Bezpieczne płatności internetowe. Na co uważać przy płaceniu on-line?

Coraz więcej z nas kupuje przez internet. W sieci możemy zaopatrzyć się niemalże we wszystko w sklepach internetowych działających zarówno w Polsce, jak i w innych krajach. Jeżeli jeszcze nigdy nie kupowałeś czy kupowałaś niczego on-line, warto spróbować. Zanim jednak złożysz zamówienie, sprawdź, jak zapłacić za nie bezpiecznie.

Chociaż generalnie zakupy internetowe są bezpieczne, to jednak na niedoświadczonych kupujących czyha wiele pułapek. Warto wobec tego znać je wcześniej, aby nie wpaść w nie i nie stracić swoich pieniędzy.

Przede wszystkim kupuj w sprawdzonych, znanych sklepach internetowych. Gdy nie wiesz, czy jakiś sklep jest godny zaufania, w takiej sytuacji najlepiej sprawdź, co sądzą o nim inni. Mogą pomóc ci w tym specjalne serwisy publikujące opinie lub fora internetowe – wpisz do wyszukiwarki nazwę sklepu i dodaj słowo „opinie”, aby dowiedzieć się więcej.

Gdy udało ci się już wybrać bezpieczny sklep internetowy, w którym możesz zrobić zakupy bez żadnego ryzyka, w takim przypadku warto też sprawdzić, jakie oferuje on metody płatności Najlepiej, aby wśród nich znajdowały się płatności elektroniczne – płatności tego rodzaju różnią się od zwykłych przelewów, ponieważ nie płacimy wtedy bezpośrednio na konto sklepu, ale na stronę firmy obsługującej takie płatności. Ona przekazuje potem informacje o zapłacie do sklepu wraz z pieniędzmi. Taka forma zapłaty jest nie tylko wygodna, ponieważ nie trzeba wtedy samodzielnie wypełniać formularza przelewu, to jeszcze dodatkowo jest bezpieczniejsza i pozwala na szybsze rozpoczęcie realizacji zamówienia.

Aby nie narazić się na problemy z płatnościami przez internet, pamiętaj o tym, aby nie podawać nigdzie indziej swoich wrażliwych danych, nie otwierać e-mali, które rzekomo przychodzą od banku i informują o blokadzie konta czy innych problemach, także sprawdzaj SMS-y, które otrzymujesz w celu potwierdzenia transakcji – dane w SMS-ie powinny pokrywać się z danymi w formularzu płatności. Jeżeli przestrzega się tych prostych zasad, kupowanie i płacenie on-line to żaden problem!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (115 głosów, średnia: 4,32 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. agata20  2 stycznia 2017 17:50

  Dekolt pani na zdjęciu zabójczy:P

  Odpowiedz
  • martucha180  3 stycznia 2017 13:37

   Z takim biustem…:P

   Odpowiedz
 2. martucha180  3 stycznia 2017 13:36

  Zawsze trzeba uważać.

  Odpowiedz
 3. afrodyta  3 stycznia 2017 21:57

  A nie jest bezpieczniej płacić przy odbiorze?

  Odpowiedz
  • Aneta  17 stycznia 2017 11:40

   Przesyłki z opcją płatności przy odbiorze są jednak często po prostu dużo droższe 🙂

   Odpowiedz
 4. Wicek  13 stycznia 2017 11:08

  W internecie trzeba uważać nie tylko przy płatnościach. Każdy ma jakieś swoje rozwiązanie dotyczące płatności . Ale najbezpieczniej to płacić przy odbiorze.

  Odpowiedz
 5. Aneta  17 stycznia 2017 11:41

  Bardzo często robię zakupy przez Internet, idzie to szybko i sprawnie. Nie trzeba stać w kolejkach, co już w ogóle w okresie np. wyprzedaży jest bardzo męczące… Ale to prawda, że trzeba uważać i wszystko robić z głową 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany