Barokowe królestwo mody

Kto by pomyślał, że w XXI wieku, stuleciu nowoczesnych technologii, minimalizmu i innowacji, doczekamy się powrotu pełnego przepychu barokowego stylu? Ornamentyka, której nie powstydziłyby się królewskie komnaty, zagościła na najmodniejszych ubraniach sezonu. Tej jesieni nosimy się „na bogato”.

Przepych i luksus - stylizacje na bogato

W ślad za mistrzem przepychu i luksusu – Balmain, moda została zdominowana przez ociekające złotem tkaniny, ozdobne materiały i odważne wzory. Z pozoru trudne do zaadaptowania, z powodzeniem odnalazły się w codziennych stylizacjach. Brak wyłącznie wieczorowego charakteru sprawił, że barokowe inspiracje pojawiają się w każdej części garderoby, poczynając od bielizny, a skończywszy na futrach i dodatkach.

Barokowe królestwo mody

Barokowy trend to gratka dla wszystkich wielbicielek odważnych stylizacji oraz dużej ilości biżuterii. Najważniejszy jest tutaj detal, coś co przyciąga wzrok. Żakardowe tkaniny, brokaty, widoczne koronki i printy przypominające ażurowe tapety to główny element barokowego stroju. Wyglądają doskonale zarówno na kobiecych, podkreślających figurę sukienkach, jak i bluzkach czy kurtkach o bardziej drapieżnym charakterze. Barokowy trend znajduje swoje ujście nie tylko w książęcym, dworskim stylu, ale także rockowym czy opartym na geometrycznych wzorach stroju. Wystarczy przełamać stylizację gładką, minimalistyczną fryzurą i nowoczesnymi dodatkami, aby nadać jej współczesny, nieoczywisty rys. Barok nie boi się przesady, dlatego złoto występuje wraz z silnie kontrastującą czernią, a błyszczące dodatki pojawiają się w parze z bogactwem tkanin.

Barokowe królestwo mody

Dzięki barokowemu trendowi można poczuć się jak księżniczka, królowa rocka albo orientalna dama. Wystarczy znaleźć własny sposób na zaaranżowanie tego stylu i odważnie korzystać z bogatego repertuaru wzorów, kolorów i dodatków. A wszystko uzupełnić oczywiście nutą złota!

Barokowe królestwo mody

Autorka tekstu: Klaudia Lis

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (65 głosów, średnia: 4,82 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Neon  27 marca 2020 18:07

    Chyba troszkę za dużo przepychu 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany