Baby Dove – hipoalergiczne produkty do pielęgnacji delikatnej skóry dziecka

Skóra to największy organ ludzkiego ciała. Stanowi pierwszą i najlepszą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Kiedy jest zdrowa, jej warstwy dobrze nas chronią. Kiedy jednak jest podrażniona, jej funkcje ochronne ulegają osłabieniu. Skóra dziecka znacznie różni się od skóry osoby dorosłej, a jej niedojrzałość sprawia, że łatwo ulega podrażnieniom. Dlatego wymaga szczególnej pielęgnacji i stosowania delikatnych preparatów hipoalergicznych.

Pielęgnacja skóry dziecka – jakie o nią dbać i jakie produkty wybierać?

Skóra nowo narodzonego dziecka jest ok. 5-10 razy cieńsza i bardziej wiotka niż skóra dorosłego. Zawiera również mniej włókien elastynowych i kolagenowych. Niemowlęca skóra przybiera czerwonawą barwę ze względu na liczniejsze niż u dorosłych naczynia krwionośne i lepsze ukrwienie.

Choć po urodzeniu skóra dziecka jest już w pełni wykształcona, nie wszystkie jej funkcje już działają (np. nie funkcjonują jeszcze prawidłowo gruczoły potowe apokrynowe). Na wrażliwej niemowlęcej skórze łatwo powstają podrażnienia i tworzą się pęcherze. Przez to, że dziecięca skóra charakteryzuje się m.in. mniejszą grubością i słabszym przyleganiem naskórka do warstwy właściwej, wykazuje też większą wrażliwość i przepuszczalność czynników zewnętrznych. Przez skórę niemowlęcia bez trudu przenikają do organizmu leki i dermokosmetyki.

Dziecięca skóra również szybko się przesusza. A to ze względu na wzmożoną przeznaskórkową utratę wody i niedojrzałość układu termoregulacji. Skóra zawiera mniejsze ilości melaniny, przez co słabiej chroni przed promieniowaniem UV.

Dopiero w 3 r.ż. skóra dziecka staje się w pełni strukturalnie wykształcona i funkcjonalnie przypomina skórę dorosłego. Dlatego szczególnie tuż po urodzeniu i w pierwszych latach życia, skóra maluszka wymaga specjalnej pielęgnacji.

Żeby zapobiegać podrażnieniom i uszkodzeniom skóry, a także zachować jej odpowiednie nawilżenie, zaleca się oczyszczanie skóry delikatnymi hipoalergicznymi kosmetykami i chronienie jej przed promieniowaniem UV.

W pielęgnacji noworodków i małych dzieci zaleca się stosowanie jak najmniejszej liczby preparatów pielęgnacyjnych (w większości przypadków wystarcza łagodny płyn do kąpieli) i tylko z atestami odpowiednich instytucji. Sugeruje się więc, żeby dziecięce kosmetyki charakteryzowały się hipoalergiczną formułą i były pozbawione konserwantów i detergentów (np. SLS).

Hipoalergiczna formuła – co to oznacza?

Obecnie wielu producentów kosmetyków używa na określenie swoich produktów takich sformułowań jak „hipoalergiczny”, „bezpieczny dla skóry dziecka” czy „testowany dermatologicznie”. Wielokrotnie to tylko chwyt marketingowy nakłaniający klientów do kupienia właśnie tego, a nie innego produktu. Dove Baby dba jednak o to, żeby słowo „hipoalergiczny” nie było tylko pustym frazesem. I choć producenci nie muszą w żaden sposób wykazywać, że ich produkt ma hipoalergiczny skład (nie jest to uregulowane żadnymi przepisami), Baby Dove dokłada wszelkich starań, żeby kosmetyki dla dzieci były delikatne i nie podrażniały skóry maluszka.

Produkty hipoalergiczne powinny więc charakteryzować się jak najmniejszą ilością niepotrzebnych dodatków (parabenów i detergentów). Powinny również zawierać powierzchniowo czynne substancje o neutralnym lub lekko kwaśnym pH. Dzięki temu nie podrażniają skóry, nie niszczą płaszcza lipidowego i zapobiegają nadmiernej utracie wody. Więcej informacji znajdziesz na https://www.kosmetomama.pl/baby-dove-recenzja-skory-dziecka-linia-nawilzajaca-skory-wrazliwej/.

Produkty Dove Baby – jak dbają o skórę dziecka?

Produkty Baby Dove zbierają dobre opinie wśród mam, które stosują kosmetyki u swoich dzieci. Delikatna piankowa formuła emulsji do mycia ciała i włosów dostarcza skórze maluszka niezbędnych składników odżywczych i nadaje jej miękkości. Kosmetyki Baby Dove nie powodują u dzieci łzawienia, dzięki czemu kąpiel staje się prawdziwą przyjemnością.

Dove dba też o to, żeby skład produktów pielęgnacyjnych był jak najbardziej naturalny i nie podrażniał delikatnej skóry małych dzieci. W składzie nawilżających chusteczek pielęgnacyjnych nie znajdziemy więc alkoholu, który powoduje przesuszanie skóry i może nasilać zmiany skórne. Chusteczki oczyszczają okolice pieluszkowe, pozostawiając ją miękką i odświeżoną.

Dla dzieci o specjalnych potrzebach, których skóra jest wyjątkowo wrażliwa i podatna na uszkodzenia, Dove Baby zaprojektował linię Sensitive Moisture. Te produkty Dove dla dzieci mają wyjątkowo pozytywne opinie. Według mam balsam z tej linii łagodzi i dogłębnie nawilża skórę. Ma też przyjemny i subtelny zapach. Sprawdź je na stronie https://www.ceneo.pl/53598090

Wszystkie produkty Baby Dove podlegają surowym testom przeprowadzanym przez pediatrów, okulistów i dermatologów. Zanim kosmetyk trafi na rynek, testują go również rodzice. To oni sprawdzają, czy dany produkt odpowiednio pielęgnuje skórę ich dziecka i czy chroni ją przed drażniącymi czynnikami zewnętrznymi.

Specjaliści komponujący skład produktów dbają o to, żeby był on jak najdelikatniejszy i jak najbezpieczniejszy dla wrażliwej skóry noworodka i niemowlaka.

Produkty z serii Baby Dove można stosować już od 1. dnia życia, bo charakteryzują się hipoalergiczną formułą zmniejszającą ryzyko wystąpienia alergii. Kosmetyki o subtelnym zapachu mogą być też z powodzeniem stosowane przez dorosłych, których skóra wymaga delikatnej pielęgnacji.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (43 głosów, średnia: 4,67 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany