„Barbie Foot Challenge” to ryzykowny trend z TikToka. Eksperci ostrzegają

Barbie Foot Challenge to trend, który zdobył ogromną popularność na platformie TikTok. Polega on na naśladowaniu charakterystycznego wygięcia stóp Barbie, bez odpowiedniego wsparcia, takiego jak szpilki. Wyzwanie to zyskało na popularności po premierze filmu z Barbie, gdzie użytkownicy naśladowali pozę stóp Margot Robbie, która grała ikoniczną lalkę. W ramach wyzwania, kobiety chodzą na wysokich obcasach, następnie wyjmują stopy z butów, chwilę chodzą na palcach, a następnie nagle opuszczają stopy. Jest to próba naśladowania łuku stopy Barbie, który jest zwykle utrzymany na obcasach.

Wyzwanie Barbie Foot Challenge przypomina jedną ze scen z filmu “Barbie” – odtwórczyni roli głównej, Margot Robbie, wychodzi z wysokich obcasów z idealnie i nienaturalnie wysklepioną stopą – dokładnie w taki sam sposób, jak lalka, którą miała przedstawiać. Mimo swojej popularności, lekarze i podolodzy ostrzegają o potencjalnym ryzyku poważnych urazów, takich jak kontuzje kostki, skręcenia więzadeł i obciążenia dolnej części pleców, wynikające z niestabilnej pozycji stopy. Mimo to, wielu użytkowników nadal decyduje się na udział w wyzwaniu, często nieświadomych potencjalnych zagrożeń.

„Barbie Foot Challenge”

Barbie Ponytail – fryzura, która stała się viralowym hitem! Pokochały ją gwiazdy

Barbie Ponytail – fryzura, która stała się viralowym hitem! Pokochały ją gwiazdy

Trend Barbiecore wciąż przeżywa apogeum swojej popularności. Nostalgia i sentyment do lat 90 wcale nie słabnie. Dziewczynki w tamtych czasach oraz dekadę później uwielbiały świat Barbie. Jej styl intrygował je i zachwycał. Na fali trendu Barbiecore pojawiła się jedna z najbardziej viralowych fryzur tej jesieni - Barbie Ponytail. Hashtag #barbieponytail na TikToku ma już prawie 40 mln wyświetleń. Fryzura jak lalka Barbie nie jest trudna do wykonania, ale potrzebuje nieco precyzji. Sprawdź jedną z najmodniejszych fryzur nadchodzącego sezonu!

Trend Barbie Foot Challenge

Trend Barbie Foot Challenge zyskał na popularności na platformach TikTok i Instagram po premierze filmu „Barbie”, w którym Margot Robbie gra tytułową postać. Użytkownicy mediów społecznościowych zaczęli naśladować charakterystyczne wygięcie stopy Margot Robbie, co dało początek nowemu wyzwaniu

Barbiecore na lato 2023

Pomimo popularności wyzwania, specjaliści medyczni wyrażają poważne obawy. Imitacja wygięcia stopy, bez odpowiedniego wsparcia, może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych. Potencjalne urazy obejmują problemy z kostką i więzadłami, obciążenie dolnej części pleców, a nawet uszkodzenia płytek wzrostu. Nawet Margot Robbie, aktorka grająca Barbie w filmie, potrzebowała wsparcia podczas kręcenia sceny. Lekarze zdecydowanie odradzają podejmowanie tego wyzwania ze względu na ryzyko urazów i sugerują pozostawienie go osobom odpowiednio przeszkolonym.

Komu trend może zaszkodzić najbardziej?

Trend Barbie Foot Challenge jest szczególnie niebezpieczny dla młodych dziewcząt, które mogą podjąć próbę jego wykonania. W tym okresie, gdy ich ciała nadal się rozwijają, taki ruch stopy może zaszkodzić płytkom wzrostu i poważnie zakłócić naturalny proces wzrostu. Wzorowanie się na niebezpiecznych trendach spotykanych w internecie może prowadzić do tragicznych konsekwencji.

Eksperci ostrzegają

Eksperci ostrzegają, że trend wydaje się być niewinny, ale niesie ze sobą poważne ryzyko kontuzji. Próba naśladowania trendu może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak uszkodzenie kostek, więzadeł, obciążenie dolnej części pleców i uszkodzenia płytek wzrostu. Wielu użytkowników TikTok zapomina o ryzyku związanym z naśladowaniem trendów, które są promowane na platformie, i stawia swoje zdrowie na szali dla chwili popularności. Eksperci zdecydowanie zalecają, aby nie ryzykować zdrowia dla krótkiego filmu.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (18 głosów, średnia: 4,83 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. janka1312  27 lipca 2023 20:33

    nie ma co naśladować. Trzeba być sobą 🙂

    Odpowiedz
  2. Blodka  31 sierpnia 2023 12:35

    Przyznam szczerze, że nie rozumiem fenomenu tego filmu.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany