Bez czaszki ani rusz czyli Halloween według Cocktail’me

Wielkimi krokami zbliża się Halloween. Warto już dziś przemyśleć odpowiednią stylizację i wybór charakterystycznych dodatków. Obowiązujące kolory to czarny, fioletowy i pomarańczowy. Stałym motywem imprez w przededniu Zaduszek – kiedy jest Halloween – jest oczywiście czaszka – symbol zepsucia, rozkładu i zła. I choć z jej oczodołów zionie przerażającą pustką ekspansja czachy w świecie mody wciąż trwa w najlepsze.

Cocktail'me Halloween

W średniowieczu były jednym z ulubionych motywów obrazów religijnych, często występujących w kościołach. Miały przypominać człowiekowi o marności i nieuchronności człowieczego losu. I nikomu nie przyszło do głowy ozdabiać nimi swojego stroju. Za wyjątkiem czarownic, które wcześniej czy później trafiały na stos.

Dopiero pod koniec XX wieku czaszka, jako biżuteria zawitała do młodzieżowych subkultur: wyznawców punk rocka, heavy metalu i grunge’u. A po kilku latach stała się absolutnym must have. Motywy czaszki pojawiły się na skarpetach, koszulach i chustach. Nie mogło ich też zabraknąć w biżuterii, teraz po prostu wstyd nie mieć w swojej kolekcji, choć kolczyków z czaszkami. Wytrwana fashionistka nosi je przez cały rok, dla mniej odważnych nadchodzi świetna okazja, by zmienić swój look na nieco bardziej modny i zaczepny właśnie za pomocą obrazoburczej biżuterii.

Cocktail'me-Halloween

Biżuteria Cocktail’me z emblematami czaszki w niczym nie przypomina satanistycznych ozdób. Jest subtelna i piękna. Pierścionek powlekany złotem lub srebrem z czachą jest delikatny, ale nie umknie niczyjej uwadze. Błyszczy pełnym blaskiem i dodaje przewrotnego uroku. Bransoletki, które tworzą cieniutkie obręcze z ozdobnym motywem czaszki będą doskonałym uzupełnieniem trendu bogaty mankiet. Zaś kolczyki Złote czachy to unikalny mariaż glam rocka z kobiecością. Złoty kolor wysubtelnia i podkreśla kontrasty.

Ozdoby z czaszkami to trend nieśmiertelny. Niepodzielnie królują na salonach i są uwielbiane nie tylko przez gwiazdy rocka i wiedźmy. Póki, co nie ma terminu przydatności do spożycia. Nosimy je zawsze i wszędzie. Jeśli brakuje Ci biżuterii z jednym z najmodniejszych motywów sezonu zajrzyj do Cocktail’me.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (239 głosów, średnia: 4,32 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany