Bajkalina – syberyjskie zioło, które zwalcza trądzik i ma dobroczynny wpływ na cały organizm

Masz problemy z trądzikiem i chciałabyś uporać się z nimi naturalnymi sposobami? A może próbowałaś już ziół, takich jak czystek albo bratek, ale nie widzisz żadnej poprawy? Poznaj stosowany w lecznictwie od wieków, choć dla nas wciąż nowy skarb dalekiej Syberii – bajkalinę!

Bajkalina, znana też jako tarczyca bajkalska, to roślina o charakterystycznych, drobnych kwiatkach o niebiesko-fioletowym zabarwieniu. Występuje naturalnie na terenach Syberii, ale także Mongolii, Japonii i Chin. Jest ona prawdziwą skarbnicą przeciwutleniaczy i to głównie tej właściwości przypisuje się jej przeciwzapalne, przeciwrakowe i przeciwgrzybicze działanie. Choć posiada wiele dobroczynnych zdolności, ostatnio coraz częściej mówi się o jej pozytywnym wpływie na skórę dotkniętą trądzikiem, niezależnie od jego rodzaju. Jeśli więc i Ty masz problem z uciążliwymi wypryskami na twarzy, sprawdź, w jaki sposób bajkalina może pomóc Ci go rozwiązać!

bajkalina

źródło: www.pixabay.com

Bajkalina – syberyjskie zioło, które zwalcza trądzik i ma dobroczynny wpływ na cały organizm

Tarczyca bajkalska była stosowana w tradycyjnej medycynie Dalekiego Wschodu już od setek lat. Używano jej przede wszystkim w formie naparu z wysuszonego korzenia, który zalecano na astmę i alergie różnego pochodzenia. Dziś naukowcy są zdania, że zioło to ma właściwości wielokierunkowe, a zawdzięcza je obecności specyficznych flawonoidów, wśród których najważniejsze są: bajkalina, bajkaleina, wogonozyd i wogonina. Rozdrobniony korzeń dwu- lub trzyletniego ziela zawiera ponoć aż 40 ich rodzajów! To właśnie one nadają roślinie fioletowo-niebieski odcień. Dzięki szczegółowym badaniom laboratoryjnym wiemy obecnie, iż tarczyca bajkalska oddziałuje korzystnie na bardzo wiele schorzeń, a jej profilaktyczne przyjmowanie może uchronić nas przed nimi jeszcze zanim dostrzeżemy u siebie pierwsze objawy! Poniżej znajdziesz wszystkie wskazania, o jakich wspominają badacze sprawdzający skuteczność tego ziela.

 

1. Bajkalina – właściwości zdrowotne:

  • zapobiega miażdżycy poprzez obniżanie poziomu złego cholesterolu,
  • wspomaga regenerację wątroby,
  • niweluje szkodliwy wpływ wolnych rodników na organizm, dzięki czemu przypisuje jej się działanie antynowotworowe i opóźniające procesy starzenia,
  • działa przeciwpróchniczo,
  • łagodzi stany zapalne zębów i dziąseł,
  • poprawia ruchomość stawów,
  • ma korzystny wpływ na serce i układ krwionośny,
  • działa uspokajająco i nasennie,
  • wzmacnia układ odpornościowy, zapobiegając rozwojowi bakterii, wirusów i grzybów.

 

2. Bajkalina na trądzik

Dzięki zdolności do przyspieszania procesów gojenia się skóry, działaniu przeciwzapalnemu i antybakteryjnemu, tarczyca bajkalska coraz częściej jest zalecana w naturalnej kuracji trądziku. W przeciwieństwie do większości leków adresowanych do osób zmagających się z tym uciążliwym schorzeniem, nie wywołuje ona przykrych efektów ubocznych, a jej moc jest kompleksowa i przy okazji wpływa korzystnie na cały organizm. Nie ogranicza się do zwalczania objawów, lecz niweluje przyczyny powstawania zmian skórnych, działając holistycznie na cały organizm.

 

3. Bajkalina – jak stosować?

W przypadku, gdy sięgamy po tarczycę bajkalską, by wspomóc się w codziennej walce z trądzikiem, możemy zastosować ją zewnętrznie lub wewnętrznie (albo połączyć obie formy podania). Pierwsza metoda polegać będzie na przemywaniu twarzy naparem ze sproszkowanego korzenia tarczycy (do kupienia w sklepach zielarskich). Najlepiej robić to dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Druga opiera się na piciu bajkaliny w formie ziołowej herbatki, zgodnie ze wskazaniami na opakowaniu.

Zanim zastosujesz zioło w swojej domowej kuracji, skonsultuj się z lekarzem i upewnij, że będzie to dla Ciebie w pełni bezpieczne. 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (112 głosów, średnia: 4,57 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. karmelek87  4 września 2019 10:14

    Muszę spróbować

    Odpowiedz
  2. klaudiaban  4 września 2019 15:22

    Oo ciekawe informacje. Jeszcze nie znałam tego zioła, ale muszę go odszukać i wypróbować. Dobroci natury nigdy dość. Fajnie, że tutaj na kobietamag pojawiają się artykuły o naturalnych roślinach, a nie tylko kosmetyki chemiczne.

    Odpowiedz
  3. luna341  5 września 2019 20:00

    Czystka znam i pijam regularnie

    Odpowiedz
  4. Skosa Sandra  7 września 2019 16:16

    Dopiero z artykułu dowiaduję się, że takie zioło istnieje. Jego szereg dobroczynnych właściwości bardzo mnie zainteresował, dlatego wypróbuję go na sobie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany