Postaw na innowacyjność! Wypróbuj BioRepair® – pierwszą na świecie pastę do zębów, która odbudowuje ubytki szkliwa!

Każdego dnia nasze zęby ulegają stopniowemu zużyciu. Mechaniczne bodźce (związane ze spożywaniem twardych warzyw, ziaren i bakalii czy używaniem szczoteczki) oraz substancje chemiczne (jak choćby kwasy zawarte w sokach czy pokarmach) przyczyniają się do powstawania niewidocznych gołym okiem, mikroskopijnych rys, pęknięć, a nawet szczelin, w których zbiera się następnie osad i namnażają bakterie. To niestety prosta droga do starcia szkliwa, utraty naturalnego połysku zębów i – oczywiście – rozwoju próchnicy. Dążąc do zatrzymania tego destrukcyjnego procesu firma BlanX we współpracy z laboratorium LEBSC stworzyła pastę, a także szereg innych produktów do pielęgnacji zębów, które za sprawą nanotechnologii naprawiają ubytki w szkliwie i zębinie! Poznaj innowacyjną formułę BioRepair i już dziś wypróbuj moc nowoczesnej, domowej profilaktyki w walce o olśniewający uśmiech!

Szkliwo nie posiada żywych komórek, przez co dokonujące się w nim uszkodzenia nie mogą zostać naprawione w wyniku naturalnych, fizjologicznych procesów. Mikroskopijne, lecz nieodwracalne zniszczenia otwierają drogę do dalszego pogarszania się stanu zdrowia zębów i w konsekwencji mogą doprowadzić nawet do ich utraty. Na szczęście seria badań przeprowadzonych w laboratoriach BlanX przy współpracy z naukowcami z Uniwersytetu w Bolonii zaowocowała przełomowym odkryciem. Opracowano bowiem bioaktywne mikrocząsteczki MICROREPAIR® zdolne naprawiać i remineralizować ubytki w powierzchni szkliwa i zębiny. Teraz znajdziesz je w pastach do zębów oraz innych produktach BioRepair®, stworzonych, by dbać o piękny uśmiech i przedłużyć żywotność naszych zębów!

biorepair

www.pixabay.com

Postaw na innowacyjność! Wypróbuj BioRepair® – pierwszą na świecie pastę do zębów, która odbudowuje ubytki szkliwa!

Podstawowym składnikiem naszych zębów jest hydroksyapatyt. Aż 90% szkliwa i 70% zębiny jest zbudowane właśnie z jego kryształów, stanowiących naturalną ochronę przed płytką nazębną, kamieniem i próchnicą. Naukowcy pracujący nad formułą pasty, która pozwoliłaby remineralizować ubytki w powierzchni zębów, uznali więc, że najlepszym rozwiązaniem będzie stworzenie mikrocząsteczki złożonej z kryształów hydroksyapatytu węglanowego z podstawionymi jonami cynku zdolnej do trwałego wiązania się ze szkliwem i zębiną. W ten sposób powstały bioaktywne nanocząsteczki MICROREPAIR® odtwarzające naturalne tworzywo mineralne szkliwa oraz zębiny. Skuteczna, nieinwazyjna naprawa mikroskopijnych uszkodzeń, pęknięć i defektów zębów od tego momentu stała się możliwa. Wystarczy, że sięgniesz po produkty do pielęgnacji zębów BioRepair!

 

W jaki sposób kryształy MICROREPAIR® oddziałują na zęby:

  • remineralizują i naprawiają ubytki w szkliwie,
  • dokładnie pokrywają odsłoniętą zębinę,
  • niwelują nadwrażliwość zębiny,
  • dzięki zawartości jonów cynku działają antybakteryjnie i przeciwpróchniczo.

Warto dodać, że dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii wszystkie produkty BioRepair zostały stworzone bez dodatku fluoru, dwutlenku tytanu, laurylu sulfatowego sodu (SLS) czy parabenów.

 

Pasty do zębów BioRepair®

Są dostępne w czterech różnych wersjach uwzględniających indywidualne potrzeby i wymogi higieny.

 

BioRepair® Pełna Ochrona
Pasta do zębów naprawiająca szkliwo

Pasta do zębów Total Protection (Pełna Ochrona) zawiera 33% bioaktywnych mikrocząsteczek o identycznej budowie i składzie jak struktura zębów. Mikrocząsteczki wiążą się ze szkliwem i zębiną, wnikając w niewielkie rysy i pęknięcia, a następnie odbudowując uszkodzone struktury.  Pasta ta skutecznie zwalcza również płytkę bakteryjną, usuwa nieestetyczny kamień i niweluje nieświeży oddech.

Dostępna w aptekach. Orientacyjna cena: 22 zł za 100 ml

 

BioRepair® Wrażliwe Zęby
Pasta naprawiająca szkliwo i znosząca nadwrażliwość zębów

Pasta do zębów Denti Sensibili (Wrażliwe Zęby) zawiera aż 46% MicroRepair®, dzięki czemu remineralizuje powierzchniową strukturę szkliwa i zębiny, zmniejszając ich nadwrażliwość. Skutecznie łagodzi podrażnienia i ból wywołany szczotkowaniem zębów. Pomaga walczyć z nadwrażliwością zębów, niwelując bolesność spowodowaną spożywaniem gorących bądź zimnych napojów oraz słodyczy. Zapobiega również osadzaniu się płytki i kamienia nazębnego. Dzięki składowi wolnemu od związków fluoru może być stosowana nawet przez dzieci poniżej 7 roku życia.

Dostępna w aptekach. Orientacyjna cena: 22 zł za 100 ml

 

BioRepair® NIGHT

Intensywna pielęgnacja zębów w nocy

 

 

 

Czy wiesz, że kiedy śpisz, Twoje zęby, nawet po umyciu, nadal są narażone na szkodliwe działanie kwasów pochodzących z wypitych napojów i spożytych pokarmów? Resztki jedzenia i bakterie zalegają wtedy w tych partiach uzębienia, do których nie udało się dotrzeć szczoteczką, powodując demineralizowanie szkliwa i powstawanie kamienia nazębnego, a w konsekwencji także ubytków. Z myślą o ochronie zębów nocą stworzono pastę BioRepair Night, która – stosowana regularnie – zapewnia zębom doskonałą ochronę przeciwbakteryjną. Zawarty w niej specjalny polimer tworzy na zębach powłokę ochronną ( i to na całej strukturze szkliwa), która działa niczym długotrwała tarcza chroniąca przed bakteriami i kwasami. Co więcej, tuż po przebudzeniu pozwala ona nadal cieszyć się świeżym oddechem, a nawet zwalcza halitosis (nazywaną chorobą nieświeżego oddechu)! 

 

Dostępna w aptekach. Orientacyjna cena: 22 zł za 100 ml

 

 

 

BioRepair® Pro White

Wybielająca pasta do zębów

To jedyna pasta do zębów łącząca wybielające działanie aktywnego polimeru PVP, gwarantującego naturalną i zdrową biel zębów, z remineralizującą aktywnością nanocząsteczek MICROREPAIR®. Tworzy ona na powierzchni szkliwa cienką warstwę. Usuwa ona osady i wszelkiego rodzaju pigmenty, dzięki czemu nie pozwala im na niej osiąść. W efekcie zęby stają się bielsze i bardziej błyszczące z każdym kolejnym dniem!

Dostępna w aptekach. Orientacyjna cena: 22 zł za 100 ml

 

Bioaktywny płyn do płukania jamy ustnej BioRepair®

naprawiający szkliwo

To jedyny płyn do higieny jamy ustnej wykazujący działanie naprawiające strukturę szkliwa. Dzięki synergicznemu działaniu jonu cynku zawartego w MICROREPAIR® oraz cząsteczki cynku PCA skutecznie zabija bakterie i chroni przed nadwrażliwością zębów. Co więcej, nie zawiera chlorheksydyny. Nie przyczynia się zatem (tak jak wiele płynów do płukania jamy ustnej) do powstawania przebarwień szkliwa. Działa antyseptycznie.

Dostępny w aptekach. Orientacyjna cena: 22 zł za 500 ml

 

Nici dentystyczne BioRepair® – woskowana i niewoskowana, nylonowa

Nić BioRepair® do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, podobnie jak inne produkty z tej linii, jest nasycona cząsteczkami MicroRepair®, które remineralizują i naprawiają ubytki szkliwa. Podczas czyszczenia przestrzeni międzyzębowych przy jej użyciu nitka przekształca się w specjalistyczną “gąbeczkę”, aby skuteczniej usuwać bakterie. Niweluje ich w ten sposób nawet o 40% więcej niż standardowa nić. Długość każdej z nici wynosi 50 metrów. Nie zawierają one jakichkolwiek substancji smakowych co minimalizuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Obie zostały klinicznie przetestowane.

Dostępne w aptekach. Orientacyjna cena: 18,50 zł za 4 sztuki w blistrze

 

Marka BioRepair® jest laureatem prestiżowych nagród, m.in. GRAND PRIX CEDE 2012, „Lauru Konsumenta” za rok 2012 czy wyróżnienia InStyle Best Beauty Buys 2012, którym uhonorowano wybrany produkt – pastę BioRepair Night. Warto zaufać jej innowacyjnym formułom i samodzielnie wypróbować nanotechnologiczne rozwiązania w codziennej trosce o piękny, zdrowy uśmiech!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (138 głosów, średnia: 4,66 z 5)
zapisuję głos...