„Atlas szczęścia” – najbardziej pozytywna książka tej jesieni!

Jak zdefiniować szczęście? Skąd bierze się ten stan i jak wygląda? A co najważniejsze – jak zatrzymać go na dłużej i pielęgnować? Tę problematykę postanowiła podjąć w swojej książce Helen Russel, która w poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania zawędrowała aż do Australii, Buthanu, Irlandii, Finlandii, Turcji, Japonii i wielu innych krajów. Odkryj wraz z nią sposoby na szczęście z różnych zakątków świata, zaglądając do „Atlasu szczęścia”!

„Atlas szczęścia” to książka od wydawnictwa Insignis, która zdążyła już zostać okrzyknięta mianem „najsympatyczniejszej lektury” ostatnich miesięcy. Wiedzie ona czytelników przez intrygujące i zabawne opowieści o tym, jak ludzie z całego świata dodają sobie nadziei i budują w sobie optymizm. Pokazuje, że nawet w trudnych sytuacjach i ekstremalnych warunkach można odnaleźć iskierkę szczęścia i ogrzać się przy jej płomyku!

atlas szczęścia

kolaż własny redakcji, źródło zdjęcia w tle: www.pixabay.com

„Atlas szczęścia” – najbardziej pozytywna książka tej jesieni!

„Atlas szczęścia” najłatwiej opisać jako wypełniony po brzegi przewodnik po metodach osiągania stanu szczęśliwości. Znajdziecie w nim uniwersalne i znane Wam sposoby, na przykład spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi, czerpanie radości z przebywania na łonie natury czy kreowanie przyjemnej atmosfery w pracy. Przeczytacie jednak także o wielu nietuzinkowych rozwiązaniach, takich jak japońskie celebrowanie starości czy praktykowane przez Finów popijanie alkoholu w skąpym stroju. Przekonacie się, że istnieje wiele pomysłów na to, by każdego dnia zmieniać nasze życie na lepsze. Dodawać mu dodatkowych promieni i cząsteczek pozytywnej energii.

Podsumowując, można stwierdzić, że „Atlas szczęścia” jest pełnym radości zaproszeniem do tego, by czerpać inspirację, ucząc się od innych, szczęśliwych ludzi i brać z życia całymi garściami. Sprawdzi się zwłaszcza jako prezent dla tych, którzy zatracili się gdzieś w codziennym pędzie i zapomnieli, że można cieszyć się nawet z drobiazgów. Przypomina, że szczęście to coś, co można tworzyć, zamiast czekać aż przyjdzie do nas samo, opakowane w błyszczący papier.

 

O autorce

Helen Russel to brytyjska dziennikarka, pisarka i mówczyni. Karierę zaczynała od pisania dla The Sunday Times, później przeniosła się do Take a Break. Była redaktorką AllAboutYou.com. Jej teksty ukazywały się również w Top Sante, Tatler Asia, Grazia India i Sky. W 2010 roku dołączyła do redakcji Marie Claire. Aktualnie można ją czytać w takich magazynach, jak: Grazia, Metro, The Wall Street Journal, The Telegraph i The Guardian.

 

Przekładu książki dokonała Dorota Malina.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (154 głosów, średnia: 4,32 z 5)
zapisuję głos...