Waszym zdaniem: recenzja „Bądź naturalnie piękna”, B. Ciepielewskiej

Dbałość o urodę powinna być naturalnym elementem naszej codzienności, który pozytywnie wpłynie na naszą kondycję psychiczną i fizyczną. Czując się dobrze we własnym ciele wzmacniamy poczucie własnej wartości oraz pewność siebie, dzięki czemu łatwiej sprostamy codziennym wyzwaniom. Musimy także pamiętać, że dbałość o wygląd to nie fanaberia, niezdrowa, egoistyczna koncentracja na sobie, czy ślepe podążanie za najnowszymi trendami.

bądź naturalnie piękna

Starając się wyglądać dobrze najczęściej zaczynamy uważnie przyglądać się własnej fizjonomii, dzięki czemu szybciej zauważymy ewentualne, niepokojące nas zmiany. Oczywiście przyglądanie się każdej nowej zmarszczę, mierzenie pieprzyków, codzienny pomiar wagi ciała, analiza ilości cellulitu na nogach itp., to przesada, która ostatecznie może sprawić, że nabawimy się hipochondrii, ale ogólna ocena wyglądu może pozwolić nam ocenić, co tak naprawdę należałoby zmienić.

Walka ze zbędnymi kilogramami, poprawa wydolności, czy zmiana zgubnych nawyków z pewnością zajmie nam trochę czasu, ale pierwsze znaczące efekty możemy zauważyć dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom. Nasza skóra, włosy i paznokcie „odwdzięczą” się świetnym wyglądem pod warunkiem, że zechcemy poświęcić troszkę czasu na dobranie najwłaściwszych środków.

Oczywiście ktoś mógłby niesłusznie stwierdzić, że wszystkie kobiety uwielbiają kupować tony zbędnych kosmetyków i wydawać pieniądze na środki, które ostatecznie mogą okazać się nieskuteczne. Absolutnie nie! Wiele pań bardzo uważnie czyta ulotki, godzinami przegląda najróżniejsze kosmetyki, i sprawdza ceny, ponieważ nie chce się rozczarować. Co gorsza wiele kobiet ostatecznie rezygnuje z zakupu nowości i zostaje przy starych, „sprawdzonych” środkach, ponieważ czuje się zagubiona w tym ”kosmetycznym rogu obfitości”.

Aby nigdy więcej się nie rozczarować, warto zacząć stosować naturalne kosmetyki, czyli takie, które zdołamy przygotować samodzielnie z produktów, które zwykłyśmy jadać. Setki lat temu nasze babki plotły długie warkocze i upinały ciężkie koki, ponieważ nie miewały nadmiernych problemów z porostem zdrowych włosów. Buraki sprawdzały się jako pomadka,  śmietana jako składnik kremu, żywica jako środek do depilacji itp. Podobne przykłady można mnożyć bez końca, ale znaczenie ma jedynie świadomość, że dziś możemy z powodzeniem korzystać ze wzbogaconych i urozmaiconych sposobów, które sprawdzały się przez lata, do momentu, aż reklama i ładne opakowania podbiły rynek.

bądz naturalnie pieknaKsiążka „Bądź naturalnie piękna”, to swego rodzaju kompendium wiedzy na temat naturalnych kosmetyków. Barbara Ciepielewska, autorka, która naturalnie piękna jest od dawna, dzieli się z innymi swą bezcenną wiedzą. Po krótkim czasie zdobędziemy wiadomości, które pozwolą nam samodzielnie wytwarzać kosmetyki, i cieszyć się z uzyskiwanych efektów.

Z całą pewnością fakt, że książka „Bądź naturalnie piękna”, została napisana po wcześniejszym przetestowaniu przez autorkę poszczególnych środków i metod sprawia, iż nie musimy obawiać się negatywnych konsekwencji, czy skutków ubocznych. Spośród zaprezentowanych porad wybierzemy te, które najbardziej przypadną nam do gustu, bo przecież, gdy jedni będą zachwyceni z wybielającej przebarwienia mocy truskawki, inni sięgną po masujący żel pod prysznic z kiwi…

Autor: Agata Jankowiak

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (193 głosów, średnia: 4,64 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. AnnStyl  13 maja 2016 09:29

    Ciekawy temat poruszony w artykule. Eh jak przypomnę sobie moją babcię, która codziennie przemywała sobie twarz serwatką z mleka od swoich krów, to łezka mi się kręci w oku. I powtarzała: „o cerę trzeba dbać”. A cerę miała, że OCH tylko pozazdrościć. Ale tak jak pisze w tym artykule stosowała naturalne własne mikstury na urodę. Cieszę się, że jest nawrót to ekologi i naturalnych kosmetyków.

    Odpowiedz
  2. Aneta  13 maja 2016 13:10

    Książka wydaje się fajna 🙂

    Odpowiedz
  3. Ewelina  15 maja 2016 17:26

    ooo myślę, że książka przypadłaby mi do gustu, jeśli rzeczywiście jest ona kompendium wiedzy na temat naturalnych kosmetyków. Nie wspomnę o przepięknej okładce.

    Odpowiedz
  4. kasia87g  17 maja 2016 10:32

    świetnie napisane 🙂

    Odpowiedz
  5. Wusia  19 maja 2016 15:09

    Dobra i ciekawa recenzja, zachęcająca do przeczytania tej pozycji książkowej.

    Odpowiedz
  6. Ewelina  23 maja 2016 23:28

    Książka wydaje się ciekawa. Dawno nic nie czytałam, a ta pozycja może pozwoli mi na powrót do tego. Ciekawe czy jest już dostępna w bibliotekach. 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany