Beton-nie tylko w lofcie

Beton stanowi inspirację dla projektantów i designerów. To dzięki zróżnicowanej fakturze, deseniowi, zastosowaniu daje bardzo wiele możliwości na wykorzystanie. Kojarzony do tej pory głównie z wystrojem ogromnych loftów, teraz przenosi się do naszych domów i mieszkań. My przestawiamy możliwości, jakie może nam dać gres szkliwiony – zarówno na podłogach, jak i ścianach. Zapraszamy do obejrzenia inspiracji – Beton-nie tylko w lofcie .

Beton-nie tylko w lofcie

Choć jeszcze niedawno beton, mimo swoich bardzo dobrych parametrów oraz szerokich możliwości, nie cieszył się zainteresowaniem twórców, dzisiaj stał się materiałem szczególnie wysoko cenionym, wyjątkowo pożądanym i poszukiwanym. Bardzo funkcjonalne i popularne jest wykorzystanie płytek odwzorowujących rysunek betonu.

Beton-nie tylko w lofcie

Ich niezwykła powierzchnia przyciąga wzrok i wywołuje wrażenie, szczególnie, gdy płytki ułożone są w przestronnym pomieszczeniu. Miłośnicy designu i piękna wynikającego z prostoty i surowego materiału z pewnością nie zawiodą się. Aby nadać wnętrzu prawdziwie niepowtarzalny charakter, warto wykorzystać płytki, które mają zróżnicowane wzory, np. orientalny, rozmyty jest licznymi przecierkami, dodającymi wrażenia naturalności zużycia.

Beton-nie tylko w lofcie

Zamknięte w gresie  drewno i beton to połączenie proste i niezwykle efektowne. Z uwagi na swoje właściwości, wysoką wytrzymałość i uniwersalność zastosowań, gresy idealnie sprawdzą się zarówno na ścianie, podłodze w mieszkaniach, a także we wnętrzach komercyjnych.  Beton-nie tylko w lofcie

Aby przełamać wnętrze utrzymane w szarościach można zastosować dodatki w wyrazistych, żywych kolorach. W ten sposób dodamy energii i świeżości. Dobrym pomysłem będzie także przemieszanie wzorów płytek, szczególnie jeśli kładziemy je na większej powierzchni – radzi Joanna Ciecierska , stylistka marki Ceramstic. Betonowe szarości warto zestawiać także z bielą i czernią oraz nowoczesnymi, designerskimi dodatkami. Warto w takim wnętrzu zadbać także o odpowiednie oświetlenie, aby zwiększyć wrażenie przestronności.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (172 głosów, średnia: 4,63 z 5)
zapisuję głos...