali w maleńkiej przestrzeni zegarka.

Jak sam przyznaje, stara się opowiadać poprzez swoje dzieła historie o pozytywnym wydźwięku. Ponadto łatwo zauważyć, że często wyraża w nich zachwyt nad złożonością konstruowanych przez ludzi mechanizmów. Zresztą zobaczcie same!

 

Oto niezwykła biżuteria ze starych zegarków G. Grozosa:

https://www.instagram.com/p/BZMaGGVAFNi/ https://www.instagram.com/p/BqFjO50hFsK/ https://www.instagram.com/p/BZQfBu1gOcp/ https://www.instagram.com/p/BbASTClAZLf/ https://www.instagram.com/p/BcGFElQgIbh/ https://www.instagram.com/p/BZoEhSFAxBS/ https://www.instagram.com/p/BaUm1BXgymB/ https://www.instagram.com/p/BZZPQMMg9-q/ https://www.instagram.com/p/Bms1Nv2AyHZ/ https://www.instagram.com/p/BuWsLnSh_rY/

Jak podobają się Wam miniaturowe dzieła Gregory’ego Grozosa? Czy chciałybyście założyć jeden ze stworzonych przez niego naszyjników? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (134 głosów, średnia: 4,79 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. bombel  21 marca 2019 09:11

  Cudeńka!

  Odpowiedz
 2. Skosa Sandra  21 marca 2019 10:30

  Przepiękne. Jaką trzeba mieć wyobraźnię i talent manualny, żeby stworzyć coś takiego.

  Odpowiedz
 3. Kika07645  21 marca 2019 11:33

  Nie w moim stylu, ale talent wielki 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany