Bawoli kark – inaczej wdowi garb: co robić by się go pozbyć?

Spis treści:

Czy znasz określenie: bawoli kark lub wdowi garb? Brzmi fatalnie. Niestety równie fatalnie wygląda. Czy znasz rozdrażnienie podczas pieszczot w okolicach karku, usilne zakrywanie szyi i rezygnowanie ze zmysłowych kreacji oraz modnego upięcia włosów w kok? To wszystko to efekt występowania bawolego karku.

bawoli kark

fot. dreamstime.com

Co to jest bawoli kark?

Tak nazywamy nieestetyczne zgrubienie w górnej części grzbietu pomiędzy łopatkami. Powodem jego występowania jest zwykle nagromadzenie się tłuszczu w części karku. Dokuczliwość ta wprawia wiele kobiet, w zakłopotanie i kompleksy. Trudno między innymi jest dobrać fryzurę – zapomnijcie o koku lub krótko obciętych włosach. Pozostają tylko długie, rozpuszczone włosy. Co zrobić, gdy nie jesteśmy szczęśliwymi posiadaczkami pięknych długich włosów? Poniżej znajdziecie kilka podpowiedzi, jak zlikwidować bawoli kark.

Bawoli kark – przyczyny

Z problemem zgrubienia między łopatkami zmagają się nie tylko osoby z nadwagą.  Garb bywa objawem zespołu Cushinga oraz innych zaburzeń endokrynologicznych. Ta dokuczliwość coraz częściej dotyka osób o normalnej, przeciętnej sylwetce. Może to oznaczać, że mają one do czynienia z zaburzeniami hormonalnymi.Mogą się także  borykać się z efektem ubocznym po leczeniu za pomocą sterydów. Niezależnie od wielkości zgrubienia, po zidentyfikowaniu „buffalo hump”, należy skonsultować się z lekarzem w celu poznania przyczyn jego powstania.

Częstym powodem jest także otyłość i brak aktywności fizycznej.

3 ćwiczenia na ból karku i głowy na krótką przerwę w pracy

3 ćwiczenia na ból karku i głowy na krótką przerwę w pracy

Kilkugodzinny sen, podobnie jak długie siedzenie przy biurku w jednej pozycji, potrafią wywołać bolesne napięcie karku. Dzieje się tak, ponieważ unieruchomienie bardzo źle wpływa na mięśnie podtrzymujące odcinek szyjny kręgosłupa. Mocno się wówczas napinają i uciskają zakończenia nerwowe, które wywołują ból promieniujący do głowy. Przedstawiamy kilka łatwych i szybkich w wykonywaniu ćwiczeń, pozwalających zniwelować te przykre objawy!

Jak się pozbyć bawolego karku w domu lub na siłowni?

Bawoli kark jest bardzo trudny do zrzucenia. Masaże i zrzucenie zbędnych kilogramów często nie pomagają. Warto spróbować drenażu limfatycznego – minimum 10 sesji, by można było zauważyć efekty.

Jak wysmuklić uda? Najlepsze ćwiczenia na uda i inne sposoby

Jak wysmuklić uda? Najlepsze ćwiczenia na uda i inne sposoby

Nie każda z nas może się pochwalić figurą modelki. Zmorą wielu kobiet są szerokie biodra i uda. Jak je wysmuklić? Co zrobić, by były zgrabne, jędrne i szczupłe? Podpowiadamy!

Zabiegi medycyny estetycznej na bawoli kark

W większości przypadków garb tego typu jest złogiem tłuszczu, który można zredukować dzięki zabiegom z zakresu medycyny estetycznej. W przypadkach gdy „bawoli kark” wymaga leczenia, sprawia dyskomfort można trwale go uzunąć.

Zabiegi oparte o zaawansowane technologie, takie jak VelaShape III, pozwalają na to w nieinwazyjny i trwały sposób.  Redukują one tkankę tłuszczową już po pierwszym zabiegu. Dzięki aparatowi VelaShape III możliwe jest wykonywanie zabiegu na wszystkich obszarach ciała – tłumaczy Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy Shar-Pol.

Jak się pozbyć bawolego karku?

– Zabieg opiera się na podgrzaniu tkanki tłuszczowej w całym przekroju do temperatury 45C i utrzymaniu jej na takim poziomie przez co najmniej 16 minut. Dzięki bardzo wysokiej mocy bipolarnego prądu RF 150W (najwyższa moc spośród dostępnych urządzeń na rynku) zabieg gwarantuje skuteczność 97% już po pierwszym zabiegu. W urządzeniu, pierwszy raz na świecie, zastosowano inteligentny system SmartRF™ . Wykorzystuje on generator z zamkniętą pętlą RF, dopasowujący energię do impedancji tkanki pacjenta.  To oznacza, że jest skuteczny niezależnie od osobniczych cech pacjenta. W trakcie zabiegu VelaShapeIII, redukcja zgrubienia na grzbiecie następuje na skutek mechanicznego i termicznego działania na tkankę łączną zlokalizowaną na karku uzupełnia Urszula Sztwiertnia.

Zabieg jest szybki i nieuciążliwy, do tego ujędrnia skórę.Uzyskany efekt podczas badania VelaShape III pozwala na redukcję 1,5 – 2 cm tkanki po pierwszym zabiegu.

Kuracja powinna być wykonywana tylko w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (187 głosów, średnia: 4,40 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  15 października 2014 07:38

  Zdarza mi się po źle przespanej nocy mieć bóle karku.

  Odpowiedz
 2. martucha180  15 października 2014 10:24

  Pierwsze słyszę o bawolim karku.

  Odpowiedz
 3. bbo  16 października 2014 14:42

  To chyba bardziej mężczyzn dotyczy.

  Odpowiedz
 4. Skosa Sandra  22 grudnia 2019 10:35

  Do tej pory myślałam, że to powstaje przez garbienie się,a to po prostu tkanka tłuszczowa.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany