Bądź smart dzięki zegarkowi

Jeszcze kilka lat temu nikt nie przypuszczał, że takie urządzenie zostanie stworzone. Dziś jednak zegarek może nie tylko pokazywać godzinę, ale również sprostać znacznie większym oczekiwaniom.

smartwatch_2

Wyobraź sobie, że jesteś na spotkaniu biznesowym, ale jednocześnie czekasz na ważnego esemesa od swojego partnera. Właśnie poszedł z waszym dzieckiem do lekarza i zależy ci, aby dowiedzieć się, jak brzmi diagnoza. Zerkanie co rusz na ekran telefonu byłoby w takiej sytuacji wielkim nietaktem. Ale kto zauważy ukradkowe spojrzenie w stronę zegarka?

Mowa oczywiście nie o starym poczciwym rodzaju czasomierzy, ale o zegarkach typu smartwatch, które przebojem podbiły zachodni rynek. Zastosowana w nich nowoczesna technologia sprawia, że urządzenia te doskonale współpracują ze smartfonem i po krótkiej synchronizacji przejmują jego podstawowe funkcje.

 

Co potrafi smartwatch?

Smartwatch – jak już wcześniej zostało powiedziane – jest urządzeniem, którego głównym zadaniem jest współpraca z naszym smartfonem. Dzięki niemu bez wyciągania telefonu z torebki będzie można odczytać nadchodzące wiadomości sms, odebrać połączenie czy sprawdzić y na portalach społecznościowych. Funkcja ta sprawdzi się zarówno w sytuacjach służbowych, jak i w głośniejszych miejscach, w których sygnałów wysyłanych przez telefon możemy najzwyczajniej nie usłyszeć.

Duża część urządzeń tego typu wyposażona jest również w kamerę, która pozwala na robienie zdjęć i krótkich filmików wideo. Jak można się domyślić, nie będą one odznaczały się najlepszą jakością obrazu, jednak to i tak dużo jak na zegarek. Bardzo przydatną funkcjonalnością zegarków typu smartwatch jest również znajdowanie naszego telefonu. Opcja ta przypadnie go gustu przede wszystkim bardziej roztrzepanym i zapominalskim osobom, którym często zdarza się gorączkowo przetrząsać całą torebkę czy nawet mieszkanie w poszukiwaniu zaginionego aparatu komórkowego.

Twórcy smartwatchy przewidzieli również udogodnienia dla osób aktywnych. Wiele modeli wyposażonych zostało w krokomierz, a także umożliwia zainstalowanie specjalnych aplikacji służących do monitorowania wyników sportowych. Korzystanie z zegarka jest intuicyjne i ułatwione przez zastosowanie ekranu dotykowego.

sony-smartwatch

Według statystyk serwisu Skąpiec.pl najpopularniejszym smartwatchem jest obecnie pracujący na systemie Android model Samsung Galaxy Gear V700. Zegarek ten występuje w wielu wersjach kolorystycznych, w tym również takich, które idealnie wpiszą się w kobiece gusta. Na uwagę zasługuje również Sony SmartWatch2, którego producent zapewnia, że urządzenie jest odporne na trudne warunki atmosferyczne. Ciekawą propozycją jest też Cookoo CKW-SW002-01, który najbardziej ze wszystkich omawianych modeli przypomina wyglądem klasyczny zegarek.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (151 głosów, średnia: 4,54 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  9 czerwca 2014 09:59

  Super sprawa taki ,, zegarek”. Przydałby mi się taki.

  Odpowiedz
 2. bbo  9 czerwca 2014 19:42

  Mój brat i bratowa mają takie. Dla mnie to tylko zabawka.

  Odpowiedz
 3. as_sa  11 czerwca 2014 00:18

  Fajny gadżet

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany