Bell i Niebieska Linia: zapraszamy na wyjątkowy Niebieski Koncert – OCH TEATR Warszawa

22 maja o godz. 19.00 zapraszamy na wyjątkowy  Niebieski Koncert w imieniu marki BELL, która wspiera Niebieską Linię dla osób pokrzywdzonych przemocą. Wykona go uznawana za jedną z najlepszych autorek tekstów i wokalistek młodego pokolenia  Joanna Kondrat . W trakcie koncertu odbędzie się premiera  Niebieskiego Filmu.

Koncert ma na celu wsparcie Niebieskiej Linii dla osób pokrzywdzonych przemocą. Poradnia telefoniczna Niebieska Linia IPZ, prowadzona przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie zawiesiła działalność 1 stycznia 2017 roku z powodu braku funduszy, dzięki okazanemu wsparciu niedawno udało się wznowić jej działanie.
Niebieskie Koncerty są płaszczyzną dla przemyśleń na temat istoty dzieciństwa, rodzicielstwa, luk w szkolnictwie i na temat wyobraźni.

Razem możemy więcej, dlatego zachęcamy do pomocy – Bell i Niebieska Linia – razem przeciwko przemocy!

JOANNA KONDRAT O ROZMOWACH Z OSADZONYMI:

„W oczach wielu z nich widziałam żal i skruchę, inni wciąż obwiniają swoje ofiary za to, że  (jak  mówią) sprowokowały ich do agresji. Niektórzy reagują łzami, słysząc pytanie o przeszłość. Inni nie patrzą w oczy i powtarzają jak mantrę, wersję wydarzeń, która pomaga im wyprzeć to, do czego doszło. Przy niektórych rozmowach czułam podwójny lęk. Swój własny i wiszący w powietrzu niewyrażony strach o to, co się stanie, kiedy ci ludzie wyjdą. Oni sami się tego boją. System nie jest w stanie ochronić ich ofiar. Czułam, że chcą, żeby ktoś ich usłyszał. Niektórzy wołają o pomoc. Większość nasiąkała brakiem szacunku i miłości w dzieciństwie. Oddali to, co dostali. Wielu, nie będąc świadomym tej zależności i schematu. Niektóre z ich ofiar przeżyły tylko dzięki odpowiednio szybkiej reakcji sąsiadów, przyjaciół, wolontariuszy działających w fundacjach przeciwko przemocy. Bywa, że jeden telefon ratuje życie. Dziewczyny z Niebieskiej Linii znają dziesiątki takich historii.”

NIEBIESKI KONCERT

Unikatowy, pierwszy w Polsce koncert, w ramach którego na widowni, na terenie zakładu karnego spotkają się sprawcy przemocy, odsiadujący obecnie wyroki za przemoc domową, ofiary przemocy i członkowie lokalnej społeczności. Organizowany pod patronatem Niebieskiej Linii, ma na celu zwrócenie uwagi na problem przemocy w rodzinie oraz nieuregulowanych praw jej ofiar

NIEBIESKI FILM

Skazani za przemoc domową mężczyźni zabierają w nim głos w imieniu ofiar. Ich opowieści są szorstkie i brutalne. Twórcy filmu prezentują również wypowiedzi neurobiologa i psychologa, którzy nazywają etapy pogłębiania zachowań przemocowych oraz faz, przez które stopniowo przechodzi ofiara, zanim osiągnie stan kompletnego podporządkowania i  uśpienia wszelkich mechanizmów obronnych.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (65 głosów, średnia: 4,57 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Emotikonka  20 maja 2017 10:19

  Bardzo ciekawa idea, szczególnie jeśli chodzi o ten koncert.

  Odpowiedz
 2. Aldona81  21 maja 2017 20:09

  Brawo!!! Oby było coraz więcej takich inicjatyw nagłaśniających tak wielkie problemy!!!

  Odpowiedz
 3. Kumata  14 lipca 2017 11:18

  Pomysł kiepski sądząc po ciszy jaka zapanowała po. Szkoda tej pani, ciekawe kto ją wsadził na taką minę. Pewnie jak zwykle kiepski management. Tak to jest i nas. Jej 5 min już pewnie minęło bezpowrotnie. Żal.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.