Bezglutenowe produkty Humana

10% dzieci, które nie ukończyły jeszcze drugiego roku życia cierpi z powodu przemijającej celiakii, związanej z nietolerancją glutenu. Powrót do zdrowia i normalne funkcjonowanie jest możliwe dzięki przestrzeganiu ścisłej diety bezglutenowej.

Yves Rocher

Bezglutenowe produkty Humana

U małych dzieci objawy celiakii pojawiają się dwa do czterech miesięcy po kontakcie z pokarmami zawierającymi gluten. Główna oznaka to utrzymująca się niedowaga, której może towarzyszyć brak apetytu i liczne dolegliwości układu pokarmowego, od biegunek i wzdęć po wymioty. Właściwą diagnozę stawia lekarz w wyniku serii specjalistycznych badań.

Dieta bezglutenowa nie musi oznaczać monotonnego żywienia niemowląt i małych dzieci. Powinna być układana na bazie specjalnych produktów bezglutenowych. ? ?Wśród produktów Humana glutenu nie zawierają wszystkie mleka Humana, w tym również mleka gotowe do picia. Kaszki bezmleczne HA/SL to również produkty bezglutenowe.„? mówi Monika Gąska, Brand Manager.

 

Przepisy dla dzieci ? dieta bezglutenowa

Maluszkom można bezpiecznie podawać te kaszki Humana, które nie zawierają glutenu, a jest ich aż osiem : 6 kaszek mlecznych i 2 kaszki bezmleczne. Kaszek tych można używać do przyrządzania smacznych dań np. bezglutenowych kotletów mielonych z indyka lub delikatnych placuszków z cukinii. Te dwa posiłki można przygotować z wykorzystaniemkaszki Humana bezmlecznej ryżowo-kukurydzianej. Na podwieczorek świetną przekąską będą racuszki kukurydziane z żurawiną lub naleśniki z deserkiem czekoladowym.

Przepisy na wymienione potrawy bezglutenowe dla dzieci dostępne są w serwisie Mamosfera.pl w dziale Gotuj z Humaną.

Cały asortyment Humana w tym produkty bezglutenowe dostępne są w sklepie internetowym Kidy.pl.

 

Zobacz także: Twoje dziecko ma alergię? Przeczytaj ten raport

dziecko-z-alergia-1

Yves Rocher

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (89 głosów, średnia: 4,13 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany