Baleriny skórzane – jak o nie odpowiednio zadbać?

Skórzane baleriny to klasyczne i bardzo uniwersalne obuwie, które z pewnością warto mieć w swojej szafie. Mogą się one przydać do skomponowania najróżniejszych stylizacji. Warto zaznaczyć, że koszt porządnych, skórzanych balerin nie należy do najniższych. Dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób zadbać o swoje buty, żeby utrzymały się w dobrym stanie przez długi czas.

Pielęgnacja balerin

Pierwszą kwestią, o której należy pamiętać, wybierając baleriny skórzane jest ich dokładne zaimpregnowanie. W tym celu warto postawić na dobry jakościowo środek i spryskać nim powierzchnię buta, a następnie zaczekać, aż wyschnie. Aby uzyskać lepszy efekt, czynność tę można przeprowadzić kilka razy, aż do momentu, kiedy preparat przestanie być wchłaniany przez skórę.

Kolejną kwestią jest regularne czyszczenie obuwia i spryskiwania go specjalnym środkiem antybakteryjnym. Dzięki temu nie będą się w nim mnożyły bakterie ani żadne grzyby. W sklepach dostępne są specjalne dezodoranty do butów, którymi wystarczy spryskać ich wnętrze. Warto także podkreślić, że do czyszczenia skórzanych balerin najlepiej sprawdzi się delikatna szmatka. Nie naruszy ona powierzchni buty i nie doprowadzić do żadnych, nieestetycznych zarysowań.

Pastowanie skórzanych balerin

Oczywiście bardzo ważnym etapem pielęgnacji balerin jest ich pastowanie. Nawet jeśli skóra została zaimpregnowana, od czasu do czasu należy ją przetrzeć pastą. Dokładny rodzaj kosmetyku nie ma dużego znaczenie, ponieważ zarówno pasty matujące jak i nabłyszczające działają bardzo podobnie.Nałożenie dobrego jakościowo produktu na baleriny z pewnością zwiększy ich wytrzymałość, a także poprawi wygląd.

Czyszczenie skórzanych balerin

Umiejętne czyszczenie skórzanych balerin ma bardzo duże znaczenie. Jak wspomniano wcześniej, brud należy z nich usuwać delikatnymi środkami czystości.Jeśli na ich powierzchni pojawią się jakieś zabrudzenia, najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie specjalnego produktu do czyszczenia skóry. Jednak dość uniwersalnym i bezpiecznym rozwiązaniem jest także woda zmieszana z płynem do naczyń lub mydłem.

Bardzo ważne jest to, aby czyścić buty regularnie, gdy tylko pojawią się jakieś zabrudzenia. Jeśli baleriny długo leżały w szafie, przed kolejnym wyjściem należy je przeczyścić profilaktycznie, aby je odświeżyć. Podczas usuwania zabrudzeń należy używać delikatnych szmatek. Skórzane baleriny trzeba także czyścić w środku. W tym celu można także sięgnąć po wodę z mydłem. Dobrym, domowym specyfikiem jest soda oczyszczona z wodą, a także zwyczajne, szare mydło. Dodatkowo zaleca się, aby osobno czyścić wkładki do butów, a inaczej całą resztą. Można też nasypać do środka buta liście herbaty i pozostawić na całą noc, aby pozbyć się przykrych zapachów.

Skórzane baleriny to obuwie, które idealnie pasują do najróżniejszych stylizacji. Prezentują się one bardzo ładnie, a także są wygodne. Można je założyć zamiast szpilek na eleganckie wyjście lub do bardziej sportowej, codziennej stylizacji. Aby jednak prezentowały się dobrze, należy o nie dbać we właściwy sposób. W sklepach dostępne jest wiele specyfików, które przeznaczone są właśnie do skórzanego obuwia. Są one bezpieczne i skuteczne. Skórzane baleriny należy regularnie czyścić, a także pastować. Dodatkowo warto psikać ich wnętrze specjalnym środkiem antybakteryjnym.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (25 głosów, średnia: 4,76 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Lamotek.pl  15 maja 2023 22:13

    bardzo fajne wskazówki. uwielbiam skórzane baleriny!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany