Biustonosz na duży biust – 4 najczęściej popełniane błędy

Dobrze dobrany stanik ma duże znaczenie nie tylko dla zdrowia i komfortu, ale także wyglądu biustu. W przypadku dużych piersi kluczowe jest odpowiednie podparcie, które daje swobodę podczas codziennych aktywności, nie tylko sportowych. Jak znaleźć idealny stanik, który zapewni właściwe podtrzymanie i wygodę noszenia, bez względu na rozmiar biustu? Sprawdź, czy popełniasz te błędy!

Spis treści:

Zbyt małe miseczki

Dobrze dobrana miseczka powinna obejmować (ale niekoniecznie zakrywać) całą pierś. Posiadaczki większego biustu bardzo często wybierają staniki full cup, które są mocno zabudowane. To sprawia, że pierś jest niemal całkowicie schowana. Oczywiście  w sklepach internetowych z bielizną można znaleźć także biustonosze half cup, które zakrywają jedynie dolną część piersi. Czy tego typu fason sprawdzi się także w przypadku dużego biustu? Tak, ale przy mierzeniu należy zwrócić uwagę na to, czy pierś „nie ucieka” górą, dołem lub bokiem, tworząc charakterystyczne fałdki nad stanikiem lub pod piersiami. Warto jednak pamiętać, że tzw. bułeczki pod pachami nie zawsze oznaczają, że biustonosz jest za mały (u niektórych pań, zwłaszcza noszących duże rozmiary, po prostu skóra się tak układa). Dlatego przy mierzeniu należy zwrócić szczególną uwagę na wygodę noszenia – dobrze dobrany stanik nie powinien powodować ucisku.

Zbyt mała miseczka może powodować dyskomfort i krępować ruchy. Wybrzuszenia, które powstają w miejscach, gdzie nie powinno ich być, sprawiają także, że odzież źle się układa. Niestety posiadaczki dużego biustu bardzo często mają tendencję do wybierania zbyt małych biustonoszy, kierując się nie wielkością miseczki czy obwodu, a… przyzwyczajeniem. Nierzadko ma to także związek z niewielkim wyborem rozmiarów (zwłaszcza w popularnych sieciówkach).

Brak fiszbin

Fiszbiny to półokrągłe druciki zintegrowane z miseczkami biustonosza. Rozdzielają piersi i zapewniają im odpowiednie podtrzymanie. W sklepach z bielizną można znaleźć szeroki wybór miękkich staników bez usztywnienia, jednak warto pamiętać, że ten rodzaj bielizny może nie sprawdzić się w przypadku dużego biustu. Fiszbiny nie zostały stworzone po to, żeby gnieść i uciskać biust! Tak dzieje się wyłącznie w przypadku źle uszytych lub nieodpowiednio dopasowanych modeli. W wysokiej jakości staniku druciki są niewyczuwalne. Fiszbiny powinny leżeć na mostku (nie wyżej i nie niżej). Dzięki temu nadadzą piersiom pożądany kształt i zapewnią odpowiednie podparcie. Biustonosze na duży biust od Samanta gwarantują dobre podtrzymanie, niezależnie od wielkości piersi.

Dodatkowe wypełnienie

Nie każdy stanik musi mieć push-up! Biustonosz z dodatkową gąbeczką to rozwiązanie, po które sięgają kobiety, którym zależy na optycznym powiększeniu piersi. Panie, które mają naturalnie pełny biust, mogą sięgnąć po biustonosze soft, które nie mają dodatkowego wypełnienia, ale zapewniają odpowiednie podtrzymanie dzięki fiszbinom. Miękki stanik bardzo poprawia komfort noszenia w przypadku dużych piersi.

Zbyt cienkie ramiączka

Ramiączka to ważny element konstrukcyjny stanika. Ich szerokość musi być dopasowana do rozmiaru miseczki. W dużych rozmiarach ramiączka powinny być regulowane i dodatkowo wzmocnione.

O czym jeszcze warto pamiętać przy wyborze stanika?

Ten sam stanik dla jednej kobiety może być idealnie dopasowany, a u drugiej źle się układać, nawet jeśli obie panie na co dzień noszą ten sam rozmiar. Wiele zależy od sylwetki. Dlatego biustonosz zawsze należy dobierać do indywidualnych potrzeb. W przypadku wątpliwości, dotyczących rozmiaru czy elementów konstrukcyjnych stanika, warto skorzystać z porady doświadczonej brafitterki.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (15 głosów, średnia: 4,40 z 5)
loading... zapisuję głos...