Bądź w zgodzie z trendami: różnice między koronką a haftem

Jednym z wyraźniejszych trendów w sezonie jesień zima 2013/14 są motywy kwiatowe. Od dłuższego czasu w kolekcjach bielizny bardzo często wykorzystywane są wszelkie roślinne wzory, nie inaczej mogło być i tym razem.

Jednym z wyraźniejszych trendów w sezonie jesień zima 2013/14 są motywy kwiatowe. Od dłuższego czasu w kolekcjach bielizny bardzo często wykorzystywane są wszelkie roślinne wzory, nie inaczej mogło być i tym razem. Zerknijmy na polską markę Lupoline, która  do ozdobienia bielizny używa motywów kwiatowych w postaci  haftu, koronki lub ciekawych, wypukłych printów.

lupoline-bielizna

Mariola Hundziak, Marketing Director Lupoline: „Zarówno haft, jak i koronka są pojęciami  powszechnie stosowanymi w naszym języku, nie wszyscy jednak są w stanie odróżnić obie techniki zdobienia. Haft jest formą wyszywania wzoru na gotowej tkaninie. Natomiast koronka to rodzaj ażurowej plecionki z nici, pozwalający na stworzenie fantazyjnych wzorów i kształtów.

Haft i koronka

 Niezależnie czy bielizna została wykonana z koronki, czy jest haftowana – oba surowce należą do najczęściej wykorzystywanych w świecie bieliźniarskim do produkcji bielizny. Oba umożliwiają osiągnięcie przepięknych motywów roślinnych – liści, bluszczy, delikatnych kwiatków. W najnowszej kolekcji Lupoline wszystkie modele mają w sobie bądź koronkę, bądź elementy haftu.

Lupoline-haft

Lupoline- przykład haftu na bieliźnie

Lupoline-koronka

Lupoline- przykład koronki na bieliźnie

 

Printy

 Ciekawą formą zdobienia są także printy. Nadruk wykorzystany na kilku fasonach Lupoline ma trójwymiarową formę. Print umożliwia naniesienie małych i precyzyjnych struktur, dzięki temu znacząco poszerza to zakres projektowania. Model w kolorze ecru ozdobiony jest granatowym, wyrazistym, ale delikatnym, kwiecistym wzorem.

Lupoline-print

Lupoline-przykład printu na bieliźnie połączonego z koronką

Oto kilka propozycji marki Lupoline:

Lupoline_Bielizna_Model_1363(1) biustonosz_Lupoline_Bielizna_Model_1306(2) biustonosz_Lupoline_Bielizna_Model_1366 Lupoline AW2013- 74_99 zł Lupoline AW2013b- 74_99 zł

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (151 głosów, średnia: 4,23 z 5)
zapisuję głos...