Big Book Festival – nowe wydarzenie literacko-artystyczne w Warszawie

Big Book Festival to pierwsze w Warszawie oraz jedno z nielicznych w Polsce i Europie wydarzeń promujących czytelnictwo poprzez zaangażowanie publiczności w działania kulturalne i artystyczne. Pierwsza edycja festiwalu odbędzie się 22 i 23 czerwca w Warszawie. Organizatorzy szacują, że przyciągnie kilkadziesiąt tysięcy osób.

Big Book Festival

Dwudniowy festiwal czytania to kilkadziesiąt bezpłatnych wydarzeń odbywających się w kilkunastu częściach miasta oraz przestrzeni wirtualnej. Big Book Festival jest pierwszą tak rozległą i nowoczesną imprezą czytelniczą, angażującą miłośników książek, znakomitych autorów międzynarodowych, publiczność miejską oraz nowe technologie. Jednocześnie pozostając niezobowiązującą imprezą miejską. Przez dwa dni Warszawa będzie miastem czytelników, a książka, literatura i związane z nimi aktywności artystyczne będą wyraźnie obecne w przestrzeni publicznej. W programie wydarzenia znajdą się min.: spotkania z autorami zagranicznymi i polskimi realizowane w Warszawie i on-line, projekty literackie 2.0 realizowane przez uczestników pod kierunkiem renomowanych pisarzy, projekty artystyczne, nocny  maraton czytania dzieł literackich z udziałem osób publicznych, kameralne spotkania ze znakomitymi autorami, czytanie w miejscach nietypowych, wystawy.

 

Udział w festiwalu zapowiedziało kilkudziesięciu gości polskich i zagranicznych,  w programie znajdzie się ponad pięćdziesiąt propozycji spędzenia czasu w towarzystwie książki i sztuki.

 

Pomysłodawcą Big Book Festival jest fundacja „Kultura nie boli” powołana dla wspierania aktywności i edukacji kulturalnej, we współpracy z agencją Go Culture organizatorem i promotorem  nowoczesnych wydarzeń kulturalnych. Przedsięwzięcie przygotowywane jest przy aktywnym udziale kilkudziesięciu partnerów współtworzącym wydarzenia festiwalowe. Wśród nich znajdują się min.: Narodowe Centrum Kultury, Wydawnictwo Literackie, Dom Wydawniczy PWN, Studio Rygalik, Kordegarda, Hotel Bristol, Matras, Trójka Polskie Radio.

Festiwal jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

Pełny program wydarzenia oraz mapa miejsc festiwalowych będą dostępne od 1 maja na stronie www.bigbookfestival.pl

Zapraszamy także na: www.facebook.com/bigbookfestival

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (146 głosów, średnia: 4,29 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Masza  31 lipca 2013 17:21

    Coś dla mnie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany