BELFER oraz inne filmy i seriale o szkole dostępne w serwisie CANAL+ online

Szkoła to od dekad niezmiennie popularny temat poruszany przez twórców filmów i seriali. Wbrew pozorom wiele z tych produkcji to nie tylko klasyczne „teen movie” opowiadające o stereotypowych rozterkach nastolatków, lecz ambitne, poważne kino, po które równie chętnie co wkraczający w dorosłość uczniowie sięgają także dorośli widzowie. Wśród godnych uwagi seriali o szkole nie można nie wspomnieć o BELFRZE, którego trzeci sezon jest już dostępny w serwisie CANAL+ online.

Po sukcesie pierwszego sezonu BELFRA: https://www.canalplus.com/pl/seriale/belfer , który premierę miał w 2016 roku, widzowie zgodnie stwierdzili, że takiego nauczyciela jak polonista z Dobrowic chciałby mieć każdy. Jego wyjątkowa umiejętność dotarcia do uczniów sprawiła, że był on nie tylko szanowanym przez nich pedagogiem. Fakt, że to właśnie Zawadzkiemu podopieczni chętniej niż innym zwierzali się ze swoich tajemnic, sprawił, że to właśnie nauczyciel-detektyw rozwiązał zagadkę śmierci Asi Walewskiej.

Mimo mocnego zakorzenienia fabuły w świecie szkolnym BELFER nie był i nie jest typową produkcją dla nastoletnich widzów. To doskonały przykład kryminału, który nie rozgrywa się w świecie gangsterskich porachunków, ale w środowisku licealnej młodzieży, dzięki czemu trafia do odbiorców z różnych pokoleń. W nowym, trzecim sezonie Paweł Zawadzki powraca do zawodu i ponownie trafia w sam środek zagadkowych wydarzeń, których ważnymi bohaterami są właśnie uczniowie. Młodzi ludzie uwikłani w sieć układów dorosłych, którzy w teorii powinni ich chronić.

W CANAL+ online dostępne są wszystkie sezony BELFRA i inne filmy i seriale o szkole – jakie warto obejrzeć?

BESTIA

Kanadyjski serial: https://www.canalplus.com/pl/seriale/bestia/h/12480390_70025 opowiadający o tragicznym dniu pewnej lokalnej społeczności. Kiedy po mieście roznosi się informacja o strzelaninie w szkole, przerażeni rodzice pędzą do placówki. Są wśród nich rodzice Jérémy’ego Tremblaya, którzy dowiadują się, że to właśnie ich szesnastoletni syn otworzył ogień do swoich kolegów i koleżanek, po czym popełnił samobójstwo:

Z pomocą prowadzącej śledztwo pani koroner i Éliane Sirois, zrozpaczona matka chłopca próbuje zrozumieć, dlaczego jej syn, pozornie normalny chłopiec, dopuścił się tak haniebnego czynu. Co spowodowało ten koszmar? Obie kobiety wspólnie próbują rozwikłać zagadkę Jérémy’ego.

OBIETNICA

Oparty na prawdziwych wydarzeniach  dramat psychologiczny w reżyserii Anny Kazejak (reżyserki SORTOWNI), opowiadający o nastoletniej miłości w dobie Skype’a i Facebooka. Lila i Janek to uczniowie elitarnego, szczecińskiego liceum. Ich związek przechodzi kryzys po tym, jak chłopak zdradził dziewczynę z koleżanką. Zdesperowany chłopak jest gotów na wszystko, by zdobyć przebaczenie i odzyskać utraconą miłość.

W filmie obok gwiazd polskiego kina – Magdaleny Popławskiej, Andrzeja Chyry, Jowity Budnik, Dawida Ogrodnika czy Bartłomieja Topy – wystąpiła plejada aktorów młodego pokolenia, w tym: Eliza Rycembel, Mateusz Więcławek, Nikodem Rozbicki i Sara Sobania.

SŁABSZE OGNIWO

Polsko-meksykański film opowiadający o uczniach prestiżowej katolickiej szkoły dla chłopców. Co roku placówka wysyła swoich nastoletnich podopiecznych, zwanych „synami elity Meksyku”, na integracyjny obóz za miastem. Podczas wyjazdu chłopcy pod czujnym okiem nauczycieli i księży, ciężko pracują zarówno nad rozwojem fizycznym, jak i moralnym. Pierwszego dnia zgrupowania, uczniowie odkrywają dziurę w ogrodzeniu, które chroni teren obozu. Wśród chłopców zaczynają krążyć historie o pobliskiej wiosce, w której mają mieszkać handlarze organami.

W obsadzie oprócz gwiazd meksykańskiego kina, znalazł się również Jacek Poniedziałek.

THE DUFF [#TA BRZYDKA I GRUBA]

Pewnego dnia zrzędliwa licealistka Bianca zderza się z brutalną prawdą. Dowiaduje się, że jej koledzy z klasy w tajemnicy nazywają ją DUFF – brzydką, grubą „przyjaciółką”, na tle której inne koleżanki wypadają lepiej. Dziewczyna postanawia zmienić swoje życie i rozprawić się ze szkolną rzeczywistością, udowadniając, że jest wartościową i atrakcyjną dziewczyną. Zadanie to nie jest łatwe, a Bianca musi przetrwać wiele upokorzeń zarówno w szkole, jak i na portalach społecznościowych.

W nominowanym do People’s Choice i Teen Choice w pięciu kategoriach (nagroda w kategorii „Ulubiony czarny charakter”) filmie w reżyserii Ari Sandel wystąpili m.in.: Mae Whitman, Bella Thorne, Robbie Amell, Allison Janney i Ken Jeong.

Artykuł sponsorowany.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (16 głosów, średnia: 5,00 z 5)
zapisuję głos...