Baby Dove – hipoalergiczne produkty do pielęgnacji delikatnej skóry dziecka

Skóra to największy organ ludzkiego ciała. Stanowi pierwszą i najlepszą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Kiedy jest zdrowa, jej warstwy dobrze nas chronią. Kiedy jednak jest podrażniona, jej funkcje ochronne ulegają osłabieniu. Skóra dziecka znacznie różni się od skóry osoby dorosłej, a jej niedojrzałość sprawia, że łatwo może ulegać podrażnieniom. Dlatego wymaga szczególnej pielęgnacji i stosowania delikatnych hipoalergicznych produktów.

Pielęgnacja skóry dziecka – jakie o nią dbać i jakie produkty wybierać?

Skóra nowo narodzonego dziecka może być nawet do 5 razy cieńsza i bardziej delikatna niż skóra dorosłego. Zawiera również mniej włókien elastynowych i kolagenowych. Niemowlęca skóra przybiera czerwonawą barwę ze względu na liczniejsze niż u dorosłych naczynia krwionośne i lepsze ukrwienie.

Choć po urodzeniu skóra dziecka jest już w pełni wykształcona, nie wszystkie jej funkcje działają tak samo jak u osoby dorosłej (np. nie funkcjonują jeszcze prawidłowo gruczoły potowe apokrynowe). Na wrażliwej niemowlęcej skórze łatwo powstają podrażnienia i mogą tworzyć się pęcherze. Przez to, że dziecięca skóra charakteryzuje się m.in. mniejszą grubością i słabszym przyleganiem naskórka do warstwy właściwej, wykazuje też większą wrażliwość i przepuszczalność dla czynników zewnętrznych. Przez skórę niemowlęcia łatwiej przenikają do organizmu różne substancje, np. leki i kosmetyki, ale również niekorzystne substancje.

Dziecięca skóra może mieć tendencję do szybkiego się przesuszania się. A to ze względu na wzmożoną przeznaskórkową utratę wody i niedojrzałość układu termoregulacji. Skóra zawiera mniejsze ilości melaniny, przez co słabiej chroni przed promieniowaniem UV.

Dopiero w 3 r.ż. skóra dziecka staje się w pełni strukturalnie i funkcjonalnie wykształcona oraz przypomina skórę dorosłego. Dlatego szczególnie tuż po urodzeniu i w pierwszych latach życia, skóra maluszka wymaga specjalnej pielęgnacji.

Żeby zapobiegać podrażnieniom i uszkodzeniom skóry, a także zachować jej odpowiednie nawilżenie, zaleca się oczyszczanie skóry delikatnymi hipoalergicznymi kosmetykami i chronienie jej przed promieniowaniem UV.

W pielęgnacji noworodków i małych dzieci zaleca się stosowanie jak najmniejszej liczby preparatów pielęgnacyjnych (w większości przypadków wystarcza łagodny płyn do kąpieli) i tylko z atestami odpowiednich instytucji. Sugeruje się więc, żeby dziecięce kosmetyki charakteryzowały się hipoalergiczną formułą i były pozbawione silnych detergentów (np. SLS).

Hipoalergiczna formuła – co to oznacza?

Obecnie wielu producentów kosmetyków używa na określenie swoich produktów takich sformułowań jak „hipoalergiczny”, „bezpieczny dla skóry dziecka” czy „testowany dermatologicznie”. Wielokrotnie to tylko chwyt marketingowy nakłaniający klientów do kupienia właśnie tego, a nie innego produktu. Dove Baby dba jednak o to, żeby słowo „hipoalergiczny” nie było tylko pustym frazesem. Marka Baby Dove dokłada wszelkich starań, żeby kosmetyki dla dzieci były delikatne i nie podrażniały skóry maluszka.

Produkty hipoalergiczne powinny więc charakteryzować się jak najmniejszą ilością niepotrzebnych dodatków. Powinny również zawierać powierzchniowo czynne substancje o neutralnym lub lekko kwaśnym pH. Dzięki temu nie podrażniają skóry, nie niszczą płaszcza hydrolipidowego i zapobiegają nadmiernej utracie wody przez naskórek. Więcej informacji znajdziesz na https://www.kosmetomama.pl/baby-dove-recenzja-skory-dziecka-linia-nawilzajaca-skory-wrazliwej/.

Produkty Dove Baby – jak dbają o skórę dziecka?

Produkty Baby Dove zbierają dobre opinie wśród mam, które stosują kosmetyki u swoich dzieci. Delikatna piankowa formuła emulsji do mycia ciała i włosów dostarcza skórze maluszka niezbędnych składników odżywczych i nadaje jej miękkości. Kosmetyki do mycia Baby Dove nie powodują u dzieci łzawienia, dzięki czemu kąpiel staje się prawdziwą przyjemnością.

Dove dba też o to, żeby skład produktów pielęgnacyjnych był jak najbardziej łagodny i nie podrażniał delikatnej skóry małych dzieci. W składzie nawilżających chusteczek pielęgnacyjnych nie znajdziemy więc alkoholu, który mógłby powodować przesuszanie skóry i nasilać zmiany skórne. Chusteczki oczyszczają okolice pieluszkowe, pozostawiając skórę miękką i odświeżoną.

Dla dzieci o specjalnych potrzebach, których skóra jest wyjątkowo wrażliwa i podatna na podrażnienia, Baby Dove stworzył bezzapachową linię Sensitive Moisture. Te produkty Dove dla dzieci mają wyjątkowo pozytywne opinie. Według mam balsam z tej linii łagodzi i dogłębnie nawilża skórę. Sprawdź je na stronie https://www.ceneo.pl/53598090

Wszystkie produkty Baby Dove powstały przy współpracy z pediatrami, okulistami i dermatologami. Zanim kosmetyk trafi na rynek, testują go również rodzice. To oni sprawdzają, czy dany produkt odpowiednio pielęgnuje delikatną skórę ich dziecka.

Specjaliści opracowujący składy produktów dbają o to, żeby był on jak najbardziej łagodny i jak najbezpieczniejszy dla wrażliwej skóry noworodka i niemowlaka.

Produkty z serii Baby Dove można stosować już od 1. dnia życia, bo charakteryzują się hipoalergiczną formułą zmniejszającą ryzyko wystąpienia alergii. Kosmetyki mogą być też z powodzeniem stosowane przez dorosłych, których skóra wymaga delikatnej pielęgnacji.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (54 głosów, średnia: 4,74 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany