Bąbelkowe warkocze – fryzura idealna na nadchodzącą wiosnę!

Poszukiwanie nowych zaskakujących fryzur to coś, co nigdy nie znudzi się kobietom. Wymyślne sploty to w końcu niezawodny sposób, by błyskawicznie i bez zbędnych kosztów zmienić swój wygląd. Wygląda na to, że do repertuaru fryzjerskich tricków na metamorfozę dołącza właśnie kolejny. Chodzi o trzyminutowy bąbelkowy warkocz, noszony solo lub w duecie!

Bąbelkowe warkocze to tak naprawdę kucyki podzielone kilkoma gumkami lub wstążeczkami. Z uwagi na efektowny wygląd i wrażenie misternego splotu, jakie budują, często są jednak postrzegane jako warkocze i dlatego przyjęło się tak je nazywać. Ostatnie tygodnie na Instagramie i wśród celebrytek należały właśnie do tego damskiego uczesania, co pozwala zakładać, że będzie ono hitem wiosennego street style’u. Zobaczcie, w jakich odsłonach noszą je trendsetterki!

źródło: www.pixabay.com

Bąbelkowe warkocze – fryzura idealna na nadchodzącą wiosnę!

Bąbelkowe warkocze to nieco surrealistyczna fryzura, przywodząca na myśl postaci z gier komputerowych i komiksów. Szczególnie oryginalnie prezentują się na włosach pofarbowanych na neonowe odcienie, takie jak papuzia zieleń czy kurczakowa żółć. Starannie wykonane będą jednak wyglądać równie świetnie w wersji z naturalnymi odcieniami i to zarówno na długich, jak i półdługich włosach.

Decydując się na ten rodzaj warkoczy trzeba przede wszystkim pamiętać, by wybrać miękkie gumki bez kanciastych krawędzi i metalowych elementów. Przy tego rodzaju splotach mogłyby one poważnie uszkodzić strukturę włosów. W efekcie nasze kosmyki stałyby się porowate, a ich końcówki nieestetycznie rozdwojone. Co więcej, istotne jest, by pozwolić fryzurze zachować jej naturalną lekkość. Wiąże się to oczywiście z ograniczeniem utrwalających uczesanie kosmetyków, takich jak wosk, pasta do włosów czy lakier. Jeśli musicie ich użyć, wykorzystajcie tylko odrobinę! Posklejane kucyki staną się sztywne i przerysowane, tracąc cały dziewczęcy urok.

Jak przekonacie się, zaglądając do poniższej galerii, bubble braids otwierają szerokie pole do popisu dla wszystkich kreatywnych stylistek fryzur. Można bowiem nadać im prosty „łańcuszkowy” kształt albo pójść dalej, łącząc bąbelki z kłosami, warkoczami i skrętami o różnym kształcie. W tak uczesane włosy niektóre dziewczyny wplatają metalowe ozdoby, koraliki, chusty i wstążki. Inne pozwalają, by charakterystyczne kucyki wyglądały spod romantycznie nasuniętego na głowę kapelusza. Jedynym ograniczeniem, jak zawsze w takich przypadkach, jest wyobraźnia. Sprawdźcie same!

A oto bąbelkowe warkocze w wielu różnych odsłonach!

Jak podobają się Wam takie warkocze? Spróbujecie zapleść je sobie na przywitanie wiosny? Nie zapomnijcie zostawić komentarza!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (183 głosów, średnia: 4,30 z 5)
zapisuję głos...