Balsamowanie włosów – nowy trend w pielęgnacji, który ma szanse wyprzeć olejowanie

Do niedawna na forach przeznaczonych dla „włosomaniaczek” wśród domowych metod pielęgnacji i odżywiania kosmyków królowało olejowanie. Miłośniczki długich, gęstych i zadbanych włosów godzinami rozprawiały o najlepszych olejach dedykowanych pasmom o konkretnym stopniu porowatości, spierały się o wyższość olejowania na mokro nad olejowaniem na sucho i opowiadały o swoich doświadczeniach z tą formą pielęgnacji. Ostatnio rozmowy te przyćmił jednak nowy wątek – balsamowanie włosów. Na czym polega ten zabieg i jakie efekty przynosi? Sprawdziłyśmy to dla Was!

Spis treści:

Moda na balsamowanie włosów i modne fryzury damskie  przywędrowała do nas z Francji. Tak naprawdę impulsem do jej powstania stał się jednak trend na multifunkcyjne kosmetyki, które pomagają ograniczyć miejsce w łazienkowych szafkach i podróżnych walizkach, a przy okazji zapobiegają marnotrawstwu. Kobiety zafascynowane ekologicznym stylem życia wpadły bowiem na pomysł, by zamiast odżywki lub maski nakładać na włosy nawilżający balsam do ciała. Efekty okazały się na tyle zadowalające, że internautki zaczęły przekazywać sobie ten pomysł. Sprawdziłyśmy, jak przeprowadza się taki zabieg oraz przy jakich typach włosów balsamowanie przynosi najlepsze rezultaty!

balsamowanie włosów

Balsamowanie włosów – nowy trend w pielęgnacji, który ma szanse wyprzeć olejowanie

Pomysł, by nałożyć balsam do ciała na włosy może wydać się nieco kontrowersyjny. W praktyce okazuje się jednak, że ten kosmetyk jest bardzo dobrym zastępcą oleju, który nie służy wcale cienkim i delikatnym kosmykom, ponieważ nadmiernie je obciąża. Co więcej, balsam świetnie sprawdza się też w przypadku włosów zniszczonych, suchych i łamliwych, które skutecznie nawilża i uelastycznia. Lotion radzi sobie nawet z większym wyzwaniem, jakim jest termoochrona włosów wystawionych na słońce bądź na działanie prostownicy czy gorącego powietrza z suszarki. Wszystko to ogranicza jednak jeden warunek – balsam nie może być aplikowany na włosy zbyt często i regularnie.

 

Jak balsamować włosy?

produkty do balsamowania włosów

Lotion można nakładać na swoje kosmyki na trzy sposoby:

  1. Na mokro – by to zrobić, należy niewielką ilość balsamu rozprowadzić na dłoniach, a następnie delikatnie przeczesać kosmyki palcami.
  2. Na sucho – w tym przypadku należy wczesać niewielką ilość kosmetyku we włosy przy użyciu grzebienia o gęstych zębach.
  3. W charakterze odżywki bez spłukiwania – tu aplikujemy balsam na włosy w taki sam sposób, w jaki po myciu głowy nakładamy odżywkę.

 

Efekty balsamowania włosów

Efekty balsamowania włosów

Fot. Depositphotos

Z licznych relacji włosomaniaczek wynika, że nakładanie balsamu na poszczególne pasma pięknie je wygładza, zapobiega ich puszeniu się i elektryzowaniu. Dodaje też włosom blasku i miękkości, sprawiając, że łatwiej poddają się stylizacji. Zanim zdecydujemy się nałożyć konkretny balsam na swoje kosmyki, warto jednak sprawdzić jego skład. Niektóre substancje mogą bowiem wywołać także efekty uboczne, na przykład w postaci alergii skóry głowy albo – co gorsza – oddziaływać na odcień naszych włosów. Jak do wielu innych urodowych trików, także do tego warto podchodzić ostrożnie i wdrażać go stopniowo, z umiarem.

 

Spróbujecie? A może macie już na koncie podobne pielęgnacyjne doświadczenie i podzielicie się z nami swoimi spostrzeżeniami na jego temat?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (177 głosów, średnia: 4,25 z 5)
zapisuję głos...