Bezpieczna koloryzacja włosów osłabionych – o czym należy pamiętać?

Włosy osłabione można także bezpiecznie poddawać zabiegom koloryzacji. Trzeba jednak robić to z rozwagą, przestrzegając odpowiednich odstępów pomiędzy koloryzacjami czy też stosując odpowiednie środki do farbowania włosów. O czym należy pamiętać, by bezpiecznie przejść przez ten zabieg czy to w domu, czy salonie fryzjerskim.

Spis treści:

Jak często można farbować włosy osłabione?

Włosy osłabione są często przesuszone i łamliwe, dlatego przed farbowaniem koniecznie trzeba zadbać o ich potrzeby. Wzmacnianie włosów najlepiej rozpocząć na kilka tygodni przed planowanym farbowaniem. Warto wiedzieć, że bezpieczne farbowanie włosów najlepiej wykonywać co 2-3 miesiące. Jeśli wcześniej pojawia się widoczny odrost, to można go zniwelować poprzez tonowanie przeprowadzone 4-6 tygodni później. Jeżeli włosy są rozjaśnione, to nie warto ponownie ich rozjaśniać i kolor można uzyskać właśnie poprzez tonowanie. W ten sposób nie powoduje się dalszej degradacji struktury włosa. Toner może nadać włosom określony kolor, który równomiernie będzie się wypłukiwał po kilku myciach. To też dobry sposób, gdy chce się nieinwazyjnie uzyskać kilka kolorów na głowie. Oczywiście tonowanie najlepiej powierzyć specjaliście, który będzie wiedział jaki rodzaj tonera użyć i w jakich proporcjach.

Jak przygotować włosy osłabione do farbowania?

Warto kilka tygodni wcześniej raz lub dwa razy w tygodniu stosować odżywkę proteinową na włosy, a następnie szampon humektantowy. Całą pielęgnację zamykającą łuski włosa kończy nałożenie emolientu. W pozostałe dni odżywkę proteinową może zastąpić produkt humektantowy lub humektantowo-emolientowy. Włosy warto też olejować. Jednak warto wiedzieć, że olejowanie tuż przed farbowaniem nie jest najlepszym pomysłem. Olej tworzy na włosach film ochronny przez co pigmenty zawarte w farbie do włosów mogą gorzej się wchłaniać. Zaleca się, by olejowanie włosów osłabionych wykonać na około tydzień przed planowanym farbowaniem. Szczególnie polecamy olejowanie na ciepło, dzięki któremu olej wnika głębiej w strukturę włosa. Wystarczy nałożyć olej wcześniej podgrzany w kąpieli wodnej, dopasowany do porowatości włosów, na całej ich długości. Możesz nałożyć także olej na skórę głowy. W ten sposób dobrze ją odżywisz. Następnie konieczne jest włożenie czepka kosmetycznego. Po godzinie lub dwóch można zmyć olejek. Oczywiście nie wystarczy go spłukać, należy go zemulgować, to znaczy nałożyć na włosy pokryte olejem odżywkę i dopiero później puścić strumień wody. Potem można umyć włosy jak zwykle. Po takim zabiegu są świetnie odżywione, bardziej miękkie i lepiej przygotowane do kolejnego zabiegu koloryzacji.

O czym należy pamiętać wykonując koloryzację w domu?

Powyższe zasady są uniwersalne i można je wykorzystać, zarówno wtedy, gdy planuje się samodzielne farbowanie w domu, jak i gdy wybiera się koloryzację w salonie fryzjerskim. Gdy decydujesz się farbować włosy, to pamiętaj, by farbę najpierw nakładać na odrosty, a dopiero później na długości. Włosy powinny myć umyte i wysuszone, aby farba wnikała dobrze w ich strukturę. Jeżeli chce się przejść z ciemnego koloru na jasny, czyli rozjaśnić włosy, to najlepiej udać się do salonu fryzjerskiego, gdzie cały proces można przejść bezpiecznie, bez przykrych niespodzianek w postaci niechcianego odcienia. Jeżeli farbujesz włosy w domu, to pamiętaj, by sięgnąć po stare ubrania oraz ręczniki. Jeżeli chcesz poznać więcej informacji na temat farbowania włosów osłabionych czy też samodzielnego farbowania i pielęgnacji, to koniecznie odwiedź stronę: https://ohmyhair.com.pl/ .

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (13 głosów, średnia: 4,85 z 5)
zapisuję głos...