Atrakcyjne bilety w atrakcyjnych cenach – ogólnopolska kampania Miesiąca Teatrów Groupon

Październik to wyjątkowy miesiąc dla widzów z całej Polski. Groupon – w ramach czwartej, ogólnopolskiej edycji Miesiąca Teatrów – wraz z ośrodkami kultury największych polskich miast, zaprasza na dowolne spektakle w niższej cenie. We współpracy z Radiem ZET Chilli oraz trzema regionalnymi stacjami rozdaliśmy w ramach promocji niemal 500 biletów na dowolne spektakle z naszej oferty. Stale otrzymujemy sygnały, że zainteresowanie inicjatywą Miesiąca Teatrów wśród słuchaczy oraz naszych klientów wciąż rośnie – mówi Łukasz Ostrowski, Dyrektor Zarządzający Groupon w Polsce.

0_teatr_wielki_miesiac_teatrow_groupon_10

 

Spacer po zakamarkach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie

Każdego sezonu przedstawieniom teatralnym, operowym lub baletowym towarzyszą nieznane widzom tajemnice teatralnego rzemiosła. Dlatego też, w ramach tegorocznej odsłony Miesiąca Teatrów, Groupon zaprosił na specjalną wycieczkę po zakamarkach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, pragnąc tym samym zachęcić do poszukiwania unikalnych doświadczeń kulturalnych. Spacerując po niekończących się korytarzach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej i poznając zaskakujące przestrzenie tego gmachu, odnieśliśmy nieodparte wrażenie, że zostaliśmy dopuszczeni do tajemnicy, a zaproszeni goście dowiedzieli się, jak wielką pracę każdego dnia wykonują zatrudnieni tam fachowcy – dodaje Łukasz Ostrowski.

Magia dzieje się za kulisami

Jak wykazało badanie przeprowadzone przez Groupon, każdy, kto choć raz był w teatrze i uległ magii sceny, zastanawia się, co dzieje się po drugiej stronie kurtyny. Pomieszczenia teatru, które wzbudzają największą ciekawość wśród widzów to kolejno: charakteryzatornia; budka suflera; garderoba oraz pomieszczenia obsługi technicznej – takiej odpowiedzi udzieliło 56% badanych. Dlatego też, Groupon, podczas Miesiąca Teatrów odkrył rąbka tajemnicy jednej z największych scen Europy.

Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie to całkowicie samowystarczalna świątynia i fabryka sztuki jednocześnie.

Niemal dwa hektary powierzchni, 1860 miejsc na widowni, scena o powierzchni 1150 metrów kwadratowych, na której z powodzeniem zmieściłby się dziesięciopiętrowy budynek.

To jedyny teatr w Polsce gdzie wszystkie elementy sztuki produkowane są na miejscu. W wielkich szafach – garderobach przechowywanych jest obecnie niemal 40 tysięcy kostiumów, wszystkie szyte są na miarę oraz do każdego spektaklu indywidualnie. W samym obiekcie pracuje blisko tysiąc osób w rozmaitych pracowniach, takich jak: malarnia, stolarnia, szwalnia czy pracownia rzeźb i rekwizytów.

Zobaczcie zdjęcia z zakamarków Teatru Wielkiego

O kampanii

Patronem medialnym wydarzenia jest Radio ZET Chilli. Patronat lokalny objęli: Radio RAM, Radio Kaszëebë oraz Radio Planeta FM. Więcej ciekawostek zza kulis można usłyszeć w audycjach dedykowanych wydarzeniu. Sukces poprzednich edycji Miesiąca Teatrów, którym patronowali m.in. wybitni aktorzy, tacy jak Tomasz Karolak i Danuta Stenka, pokazał, że warto promować kulturę a dostęp do niej czynić bardziej otwartym. Ogólnopolska kampania Miesiąc Teatrów potrwa do 31 października. Wszystkie spektakle można znaleźć w specjalnej zakładce kampanii na stronie: www.groupon.pl.

miesiac_teatrow

poznaj_magie_teatrow_z_groupon

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (108 głosów, średnia: 4,81 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Aneta  26 października 2016 12:51

    Ale super inicjatywa! Szkoda tylko, że dowiedziałam się o tym dopiero teraz, na pewno bym skorzystała, a tak to już nie zdążę niestety… 🙁 No cóż, najwyżej za rok 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany