Avilin Balsam Gastro – urlop bez problemów żołądkowych

Lato to dla większości z nas okres wakacji, a więc wyczekiwanych przez cały rok wyjazdów do bardziej lub mniej egzotycznych krajów. Każda taka eskapada to, niestety, nie tylko przyjemności, ale również ryzyko problemów żołądkowych. Zmiana diety, nowe, nieoczekiwane składniki niektórych potraw, wysoka temperatura przyspieszająca psucie się jedzenia – wszystko to sprzyja pojawieniu się niestrawności. Zwłaszcza ci z nas, którzy i tak mają tzw. wrażliwy żołądek − zamiast cieszyć się wyjazdem, poszukują z obłędem w oczach najbliższej apteki. Zaostrzeniu mogą ulec istniejące już dolegliwości wrzodowe, nadkwasota, refluks i zgaga. Zabierzmy na wakacje łagodzący te przypadłości Avilin Balsam Gastro – stworzony na bazie słynnego Balsamu receptury profesora Szostakowskiego.

avilin gastro

Avilin Balsam Gastro to jedyny na terenie UE specyfik do stosowania wewnętrznego, którego recepturę oparto na polimerze opracowanym przez rosyjskiego profesora. Ma status wyrobu medycznego.

Avilin Balsam Gastro skutecznie chroni błony śluzowe układu pokarmowego przed działaniem szkodliwych i drażniących czynników występujących naturalnie w przełyku i żołądku o bardzo niskim pH ok. 2 (silnych kwasów), zastępując naturalną barierę śluzową. Dzięki swoim właściwościom przyspiesza gojenie się tkanek i ich regenerację. Pełni funkcję opatrunku adhezyjnego na błonach śluzowych przewodu pokarmowego – jest w tej roli niezwykle skuteczny dzięki wysokiej lepkości i niezwykłym właściwościom hydrofobowym, utrzymującym go skutecznie w miejscach uszkodzonej lub pozbawionej ochrony błony śluzowej tkanki. Nie wchodzi w reakcje z substancjami naturalnie występującymi w przewodzie pokarmowym i nie ulega tym samym degradacji w tym trudnym środowisku.

Avilin Balsam Gastro to produkty medyczny polecany w profilaktyce i leczeniu wrzodów żołądka i dwunastnicy, nadkwaśności, nieżytów żołądka, refluksu i zgagi.

Należy podkreślić, że Avilin Balsam Gastro płyn oprócz wpływu na żołądek, gdzie pełni funkcję opatrunku adhezyjnego na błonach śluzowych, wykazuje takie samo działanie w przełyku. Jest to niezwykle ważne dla osób cierpiących na wspomniany wcześniej refluks, gdyż prawie połowa pacjentów z tym schorzeniem ma tzw. postać nadżerkową. Niewiele jest na rynku preparatów, które skutecznie działają właśnie w takiej sytuacji.

Pije się go raz dziennie: wieczorem, 5 godzin po ostatnim posiłku należy zażywać łyżkę stołową (15 ml) preparatu.

Avilin Balsam Gastro jest wyrobem medycznym.

Cena – ok. 35 zł

Opakowanie − butelka o pojemności 110 ml

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (183 głosów, średnia: 4,32 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. bbo  16 lutego 2016 15:05

  Nie znam tego produktu. Udany urlop to podstawa i jakiekolwiek dolegliwości są wtedy wysoko niewskazane. Warto więc zabezpieczyć się zawczasu.

  Odpowiedz
 2. Żanett  16 lutego 2016 15:20

  Ja również nie znam, ale w moim domu od zawsze są preparaty, które pomagają w żołądkowych problemach. Szczerze przyznam, że wszechstronny Amol, bardzo dobrze działa na mój dyskomfort np. po zbyt ciężkostrawnym posiłku. Oprócz niego w domowej apteczce są jeszcze inne preparaty na tego typu dolegliwości.

  Odpowiedz
 3. magda6915  16 lutego 2016 15:51

  Niestety problem mi bardzo dobrze znany, stosowałam różne leki bo co jakiś czas odzywa mi się zgaga i te sprawy, jednak najbardziej niezawodny okazał się len, świetnie chroni śluzówkę żołądka a na dodatek naturalny i zawiera sporo składników odżywczych:) i też poprawia trawienie 🙂

  Odpowiedz
 4. martucha180  16 lutego 2016 16:39

  5 godzin po ostatnim posiłku? To ja nie będę czekać do północy lub pierwszej w nocy, dla mnie to abstrakcja. Lepiej rano by było przed śniadaniem.

  Odpowiedz
 5. Aneta  16 lutego 2016 16:52

  Ciekawy specyfik 🙂

  Odpowiedz
 6. martus2833  16 lutego 2016 22:10

  Na szczęście nie cierpię na tego typu dolegliwości!

  Odpowiedz
 7. gusia.  18 lutego 2016 08:33

  Tanie to nie jest 110ml-35zł ,dawkowanie 15ml,starcza na 7 dni i ciut zostaje.

  Odpowiedz
 8. Anna  18 lutego 2016 14:36

  Nie znam specyfiku, ale problem jak najbardziej znany mi, ponieważ moja mama i tata borykają się z tym od lat. Raczej w wakacje nie muszę narzekać na problemy żołądkowe, bo mój apetyt spada do 0, i jem kilogramy borówek tylko 😀

  Odpowiedz
 9. lilkawodna  18 lutego 2016 21:06

  Nie znam tego lęku ale czytając artykuł ma się wrażenie, ze jest dobry na problemy zoladkowe. Ja sama nie mam takich problemów ale mój mąż ma więc temat jest mi znany. I nas w domu do tej pory najlepiej sprawdza się siemie lniane.

  Odpowiedz
 10. Patriszia  3 kwietnia 2016 23:24

  Nie znam tego leku, ale może się przydać. Niestety nie jest najtańszy.

  Odpowiedz
 11. stokrotkapolna  10 marca 2017 07:16

  Ja też nie znam, i nie mam zamiaru się z nim zapoznawać. Bardzo ciekawy i przydatny artykuł. Zawsze warto czytać , i dowiadywać się cennych wskazówek dotyczących naszego organizmu

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany