Baterie umywalkowe – od klasyki po futuryzm

Aranżacja łazienki wymaga wyboru wielu elementów wyposażenia oraz dopasowania do nich materiałów wykończeniowych. O ostatecznym efekcie decyduje każdy detal, od kolorów i wielkości płytek, po rodzaj wanny czy styl baterii łazienkowych. Na długiej liście niezbędnych produktów znajduje się też bateria umywalkowa. Jakie rozwiązania w tej dziedzinie oferują producenci?

Baterie umywalkowe

 

Technologia na pierwszym miejscu

Po ponad stu latach doskonalenia konstrukcji, jaką jest bateria umywalkowa, współczesne produkty wielokrotnie przewyższają standardami te użytkowane w połowie ubiegłego wieku. Zmieniły się nie tylko materiały i wzornictwo. Obecnie wykorzystuje się też nowoczesne technologie, które pozwalają na wprowadzanie rewolucyjnych rozwiązań. A wszystko to dla ciągłego podnoszenia poziomu komfortu użytkowania i urozmaicania wzornictwa, które zaspokoi gusta szerokiego grona odbiorców.

Do nowości, jakie od niedawna znajdują się na rynku, można zaliczyć:

  • baterie umywalkowe z mieszalnikiem wody,
  • baterie przystosowane do montażu podtynkowego,
  • baterie z termostatem,
  • baterie bezdotykowe, w których strumień wody jest aktywowany za pomocą czujnika ruchu.

Poszczególne produkty z tej kategorii zmieniły się też pod względem stosowanych materiałów. Dawne gumowe uszczelki zastąpiono silikonem, odpornym na próchnienie i degradację.  Rewelacyjnie długą trwałością charakteryzują się głowice ceramiczne. Do konstrukcji coraz częściej wprowadza się tworzywa sztuczne, a malowanie proszkowe doskonale zastępuje chromowanie, chroniąc metal przed korodowaniem.

Czarna łazienka – 15 inspiracji jak urządzić ją modnie i stylowo

Czarna łazienka – 15 inspiracji jak urządzić ją modnie i stylowo

Łazienka - pomieszczenie, w którym spędzamy dużo czasu. To o nią toczymy odwieczną batalię z innym domownikami. Jest też naszą strefą relaksu i chyba jedynym pomieszczeniem, w którym panuje cisza...Niegdyś do łazienek pochodzono dość stereotypowo, szablonowo - dzisiaj stanowi pole do popisu dla wielu projektantów wnętrz. I tak, w 2019 roku, dominującym trendem jest czarna łazienka.

Urozmaicony design baterii umywalkowych

Jedną z cech, która wyróżnia współczesne baterie umywalkowe, jest urozmaicenie wzornictwa. Poza podziałem na modele ścienne i stojące, podtynkowe i natynkowe, z termostatem czy bezdotykowe można także wybierać w szerokiej gamie stylów, a nawet kolorów. Przykładem są baterie umywalkowe w ofercie sklepu Twoja Bateria, w którym znajdziesz warianty w kolorze czarnym, białym oraz złotym.

Jedną z cech, która wyróżnia baterie umywalkowe i pozwala je dobrać do aranżacji łazienki, jest ich styl. Przeważająca część współczesnych kolekcji prezentuje nowoczesne wzory, oparte na prostych kształtach i z ograniczeniem skomplikowanych detali. Szczególnie wyróżniają się pod tym względem baterie podtynkowe, ograniczone do pojedynczej płytki z uchwytem i wylewki. Minimalistyczna prostota jest też typowa dla modeli futurystycznych o nietypowych kształtach wylewek czy uchwytów.

Bogactwo nowoczesnych wzorów nie oznacza, że w asortymencie nie znajdą nic dla siebie zwolennicy klasyki czy stylu retro. Ten ostatni reprezentują baterie z mosiądzu i miedzi, w kolorystyce typowej dla tych metali oraz wyposażone w charakterystyczne kurki z pięcioma ramionami. Styl tradycyjny to przede wszystkim wyokrąglone wylewki. Warto wiedzieć, że dodatkowym elementem wyposażenia baterii niekiedy jest też wylewka ruchoma. Dokonując zakupu modelu do domowej czy firmowej łazienki, warto też zwracać uwagę na sposób wykończenia powierzchni – lśniący, matowy, czarny lub kolorowy. Ponadto, w sprzedaży są baterie jedno-, dwu- i trzyotworowe oraz z wylewkami o zakresie długości od 80 do 369 cm.

Yves Rocher

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (69 głosów, średnia: 4,67 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. janka1312  4 czerwca 2020 05:58

    najzwyklejsza – najlepsza

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany