Bezbolesny i trwały sposób na gładkie nogi i nie tylko

Piękne, pozbawione włosków nogi to atrybut kobiecości. Obecność owłosienia na tym obszarze jest dla wielu pań powodem do wstydu. Istnieją na szczęście różne nowoczesne metody depilacji, które pozwalają na uzyskanie pożądanego efektu. Jak bezboleśnie i skutecznie pozbyć się włosów z nóg?

Idealnie gładkie nogi

Nowoczesne metody usuwania owłosienia dają możliwość pozbycia się wielu problemów estetycznych. Szczególnym powodzeniem cieszą się zabiegi pozwalające na zlikwidowanie włosków z ud i łydek. Posiadanie gładkich nóg to dla każdej kobiety luksus i wygoda. Umiejętnie przeprowadzony zabieg daje upragnioną swobodę i brak skrępowania, umożliwiając eksponowanie idealnie gładkich nóg. Depilacja chroni też przed negatywnymi skutkami golenia. Wszystko to sprawia, że trwała likwidacja niepożądanych włosków właśnie na tym obszarze ciała przeprowadzana jest najczęściej. Coraz większe powodzenie zyskuje depilacja laserowa nóg.

Skuteczna i szybka depilacja laserowa

Podstawową zasadą efektywnej depilacji laserowej jest trafny dobór parametrów lasera do typu włosa oraz rodzaju skóry. Wiązka światła emitowana przez urządzenie jest w stanie wniknąć bardzo głęboko. Laser absorbuje zawartą w mieszkach włosowych melaninę, podgrzewając zarodek włosa i doprowadzając do jego zniszczenia. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, ponieważ nie uszkadza okolicznych tkanek. Depilacja laserowa oddziałuje jedynie na sam mieszek włosowy, uniemożliwiając wzrost nowych włosów. Warto pamiętać, że podatne na ten proces są jedynie włosy w fazie wzrostu. Stanowią one kilkadziesiąt procent widocznego owłosienia, w związku z czym zabieg wymaga powtórzenia. Skuteczne usunięcie nawet 95 proc. włosów jest możliwe po wykonaniu 4-6 sesji.

Depilacja laserem Vectus

W Warszawie na szczególną uwagę zasługuje oferta kliniki Anlaya, która dysponuje nowoczesnym laserem diodowym Vectus (https://anlaya.pl/pricelist/294-vectus). Urządzenie to charakteryzuje się wysoką skutecznością. Przystosowane jest do usuwania owłosienia każdego rodzaju, niezależnie od kolorytu skóry. Jego cechą unikalną jest efektywne oddziaływanie na włosy jasne i rude, które są szczególnie trudne do usunięcia innymi metodami. Laser Vectus wyposażony jest w specjalny czytnik poziomu melaniny. Jego zadaniem jest ocena ilości tego barwnika, celem jak najlepszego dobrania parametrów lasera do potrzeb pacjenta. W ten sposób uzyskać można optymalną moc, a jednocześnie uniknąć podrażnień skóry. Rozwiązanie to zapewnia bezpieczeństwo, a jednocześnie sprzyja indywidualnemu doborowi energii przy minimalizacji ryzyka uszkodzeń skóry.

Efektywność działania

Podstawową przewagą lasera Vectus nad konkurencyjnymi rozwiązaniami jest mechanizm działania. Urządzenie to emituje światło o pojedynczej długości fali 810 nm, które ulega bezpośredniemu pochłonięciu przez włos przy ominięciu tkanek otaczających. W przypadku innych laserów fale emitowane są przez intensywnie pulsujące źródło światła, a ich długość jest różna. Uzyskanie podobnego efektu wymaga przeprowadzenia nawet kilkakrotnie więcej zabiegów. Laserowe usuwanie owłosienia Vectus jest bardziej skuteczne oraz umożliwia trwałą likwidację włosów z różnych części ciała znacznie szybciej. Zabieg ten rekomendowany jest osobom z różnymi problemami estetycznymi. Pozwala na trwałe usuwanie owłosienia nie tylko z nóg, ale tez miejsc szczególnie wrażliwych. Możliwa jest m.in. depilacja laserowa bikini czy pach.

Zalecenia i przeciwwskazania

Przez okres kilku tygodni przed zabiegiem nie wolno się opalać. Należy też zrezygnować ze stosowania innych metod depilacji, np. wyrywania włosów pęsetą, woskiem czy depilatorem. W dniu przeprowadzenia zabiegu powinno się natomiast zgolić obszar przeznaczony do depilacji. Najlepiej zrobić to tego samego dnia, zachowując delikatność. W ten sposób zniwelować można ryzyko podrażnień skóry przed depilacją. Na działanie lasera nie powinny być wystawione osoby zmagające się z chorobami układu odpornościowego, chorobami nowotworowymi, łuszczycą, bielactwem czy HIV. Należy unikać antybiotyków, a także ziół i leków o działaniu światłouczulającym, takich jak m.in. bratek, nagietek, skrzyp polny czy dziurawiec. Depilacja laserowa nie jest bolesna i wywołuje jedynie minimalny dyskomfort dla pacjenta. W przypadku lasera Vectus, w dużym stopniu wynika z zastosowanego systemu chłodzenia. Minimalizuje on zarówno odczuwany dyskomfort, jak i podrażnienia występujące po zabiegu. System chłodzenia sprawia, że nawet depilacja laserowa twarzy nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych metod znieczulających.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (99 głosów, średnia: 3,96 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Wusia  30 września 2019 20:56

    Rzeczywiście to skuteczna metoda.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany