Bądź fit, będziesz modna

Polskę opanował szał na bycie fit. Niemal każdy, bez względu na wiek, biega, dojeżdża do pracy rowerem lub aktywnie wypoczywa. Coraz więcej z nas przywiązuje wagę do prawidłowego odżywiania się. Przestajemy traktować żywność jedyniejako sposób na zaspokojenie głodu. Zaczynamy eksperymentować w kuchni, odkrywamy nowe smaki, ale przede wszystkim jemy bardziej świadomie.

bądż-fit-aplikacje-mobilne

Stale roślinnie liczba osób, którym przestaje być obojętne to jak się żywią. Nie chodzi tu o hedonizm, ale o zdrowe i racjonalne żywienie. Nie dziwi zatem rosnąca liczba świadomych konsumentów, którzy przed dokonaniem zakupu uważnie przeczytają etykietę produktu spożywczego lub zanim udadzą się do restauracji wnikliwie przestudiują menu. Mamy dosyć szybkiego, niezdrowego jedzenie, na które niedawno panowała moda. Zdążyliśmy się już zmęczyć przetworzoną żywnością, coraz powszechniej dostępną. Hot-doga możemy zjeść praktycznie na każdej stacji benzynowej, w wielu miejscach pracy czy uczelniach stoją automaty ze słodyczami i napojami, a coraz więcej sklepów spożywczych otwartych jest 24 godziny na dobę. Ciągły dostęp do wysokoprzetworzonej żywności sprawia, że społeczeństwo tyje i choruje na poważne dolegliwości jak cukrzyca, nadciśnienie czy miażdżyca. Plagą stają się nowotwory układu pokarmowego, których występowanie wiąże się z niewłaściwymi nawykami żywieniowym. Pragnąc uchronić się przed tymi paskudztwami zaczynami żywić się bardziej świadomie i odpowiedzialnie. Doskonale wiemy, że to jak jemy, wpływa nie tylko na nasza sylwetkę, ale także na samopoczucie, zdrowie oraz jakość życia. Dlatego podejście do kwestii żywieni ulega zmianie. Obserwują to propagatorzy racjonalnego żywienia i wychodzą naprzeciw oczekiwaniom stawianym przez użytkowników Internetu. Odpowiedzią na nowe trendy są dietetyczne aplikacje mobilne, oferujące pomoc w odchudzaniu i zdrowym żywieniu. Jednym z lepszych wyborów jest aplikacja DietMap. Łączy w sobie najważniejsze cechy, którymi powinna odznaczać się aplikacja żywieniowe. DietMap to profesjonalne diety odchudzające ułożone przez wykwalifikowanych dietetyków. To także dostęp do przydatnych narzędzi, którymi są automatyczna lista zakupów, kontroler wagi, zakładka moje wyniki, umożliwiająca kontrolowanie jakości i wartości odżywczej jadłospisu. Ponadto DietMap umożliwia swobodne zarządzanie planem żywieniowym i pozwala na wymianę posiłków, dodawanie ulubionych produktów czy zapisywanie całych dni. Dodatkowe wsparcie w postaci portalu czy fanpage jest uzupełnieniem spójnej koncepcji twórców DietMap.

dietmap_3

Właściwy plan może rozpisać jedynie wykfalifikowany dietetyk, który zna najważniejsze zasady zdrowego odchudzania się. To właśnie dietetycy kliniczni współtworzą treść i założenia aplikacji DietMap. Dzięki temu mamy pewność, że aplikacja pozwala skutecznie i zdrowo tracić zbędne kilogramy.

Projekt Dietmap jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki. Inwestujemy w waszą przyszłość.

dietmap

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (170 głosów, średnia: 4,66 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. lilkawodna  27 stycznia 2015 08:38

    Chciałabym mieć czas być fit.

    Odpowiedz
  2. bbo  27 stycznia 2015 11:45

    Młoda duchem i ciałem 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany